Skocz do zawartości
Cieniu

[ts1000][hydroshot80][wilma 4potx11l.] [3xAF diesel blueberry][1xsticky beast]Pierwszy raz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i każdego z osobna.

moja pierwsza przygoda która właśnie trwa. 
Keramzyt w dolnicach, przygotowany jak trzeba chodz przyznaje że zauważyłem niewielkie pozostałości w zbiorniku na dnie.
Rośliny to AF 1x sticky beast - to ta po lewej u dołu
AF 3x diesel blueberry  - pozostałe ?
 W zbiorniku 30l - pompka z zestawu Wilmy, pompa mieszająca, dwa kamienie 20cm napowietrzające wpięte w pompke sunsun 4 wyjsciową, dwa pozostałe są w zbiorniku 100l z wodą z kranu.
mam też termometr z termostatem czy cos, ale puki co to zupa 21-23*, raczej obniżyc się staram - przyda się na zimę.
Dripery zrobiłem sam, podpatrzyłem w jakimś filmie ogrodniczym i elegancko kapie, jak widać zakopane są z wiadomych powodów.

Zupa aktualnie sklada sie z kranowy odstanej, ktorej pH wynosi około 7-7.5 - zobaczymy jakie beda wachania w ciagu roku.
25%zalecanej dawki aqua vega, 50% rhizotonic i silicon co dalo mi:
mS 1.0-1.1 
uS  989
PPM 450
Z odpowiednim pH ciągle walcze i staram sie monitorować na bierząco co jakiąś godzine lub dwie. pH zauważyłem ze powoli wzrasta - więc reguluje ph- ... 
To EC ciągle próbuje pojąć, notuje co odczytuje z czasem do tego dojde...;p

rośliny kiełkowałem w kubeczkach z wełną i w sumie nie wiem czy nie za szybko je wstawiłem do systemu, obawialem się że jak korzenie zaczną wylazic za kostke to bedzie wiekszy stres dla nich jak bede przy nich grzebał więc postanowiłem wsadzić je czym prędzej.  Ciężko mi ocenić czy wygladają dobrze, czy nie. Powoli ale rosną - myślę że się ukorzeniają 
dlatego nie idą tak w górę. 
Lampa zawieszona chyba 55cm włączona 24h - początkowo bo mialem niedzialajacy czasownik, i w sumie nie wiem czy tak nie zostawie.

Jeśli wyrosną planuje je trenować LST, może toping, moze fim - a może nie wyrośnie nic? ?

//edit
czy to wogóle dobre miejsce zeby pomoc uzyskać? 
 

20200604_084323.jpg

20200604_084331.jpg

20200604_084426.jpg

te zdjęcia zrobiłem chwile temu.

20200604_203514.jpg

20200604_203530.jpg

Edytowane przez Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu super, że kolejna osoba podejmuje temat hydro ?

Uważaj z tymi donicami, bo mi w nich korzenie zatkały odpływy i trochę podgniwały-pH spadało bardzo szybko. Ja szybko wymieniłem je na tekstylne. 

Co do keramzytu, to nigdy go dobrze nie wypłuczesz  i zawsze trochę jeszcze spłynie do zbiornika, ale to w niczym nie przeszkadza. 

pH powinno Ci rosnąć powoli. Celuj w około 5,5 i wtedy masz spokój, aż będzie powyżej 6, na vege do 6,5 jest ok. 

Ja z wadą RO i nawozami cana na bloom po dodaniu wszystkiego mam zawsze pH 6 i tak się trzyma nawet do 3 dni. 

EC zaczynaj o 1 i jak rośliny będą coraz większe powoli dawaj do 1,5 z automatami-każda odmiana jest inna i musisz sam wyczuć. Niektóre suplementy dodaje się po ustaleniu ec z bazą-ja tak robiłem z silikonem (używam od plant magic, ale strasznie podnosi pH). 

