Skocz do zawartości
glodek18

Royal Gorilla,Royal dwarf RQS,Hydro Mars TS600

Rekomendowane odpowiedzi

@glodek18 twój krzak może tak wyglądać od stresu wywołanego zbyt wysoka temperatura

6 hours ago, glodek18 said:

Mam wodę mineralną o PH 6.0 jak dodam try Pack Biobizz do.litra nie mam pojęcia jakie ma Ph nie mierze a wczoraj dodałem dolomitu do wody

Tez używam tych nawozów, moja woda z kranu ma pH 8.4 po dodaniu nawozów pH spada do ok 7.0 więc zaryzykuję stwierdzenie że skoro dodajesz te same nawozy do wody o pH 6.0 to masz pH zbyt niskie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom Już wcześniej napisałem że nie jest to kwestia temperatury ani wilgotności ma to związek z podlewaniem bez nawozów bo podlewanie z nawozem sprawia że wygląda normalnie a jak sama woda to tak.deba staje 

@Dom

Edytowane przez glodek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Aron potwierdzam tylko jej używam i o innej nawet nie chce myśleć 

@glodek18 a może chodzi o Temperature wody? Może jak bez nawozów to dajesz bezpośrednio z kranu czy coś i jest szok dla roślin bo np w powietrzu jest gorąco a woda zimna a no do nawozów woda stoi i czeka wyrównując Temperature z otoczeniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 Nie ja leje mineralną o PH 6.0 w temperaturze pokojowej więc moE być troszkę chlodniejsza niż w boxie 

@Bimbrownik Nie jest to.ideal ale ogólnie idzie do przodu i rośnie ma teraz 36 dni o wygląda tak jak poniżej 

IMG_20200822_064514.jpg

A o to Gorilla dzień 14

IMG_20200822_064522.jpg

@Bimbrownik Masz doskonała reputację i tytuł mistrza konopnego więc można się od Ciebie uczyc?

@Bimbrownik Masz doskonała reputację i tytuł mistrza konopnego więc można się od Ciebie uczyc?

Edytowane przez glodek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 hahaha wystarczy pisać głupoty, zrobić relację i pokazać plony ?

Wiem co nieco i mogę pomóc jak potrafię ale betonu nie ruszę, tak że wiesz, czytaj dużo ale przesiewaj informacje z neta i po pierwszej uprawie będziesz wiedział już bardzo dużo. Nigdy wiedza nie zostanie w głowie jeśli jej sam nie zdobędziesz bo odpowiedzi na błahe pytania są powielanie i jak widać nikt nie szuka odpowiedzi tylko chce na tacy mieć podane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik Hehe to już moja druga mini uprawa ,i staram się czytać szukać i zdobywać doświadczenie ale nikt nikt i ją sam nie wie dlaczego krzak dęba stawal i czy to że zlosci czy radosci?Kupiłem miernik i będę podlewał pH 6.5 po wymieszaniu nawozów z wodą sprawdzacie PH ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 no tak najpierw nawozy, a potem sprawdzam pH. Ja czekam około 15 minut aczkolwiek już mam swój przepis i wiem ze pH będzie ok ale lepiej się upewnić. Ogólnie dobrze jest rozrobić wodę z suplami i odstawić na kilka dobrych h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200829_205320.jpg

IMG_20200829_205317.jpg

IMG_20200829_205310.jpg

Młodsza nic nie dostanie czyli Gorilla a tej starszej pomine bio grow ale zapodam topax i bio bloom nie wiem czy dobrze ale wyciągnę wnioski ,prosze o podpowiedzi pozdrawiam ,później fotki po lampa 

Gorilla dzień 21 i RD dzień 43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Royal dwarf dzień 50 i Gorilla dzień 28.Nawoze znacznie mniej niż w tabelce Biobizz i zastanawiam się czy żółknące liście to niedobory ,nadmiaru czy zjebane PH a może naturalna kolej rzeczy  .Ale pewnie nikt mi nic nie powie bo nikt nie jest wrozka.Dopuki wszystkiego nie zmierzę nie będę wiedzial pozdro .

IMG_20200905_164752.jpg

IMG_20200905_164746.jpg

IMG_20200905_161703.jpg

IMG_20200905_161645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, WielebnyMerry napisał:

Szczeze to raczej jedną z 2 rzeczy, albo nie dobór albo stare liście, a na to wskazuje najbardziej.

I takie odpowiedzi lubię bo lubię lac nawozy w najbliższą środę dostanie taka dawkę jak jak się należy w siódmym tygodniu życia albo może troskę mniej żeby jej nie zabić . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue chyba następny grow zrobię dwie rośliny jedna będę nawoził a drugą nic ,żeby się samemu nauczyć jak rozpoznawać niedobory i nadmiary .Bo bez tego ani rusz .Tabelka nie moze wszystkiego zastąpić bo rośliny są większe i mniejsze . 

@EneDue chyba następny grow zrobię dwie rośliny jedna będę nawoził a drugą nic ,żeby się samemu nauczyć jak rozpoznawać niedobory i nadmiary .Bo bez tego ani rusz .Tabelka nie moze wszystkiego zastąpić bo rośliny są większe i mniejsze . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RD 64 i RG 42 Royal dwarf według producenta powinien być ściany i pewnie mógłby już być ale trichomy były by raczej przezroczysto mleczne .

IMG_20200919_184216.jpg

IMG_20200919_184152.jpg

IMG_20200919_184133.jpg

IMG_20200919_184326.jpg

IMG_20200919_183141_HDR.jpg

Liście nieco żółkną pewnie przez to że nie mierze Ph ale rośliny mimo iż nie są idelane nabierają masy pozdro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...