Skocz do zawartości
Cieniu

[ts1000][hydroshot80][wilma 4potx11l.] [3xAF diesel blueberry][1xsticky beast]Pierwszy raz.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17/06/2020 o 10:09, doominik napisał:

@CieniuWentylator włączaj już, możesz nawet dać go na timer, lub jak u mnie na sterownik, który włącza go po osiągnięciu zadanej temperatury. Tak czy siak krzaki potrzebują świeże powietrze.

 

wczoraj testowałem i w dzien jak chodzi went. wyciagajacy i went. oscylujący to temperatura jest około 20-21*c - w nocy spadała do 15*  ------------- czy to nie za niskie temperatury jak na takie 2.5tyg. bobasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, Cieniu said:

wczoraj testowałem i w dzien jak chodzi went. wyciagajacy i went. oscylujący to temperatura jest około 20-21*c - w nocy spadała do 15*  ------------- czy to nie za niskie temperatury jak na takie 2.5tyg. bobasy?

to gdzie ty masz ten namiot, że tak chłodno? Dobrze by było,jakby była bliżej 25' w dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik stoi w domu na piętrze, rura z dolnej dziury w boxie jest pociągnieta obok otwartego okna i podciśnienie zassysa świeże powietrze. Lampy od jakiegoś czasu mam na 20/4 i domyślam się że w te 4 godziny jak nie było światła to temp spadła.

bez wyciągającego bylo by  25*c  w dzien i z 20 w nocy.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakres mojej wiedzy na ten temat panie @Bimbrownik mówi że w hydro dwc optymalnie to 18-19. W recyrkulacyjnych systemach jak wilma może być do 22 A nawet 23 jeśli napowietrzasz wodę. Tydzień temu było B.goraco i temp chwilowo nawet do 25*c -stosowalem wkłady z zamrożonej wody w plastikowych butelkach i elegancko dały rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu @Bimbrownik @doominik Doszedlem do wniosku ze nie bede sie jednak bral za hydro. Po pierwsze mam za niski namiot bo tylko 120cm, a sam system Willma ktory pasowal by gabarytami do mojego namiotu ma 40cm wysokosci. Po drugie, za Chiny nie bede w stanie utrzymac zupy w temp. ponizej 30°C, boxa mam na poddaszu, a co za tym idzie maxymalnie wysokie temp. przynajmniej w lato. I teraz ja zlikwiduje swoja uprawe w ziemi, zainwestuje w hydro i na koniec znajac moje szczescie dupa z tego wyjdzie. Nie zaryzykuje. Poza tym myslalem ze hydro jest o wiele bardziej samowystarczajacym sposobem uprawy, a tu sie okazuje ze przy tym jest sporo biegania. Zostaje przy ziemi.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, CheMsKuN napisał:

@Cieniu @Bimbrownik @doominik Doszedlem do wniosku ze nie bede sie jednak bral za hydro. Po pierwsze mam za niski namiot bo tylko 120cm, a sam system Willma ktory pasowal by gabarytami do mojego namiotu ma 40cm wysokosci. Po drugie, za Chiny nie bede w stanie utrzymac zupy w temp. ponizej 30°C, boxa mam na poddaszu, a co za tym idzie maxymalnie wysokie temp. przynajmniej w lato. I teraz ja zlikwiduje swoja uprawe w ziemi, zainwestuje w hydro i na koniec znajac moje szczescie dupa z tego wyjdzie. Nie zaryzykuje. Poza tym myslalem ze hydro jest o wiele bardziej samowystarczajacym sposobem uprawy, a tu sie okazuje ze przy tym jest sporo biegania. Zostaje przy ziemi.

Może być samowystarczajacy i bez biegania ale trzeba kupę hajsu zainwestować na automatykę, sensory, dozownik etc. I wszystko się zrobi "samo".

Przykład: chłodzenie wody - może być urządzonko za 350euro co Ci zupę studzi albo butelki z woda co sobie sam podrzucisz i kontrolujesz.