Polecam ci nagiąć krzaki tylko raz, bo w hydro rosną szybko i gęsto i jak je bardzo rozgałęzisz to się tam nie pomieszczą. 

Pytaj jak coś Ci przyjdzie do głowy-ja jestem już na 4tym i 5tym cyklu w hydro więc coś tam już się nauczyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, doominik napisał:

Ja szybko wymieniłem je na tekstylne. 

a właśnie te tekstylne nie zatykają odpływu?

czym regulujesz pH jakimi specyfikami?

@doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Andi said:

a właśnie te tekstylne nie zatykają odpływu?

czym regulujesz pH jakimi specyfikami?

@doominik

Nie, przez nie woda przelatuje bez problemu, a w plastikowych są otwory, przez które wyrosły mi korzenie i je zatkały. 

Ja  do regulacji pH mam pH+ i pH- od growth technology, ale ostatnio na obniżanie daję plant magic pure clean (do utrzymania systemu w czystości i też właśnie obniża pH), a na podniesienie daję silikon od plant magic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik @doominik
Dzięki stary, na pewno będę pytał. co do korzeni, to polozylem pod spod dolnicy wyciete kawalki materialu z jakiegos sztusznego legginsowego materiialu. woda przeplywa bez problemu a korzenie nie wiem czy nie wyjda przez to,zobaczymy co będzie.

Z tym pH to jest tak jak mówisz dokładnie, wiec troche mi lżej.

Jeśli chodzi o trening to mysle że sprobuje puścić główną łodyge jakby do okoła - wizje mam ale jak to wyjdzie to nie wiem, pierwszy raz żywą konopią się opiekuje.
Wysuszoną operuję się o wiele łatwiej ?

zdjecia z dzisiaj - czy one wyglądaja normalnie jak na 5-6 dzień od wykiełkowania ?
Nie uważacie ze są lekko żółte? Nie powinny być jakoś super turbo młodzieńczo zielone?

 

20200606_114120.jpg

20200606_114130.jpg

20200606_114134.jpg

20200606_114138.jpg

Edytowane przez Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu może lekko żółte 

2 godziny temu, doominik napisał:

a na podniesienie daję silikon od plant magic

@doominik a jak odkryłeś że on podnosi pH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi jest na opakowaniu  napisane ze mozna użyć do podniesienia ph.  Z drugiej zaś strony czytałem że powinno się dodawać na początku mieszania przed odzywkami, więc @doominikteż jestem ciekaw Jak tego uzywasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update. Dzień 8.

Roślinki wyglądają trochę lepiej na moje nieprofesjonalne oko.

 

Dzisiaj zmieniłem wodę i znowu zastosowałem około 30% zalecanych dawek silikon, A+B i rhizotonic.

 

Z fartem konopnii bracia 

20200608_093638.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/6/2020 at 1:51 PM, Andi said:

 

@doominik a jak odkryłeś że on podnosi pH ?

Gość w grow shopie mi podpowiedział ?

@Cieniu Ja silicon dodaję na vege i leję po zmieszaniu reszty-na vege używam zestawu advance nutrients i najpierw czekam, aż się ustabilizuje pH i dodaję silikon, potem nie ruszam nic przez kilka godzin, żeby pH ponownie się ustaliło i dodaję cos na obniżenie. Kolejne 5-6 dni mam spokój i się nie dotykam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, doominik napisał:

Gość w grow shopie mi podpowiedział ?

@Cieniu Ja silicon dodaję na vege i leję po zmieszaniu reszty-na vege używam zestawu advance nutrients i najpierw czekam, aż się ustabilizuje pH i dodaję silikon, potem nie ruszam nic przez kilka godzin, żeby pH ponownie się ustaliło i dodaję cos na obniżenie. Kolejne 5-6 dni mam spokój i się nie dotykam. 

No i chyba tu pies pogrzebany, bo ja zupę mieszkałem od razu. Tj. Wlewam sylicon mieszam, odżywki mieszam, rhizotonoc mieszam, reguluje ph i tak o.

