Skocz do zawartości
glodek18

Royal Gorilla,Royal dwarf RQS,Hydro Mars TS600

Rekomendowane odpowiedzi

@Bimbrownik no właśnie, mógłbyś się przyznać ile masz lat? to przez to że mam taki nick, kazdy myśli że starszy pan ?

@glodek18 Ta opcja co @Cieniu pisze o niej pomaga, ja mialam w boxie nawet 43°, zeszło o 9°, później lód w magiczny sposób, zamienił się w wodę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bimbrownik napisał:

Nie wiem jak Wy to robicie, że macie takie temp w domu. Ja zamykam okna jak jest upał i opuszczam rolety od słonecznej strony i mam 25 w środku kiedy na zewnątrz jest 35+

W salonie to tak.. 25 ~27 ale im wyżej tym cieplej. Na poddaszu 5+ a maleństwa pośrodku.. Ale tak teraz kminie.. Jaka jest bezpieczna granica temp. Myślę że do 35 dają radę.. Wkoncu to rośliny z ciepłych kraji ?

Mówię o flo z tego co widzę, a jak na vegu ?... 

Pewnie delikatniejsze panienki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik dzisiejsza młodzież nie ma już takiego pomyślunku;))

Intuicja mi podpowiada że miescisz się w przedziale rocznik 80-85' - poza tym wiek to tylko liczba, znam 70latkow co na drazkach robią takie cuda że nie jeden młody by się schował że wstydu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady ,zamykanie okien i rolet nic nie daje kamienica jest nagrzana.Roslina niestety na baczność stoji.Mozliwe że mój boksie jest za mały na tego Mars Hydro ts600 mam wyciąg 100m3 myślałem że to wystarczy ale możliwe że nie ,zobaczę jak się będzie miała sytuacja jak będzie chłodniej .Jestem zawiedziony ale zdziwiło mnie to że przedtem były gorsze upały i roślina rosła spoko .A wczoraj dodałem do wody o PH 6.0 trochę kranowy odstanej i czy to mogło mieć wplyw. Tak czy inaczej albo przetrwają albo następny raz zacznę dopiero na jesień bo inaczej nie potrafię im pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Cieniu napisał:

@Bimbrownik dzisiejsza młodzież nie ma już takiego pomyślunku;))

Jeśli chodzi o mnie to ja już do młodzieży nie należę niestety ?

5 godzin temu, Farmerka napisał:

@Jamajczyk13 no ja bym nie trzymala w wiecej jak 30°, u mnie kilka dni po 34° i top wysechl. Możesz sobie zobaczyc w mojej fotorelacji, wrzucilam zdj i filmik dzisiaj, nie chce tutaj też wrzucać żeby wszędzie zdjęć nie było?

Nie trzymała byś bo możesz im stworzyć lepsze warunki ja dopiero się tego uczę i staram się i w końcu mi się uda, narazie nie mam wyjścia ale jak trzeba bedzie to do mojego mikro Boksa zapierdziele dwa razy większy wyciąg ale ,,Nie od razu Rzym zbudowali ".

7 godzin temu, Cieniu napisał:

Zrob tak. Postaw miske z zimna woda, dodaj tam lód coś zamrozonego i skieruj wiatrak na powierzchnię wody. 

Spokojnie możesz ugrać kilka stopni w pomieszczeniu

Narazie dalem lampę pod sam sufit i przy wlocie postawiłem zamrożony wkład do lodówki turystycznej drugi w środku i na noc zapodalem do zamrażarki pełno lodu więc będę walczył nie poddam się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój Royal dwarf znowu stanął dęba nie jest to wina ani wilgoci Anię temperatury tak reaguje na podlewanie bez nawozów.Nie wiem czy to kwestia tego że się cieszy czy ,że jest mu źle ,tym razem podlałem woda z łyżką dolomitu.Ma ktoś jakieś pomysły co on odpierdziela przypominam że obok jest mniejszy i nic mu nie jest . 

IMG_20200820_232959.jpg

IMG_20200820_232724.jpg

Nie wiem moze z nawozami ma inne pH wody a bez inne i go to denerwuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Totoro napisał:

@glodek18 to czemu nie regulujesz pH ? Jakie masz pH wody z nawozami i bez ? 

Mam wodę mineralną o PH 6.0 jak dodam try Pack Biobizz do.litra nie mam pojęcia jakie ma Ph nie mierze a wczoraj dodałem dolomitu do wody 

 

29 minut temu, Bimbrownik napisał:

@glodek18 jaką masz ziemię?

Mam Biobizz LightMix 

Dzisiaj rano troche opadła ale nadal trochę na baczność .Papa joint mówił w jednym z ostatnich filmów że jak roślina ma liście do góry to jest szczesliwa,ale bez przesady moja to tak jakby koksu wciagla.

Dzisiaj rano troche opadła ale nadal trochę na baczność .Papa joint mówił w jednym z ostatnich filmów że jak roślina ma liście do góry to jest szczesliwa,ale bez przesady moja to tak jakby koksu wciagla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@glodek18 właśnie czytając Twoje wypowiedźi sprawdziłem kto to jest ten papa i bo pierwszych 15s losowego filmiku dochodzę do wniosku że to jakiś patol i bezmózg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 więc jeśli masz dedykowaną ziemię to podlewaj ją wodą z uregulowanym pH i nie niszczy jej dolomitem.

Zaraz się zacznie- dolomit cudowny i sypać garściami!

Tak, jeśli się ma ziemię z kretowiska albo inny syf za 5zl z biedry

@Seba691 w samo sedno

Widziałem pierwsze filmy o DWC i jak pokazał ile ma nawozów to myślałem, że patus ale się zna jednak im dalej tym moja wiara w jego umiejętności zgasła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik Ok tylko mam wodę o.Ph 6.0 narazie nie reguluje ale zacznę jak pokuoie parę rzeczy .Myślałem że 6.0 to za mało plus nawozy zakwasza glebę i dolomit troszkę podreguluje.Ale ostatnio bez dolomitu też dęba stanęła więc nie wiem czym.to spowodowane na necie też nie.moge znaleźć odpowiedzi w tym temacie .

11 minut temu, Seba691 napisał:

@glodek18 właśnie czytając Twoje wypowiedźi sprawdziłem kto to jest ten papa i bo pierwszych 15s losowego filmiku dochodzę do wniosku że to jakiś patol i bezmózg. 

Patol to jest ale jest dosyć popularny jak jak ja polski Youtube widocznie ludzie lubią patoli pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Mam Biobizz LightMix

@glodek18

Dobra ziemia. Nawoziłem je 3 tyg. przed końcem. Reszta (7 tyg) leciały na samej ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bimbrownik napisał:

@glodek18 patoli można lubić lub nie jednak jak wiedzę czerpać o uprawie na YT to tylko na zagranicznym

Wiedzę czerpie głównie od Ciebie i.pare innych osób na forum,ale chyba żadne z was nie wie dlaczego mój krzak po podlewaniu bez nawozów staje na baczność ??

2 godziny temu, Aron napisał:

@glodek18

Dobra ziemia. Nawoziłem je 3 tyg. przed końcem. Reszta (7 tyg) leciały na samej ziemi.

Ja tak od trzeciego tygodnia połowa dawek zacząłem ale krzak jest zielony więc odpuszczę na pewien czas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...