Skocz do zawartości
Cieniu

[ts1000][hydroshot80][wilma 4potx11l.] [3xAF diesel blueberry][1xsticky beast]Pierwszy raz.

Rekomendowane odpowiedzi

@Cieniu Ja automatów nie topowałem-wypełniały swoje miejsce przy samym LST. Potem je normalnie strzygłem itd. 

Ja dopiero zacząłem bawić się w topping i przy 5 piętrach ciąłem i roślinki bez problemu rosły dalej. 

Zobacz na fotkach jakie małe były i jak je powycinałem:

ss.jpg

sss.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten drugi mnie rozwala - piekny badyl ❤️ 

@doominik czy mogę prosić o krótkie video jak nawadniają te końcówki ? wydaję mi się że podobne widzialem u siebie w centrum ogrodniczym

Tak jak pisałem wyżej - moje są ręcznie robione i chodź ostatnie wydają się działać - nadal mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu na początki, jak jeszcze jest mało korzeni wodę dostają 2x dziennie-bo kostki z waty sporo jej zatrzymują. Potem dokładam jedno podlanie i jak już maja z 3 tygodbie to 4x dziennie. 
mną flo dokładam do 5 i nożna po prostu je obserwować i jak widać, że przed kolejnym podlanie liście opadają to dokładać, ale ja dokładam stopniowo do 3 tygodnia flo i jak topy już zaczynaja rosnąć, to podlewanie maja co 2h przybelaczonym świetle i raz w środku nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały updejt. tydzień 4 się kończy... a panny mają się tak:

światło 20/4
temp- dzien 24-26/noc -17-18
zupa 20*c  EC 1.5  pH 5.6 - 6.4

Opryski z calmag pomogły jak widać i rośliny maja śliczny zielony kolor. Tak myślę. 

Bestia po fim/topingu nawet sie na chwilę nie zatrzymała-takie odniosłem wrażenie że jej się spodobało...



 

20200703_114506.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Updejt  Dzień 40.

temp- dzien 22-25 / noc -16 -18

zupa 18*c

EC 1.6 

pH 5.6 - 6.4

Eksperymentuje z siatką próbująć okiełznać co się wyrabia :))
Bestia straciła 1 topa i drugi złamany walczy o życie, podwiązałem go i zrobiłem roztwór z rizotonicu i aplikuje po kropelce. cała wydaję się byc oklapnięta - nie wiem czy coś z niej będzie  - tu proszę o sugestie.

na tym zdjęciu jest Bestia a na samym środku jak przybliżycie widać leżacego topa i przy łodydze pęknięcie.


 

20200710_125008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Aron napisał:

Małe te roślinki coś masz... 

Mój pierwszy grow ever i to w uprawie bezglebowej - jasne że są błędy ... ale inaczej się nie nauczę?
Dziewczyny miały dużo stresu ze mną w pierwszych tygodniach, także cóż... biorę na klatę i lecimy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej robaczki, czas na mały apdejt! 3 tydzień kwitnienia mija i druga siatka założona.

Na keramzycie pojawił się zielonkawy nalot jakiś czas temu, a to przeplecione z białym nalotem który w wiekszości zakładam że jest nagromadzeniem sie soli 
dzisiaj okazało się że na kilku kulkach jest też lekki meszek co wskazuje na pleśń także  w reakcji uzyłem rozcięczonej wody utlenionej 3% aptecznej i spryskałem dolnice z wierzchu, dodałem też dodatkowy wentylator poniżej lini lisci.

cała reszta wydaję się być jak trzeba. trzymajcie kciuki!











 

20200720_210056.jpg

20200720_210116.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bimbrownik napisał:

@Cieniu fajnie idzie.

Zielony meszek na keramzycie? Glon

zielony nalot to glony i algi, a ten meszek był białawo szarawy - znalazlem tylko na kilku kulkach... ale glonu byllo wiecej. po h2o2 wyglada znacznie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In the jungle!

zaczynamy 8 tydzień ! fun fun fun !
Staram odsłonić ile się da przy jak najmniejszej defoliacji ale nie ma łatwo. 

W garnku mamy A i B, cal mag, b52 i PK było dodane z 50% zaleceń |
 ec 1.6, ph 5.7 - musze powiedzieć że jedzonko na kwitnienie z canny jest bardzo stabilne pod wzgledem wahań pH.
nie wiem jaka jest temperatura i wilgotność bo pożegnaliśmy się z urządzeniem mierzącym ale nie ma jakiś ogromych odchyleń - na nastepny grow bedzie coś pro.



 

20200727_182334.jpg

20200727_182411.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś w sumie mija dwa miesiące od wyskoczenia z nasiona z tej okazji mała sesja 

temp. w boxie 22*c
wilgotnosc 55-60%
ec 1.6 // po dodaniu boostera i witamin    

pH 5.5-6.1

zmieniłem pompke napowietrzającą na MArina200 i prawie jej nie słychać, kamienie napowietrzające zmieniłem na kurtyny wodne. redukcja odgłosu wibracyjnego zmniejszona do 0 a bombelków nadal sporo. 

w Pierwszym rzędzie panny rzuciły białym pyłem dość intensywnie - jaram się !
w drugim rzędzie panny się lekko opóźniają w stosunku do pierwszego ale one tam żyją własnym życiem :))


poniżej dodam kilka zbliżeń ?


 

20200802_191555.jpg

20200802_191600.jpg

20200802_191642.jpg

CM200802-190348006.jpg

CM200802-190334002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie,

zbliża się czas zbiorów i rodzi się kilka pytań

- od razu powiem że zdaje sobie sprawę iż sytuacja jest skomplikowana i nie potrzebuje głupich docinek tylko pomysłów i rad.

2 z 4 roślin powoli zbliżają się do końca przy czym dwie pozostałe jeszcze sobie tam z tyłu baraszkują

 

@doominik przywołuje Ciebie, bo korzystasz/korzystałeś z wilmy :
Jak mam zrobić kilku dniowy flush dla dwóch roślin, jesli dwie pozostałe jeszcze chcą jeść?

Jak mam zrobić im dwa dni ciemnosci przed scięciem jeśli dwie pozostałe chcą się jeszcze opalać ? 

@Bimbrownik  @Tester
 @doominik zapewne znacie goscia z kanału MIGRO, jakiś czas temu rozmawiał ze specami hodowlanymi z grubej komercji na temat flusha i ze strony naukowej nie ma zadnych dowodów na to że z rośliny da się "coś wypłukać" - próbował ktoś bez flusha? 


ps. pozniej wrzucę fotki.





 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu co do flush w wilmie, to niestety jak masz jeden zbiornik, albo przeciągniesz te już dochodzące, albo będziesz je płakał ręcznie. 
moc do samego sensu flusha, to ja na wiosnę zrobiłem krótszy flush i palenie było wyraźnie bardziej gryzące. Po pełnym flushu jest zdecydowanie delikatniejsze. Pewnie tez sporo zależy od tego, czym nawozisz-ja daje spore dawki mineralnych nawozów i na koniec jeszcze pk boostery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, doominik napisał:

@Cieniu co do flush w wilmie, to niestety jak masz jeden zbiornik, albo przeciągniesz te już dochodzące, albo będziesz je płakał ręcznie. 
 

Kurde ciężko mi sobie wyobrazić jak miałbym je ręcznie plukac? 

Musiałbym je wyciągać z boxa pewnie...kurde...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...