Skocz do zawartości
Cieniu

[ts1000][hydroshot80][wilma 4potx11l.] [3xAF diesel blueberry][1xsticky beast]Pierwszy raz.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Obserwuję temat i w waszych oczach Panowie to wydaje się proste, ale w moich oczach to ciągle czarna magia. Jeśli kiedyś spróbuję hydro to będę wiedziała przynajmniej, że na forum jest wsparcie. Czytam i z radością się uczę. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph w przedziale 5.2-6.3 I staram się balansowac co godzinę lub dwie. 

Chodzi mi o ta plamke na liściu // edit

https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/calcium-deficiency

Nastepnym razem bedę lepiej przygotowany i cal mag bedzie na 100%

Edytowane przez Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Mini update. Day 11

Zupę wymieniłem na trochę lżejsza, dolnice przed tym przelałem czysta woda z ph5.5.

Aktualnie w garnku ph 6.0 , eć 0.8 

Widac niedobory cal I mag .

Jeśli wszystko pójdzie sprawnie  jutro będzie kurier i zaczniemy reperowac, mam nadzieję że to o to chodzi

Blueberry

20200611_095115.jpg

20200611_101001.jpg

20200611_101015.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mini update, dzeń 16 - chyba.

Potrzebuje diagnozy panowie i panie - zanim coś się stanie! ?

sami zobaczcie. Oto moje spostrzeżenia:

na pierwszy rzut oka widać ze nr1 i nr4  są większe niż 2 i 3, przy czym nr4 ma bardzo ładny kolor to nr1 jest bynajmniej niepełny ale wydaje się ze rośnie.

czy ktoś może mi proszę doradzić co zrobić z nr 2 i 3 ?
nr. 3 wygląda jakby niedorozwinięta w stosunku do koleżanek i ewidentnie żółta, prawie cała.
nr. 2 jest  po przejsciach jak widać, uszkodzone liście, wykręcone.

w zupie aktualnie jest 30% zalecanej canna aqua i kilka kropel cal mag i kilka kropel siliconu( przy podbijaniu ph czasami uzywam go)
 EC 1.1,     pH  5.4-6.4  temperatura zupy w dzien 22 w nocy około 21-20 (nie wiem spie :):P )
lampa na 100% mocy zawieszona okolo 55cm nad bobaskami
z wentylacji to puki co chodzi wiatrak mieszający 24/h
 wlot powietrza jest pół pasywny, rura pociagnieta z dolnego otworu namiotu obok okna i przeciąg robi robote - chyba.

wilgotność udaje mi się utrzymywać ponad 50% - o ile moj licznik nie przekłamuje, chinszczyzna.

Ostatnio dodałem też bardzo delikatne opryski z cal mag i siliconu raz lub dwa dziennie.

potrzebuje pomocy ! @doominik na Ciebie bracie liczę najbardziej!



 

20200616_211322.jpg

20200616_211332.jpg

20200616_211339.jpg

20200616_211349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eć wyjściowe to 0.4-0.5

Ostatnio jak zmieniłem zupę to dałem tylko a i B  oraz kilka kropel cal mag(wysłali mi cal mag Soft- gdzie moja woda z kranu to on 7.0

Chce dzisiaj zrobić nową wodę trochę mocniejsza... 

Siliconu tylko kilka kropel dawałem jak regulowalem PH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @doominik i @CheMsKuN

 

Właśnie zmieniłem zupę na 80% zalecanej dawki i nie dodawałem nic więcej. Zobaczę jaką będzie reakcja.

 

Dodatkowo pytanie do Ciebie @doominik gdyż korzystamy z podobnego osprzętu chyba.

Jak wysoko masz zawieszona lampe?

Czy wentylator wyciagajacy ma być już włączony?

Czy wentylator mieszajacy ma być już skierowany na panny czy raczej na ściany boxa?

I pytanie ogólne czy jeszcze za wcześnie na trening? One takie biedaczki są.. że nie wyobrażam sobie już je wycinać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu Przed silikonem daj im ec 1,3-1,4 (przy wodzie ro miałbyś 1,0 przy tej samej ilości nawozu). Obserwuj tylko i jak by miały jakieś oznaki przypalenia, to dolewaj wody.

Ja na veg mam teraz osobny namiot i tam mam marsy ts600 i wiszą jakieś 45 cm nad krzakami. 

Wentylator włączaj już, możesz nawet dać go na timer, lub jak u mnie na sterownik, który włącza go po osiągnięciu zadanej temperatury. Tak czy siak krzaki potrzebują świeże powietrze.

Mieszający niech dmucha nad krzakami-polecam na przyszłość oscylujące.

Z topowaniem ich poczekaj chwilkę jak już będą miały z 5 rzędów liści przynajmniej i będziesz pewny, że szybko się pozbierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry @doominik źle się wyraziłem. ten mieszający jak go nazwałem obraca się, jest oscylujący  mam drugi na klamrę ale nie za bardzo mam gdzie go wsadzić.

no i w sumie tak by wyszło że z samego A i B mam 1.4.

kolejna sprawa która rodzi moją ciekawośc - jak to bedzie z łodyga tuż przy kostce  - już teraz wiem że od poczatku sama kostka powinna być prawie na dnie koszyczka, a ja wsadzilem na sama góre i wydaję mi się że może mało stabilna być?!
może z plastra makaronu basenowego zrobie support?

edit// takie na szybko

20200617_120939.jpg

Edytowane przez Cieniu
dodaje zdjecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, doominik napisał:

@Cieniu Ja tak samo mam krzaki w jak ty i jak nie są to klony tylko roślinki z nasionka, to w dół im będzie rósł korzeń główny i nie ma za bardzo znaczenia jak głęboko ten krzak zaczął. 

Racja. Dzisiaj wyciągnąłem każdą z osobna gdyż wiercilem dziurki w dolnicach do LST i.....i zauważyłem że z nr.1 od spodu przez dziurkę wystaje taka biała nitka;)) mega się ucieszyłem.

Czytałem że jak zrobisz toping, to główny korzeń przestaje rosnąć w dół, a w zamian tego rozrasta się na boki bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik  Opisuj wszystko skrupulatnie, wiedza ktora moze mi sie przyda w kolejnym grow ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Cieniu napisał:

Czytałem że jak zrobisz toping, to główny korzeń przestaje rosnąć w dół, a w zamian tego rozrasta się na boki bardziej.

korzeń? to bajki jakieś normalnie rośnie korzeń @Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi  Chef Derek Butt z tego co sie doczytałem to ten dziadzia był kozakiem, a wczoraj w jednym z filmow które oglądałem o tym wlasnie mowil. 

edit// na kilku innych forach też można znaleźć potwierdzenie tej tezy. konkluzja jest taka, ze po topingu rośnie wieksza masa korzeniowa - a ta nie wytwarza się z taproota, czyli korzenia głównego tylko z masywnych odrostów bocznych korzenia. tak to zrozumiałem.

Edytowane przez Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje hydro juz od jakiegos czasu, ale jakos sie za to zabrac nie moge.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu @Andi tak jest. Szerokie drzewa rozwijają szerokie korzenie aby się nie wywracać. Główny korzeń dalej rośnie tylko że zwalnia. Np bonsai mają płaskie doniczki o większej powierzchni za to palmy świetnie rosną w wysokich wąskich donicach bo są wysokie i jednopienne. Jeśli posadziloby się drzewko w wąskiej donicy i robiło toping a potem wsadziło do gleby to najpewniej by krzak upadł a korzeń wyszedł z ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...