Jak masz hajs to możesz mieć wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko jest sposob, tylko ze generalnie grow ma sprawiac przyjemnosc a nie byc walka o przetrwanie  ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, CheMsKuN said:

Na wszystko jest sposob, tylko ze generalnie grow ma sprawiac przyjemnosc a nie byc walka o przetrwanie  ?

Pewnie, że tak. Ja mieszkam w UK i tu takich sytuacji to za dużo nie ma, raczej jest walka z wilgocią-ostatnio po 80% nawet w dzień i niemal 100% w cony mieliśmy za zewnątrz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 mini update dzień ~20 

Wygląda na to że tylko bestia urosła i rośnie jak należy.

pozostałe kuleją, wydaje mi się że we wczesnej fazie z głodu podupadły i pozbierały się tylko częściowo. nauczka dla mnie
3. ewidentnie karzeł
 

Sugestie, krytyka i lincz wskazane!

20200620_213928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu  Nie znam sie na hydro, ale od lat uprawiam w ziemi, i na moje oko chujowo ida. Tam napewno brakuje magnezu i azotu, jest to bardzo widoczne na lisciach. Gdyby byly w ziemi poradzil byc Ci podanie calmaga  i czegos  z azotem (nawet jakiegos biohumusa), ale na mieszaniu zupy sie nie znam. Poczekaj na @doominik


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, CheMsKuN napisał:

@Cieniu  Nie znam sie na hydro, ale od lat uprawiam w ziemi, i na moje oko chujowo ida. Tam napewno brakuje magnezu i azotu, jest to bardzo widoczne na lisciach. Gdyby byly w ziemi poradzil byc Ci podanie calmaga  i czegos  z azotem (nawet jakiegos biohumusa), ale na mieszaniu zupy sie nie znam. Poczekaj na @doominik

Musiałem je zablokować jakoś w pierwszym tygodniu, bo później zupa już była chyba cacy.

Azot jest w A i B i w calmag też jest dodatkowo bo to calmag Soft.

 

Kolejna sprawa że na początku eksperymentowalem z dripperami próbując samemu zrobić ringi okragle i być może nie dokładnie były podlewane bo dopiero za 3 razem wyszly takie jak mialy byc.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, Cieniu said:

@doominikmyslisz że z tych blueberry coś jeszcze będzie? 

Do puki całkiem nie zdechły to może wieszcze coś być. Moje pierwsze krzaki spaliłem tak, że z 10ciu 6 zdechło całkiem, ale pozostałe Odbiły i dały jeszcze dobry plon. 
problemem w hydro jest brak barteru wspomagających rozwój korzeni i z mojego doświadczenia bardzo pomaga dodanie root boostera. Ja teraz po namoczeniu pestek wsadzam je do kostek root riot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik no na pewno nastepnym razem zaczekam z wsadzaniem ich do systemu, teraz sie pospieszylem.


 pytanie 1. - tak sobie myslę że jesli nawet te 3 beda slabsze i mniejsze a bestia sie rozrosnie - to na scrogu moglbym ja ponaginać i zająć cześć miejsca tych 3 mniejszych?
pytanie 2 - czy to juz czas na toping ? jest 5 pięter  - załącznik

 

20200624_212025.thumb.jpg.7ce4cb1dfbcc507771f94b02b40d8c1f.jpg
 

20200624_212943.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cieniu napisał:

pytanie 1. - tak sobie myslę że jesli nawet te 3 beda slabsze i mniejsze a bestia sie rozrosnie - to na scrogu moglbym ja ponaginać i zająć cześć miejsca tych 3 mniejszych?

tak

Godzinę temu, Cieniu napisał:

pytanie 2 - czy to juz czas na toping ? jest 5 pięter  - załącznik

tak

@Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Cieniu napisał:

dziękuje za odpowiedź -                     nawet jeśli to automat? ?

a to auto? to bym nie topował w twoim przypadku tylko naginka, można topować auto jeśli dobrze się rozwija, niektórzy growerzy topują automaty

@Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...