 

Dzisiaj zrobiłem nową, ale za parę dni wymienia to zrobię jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik czy Wasz pH- też jest taki mocny jak mój? Wodę mam 8+ bo kolorów na skali brakuje, ciemno niebieski odczyn i na 5l dodaje 0.5ml żeby spadło do 6,5-7. Dosłownie odrobina więcej i poniżej 6 leci ale to już mam obycie i zawsze trafiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Bimbrownik said:

@doominik czy Wasz pH- też jest taki mocny jak mój? Wodę mam 8+ bo kolorów na skali brakuje, ciemno niebieski odczyn i na 5l dodaje 0.5ml żeby spadło do 6,5-7. Dosłownie odrobina więcej i poniżej 6 leci ale to już mam obycie i zawsze trafiam

Tak to działa. Ja jak jeszcze używałem kranówki, to po dodaniu bazy lałem 15 mil pH-, żeby z około 8 zejść do około 6, ale kolejny 1ml obniżał pH o kolejne 0,5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, doominik napisał:

@Cieniu Ja ostatnio słyszałem też o innym sposobie: dajemy najpierw wodę+nawozy podstawowe (powiedzmy cal+mag i do tego baza), po 3 dniach uzupełniamy wodę i dajemy suplementy-na vege to może być silikon, na flo pk booster itd.Potem 3-4 dni i od nowa

w sensie dajemy do zbiornika ? czy z boku mieszamy sobie w przygotowaniu ?

2 godziny temu, Bimbrownik napisał:

@doominik czy Wasz pH- też jest taki mocny jak mój? Wodę mam 8+ bo kolorów na skali brakuje, ciemno niebieski odczyn i na 5l dodaje 0.5ml żeby spadło do 6,5-7. Dosłownie odrobina więcej i poniżej 6 leci ale to już mam obycie i zawsze trafiam

po zrobieniu swieżej zupy musze dodawać trochę więcej zeby zbic - po paru dniach, dwie krople zbijały 25l do ph 4.5. ( wtedy kropla ph+ wbijała ph 5.5 około) 
po wielokrotnym użyciu ph- w zbiorniku w ktorym nie wymieniasz wody w koncu musi nastapić jakaś koncentracja tego ph- tak gdzies czytalem

hehe to mój 8 dzień, a już 3 raz zupę zmieniłem. 

tym razem spróbuje jak @doominik poradził, zeby z odstępem kilku godzin, dodawać składniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu u mnie jak zaleję do pełna (jakieś 90l wody), to daję bazę i cal mag. Po 3-4 dniach przynajmniej połowy tej wody już nie ma, więc wtedy można dodać czystą wodę z suplementami. Po kolejnych 3-4 dniach wywalamy co tam jeszcze zostało w zbiorniku i od nowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik to raczej kwestia doświadczenia i tego, żeby czasem się tym za bardzo nie przejmować. 

Niby w hydro można szybciej coś popsuć, ale tak na prawdę to do póki nie spalimy korzeni, to zawsze jest te 2-3 dni na reakcję. Jak mamy sporo za niskie pH to krzak wcale nie umiera od razu, zacznie pokazywać niedobory itd i mamy czas zareagować.

Z drugiej strony to w hydro po jakiejś ostrej interwencji jak toping czy lollipoping krzaki dochodzą do siebie mega szybko.

Dla mnie to wygodniejsze niż ziemia, bo jak używam tych samych nawozów to już wiem, że nie muszę sprawdzać codziennie. pH nie musi byc idealne i nawet dobrze jak waha się w całym zakresie-jak rośnie, to zanim zaczne je zbijać czekam, aż będzie tak powyżej 6,3, w drugą stronę daje spaść do 5,5 zanim reaguję. 

Jak muszę wyjechać, to zalewam bazę advance i się nie martwię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...