Skocz do zawartości
Cieniu

[ts1000][hydroshot80][wilma 4potx11l.] [3xAF diesel blueberry][1xsticky beast]Pierwszy raz.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Obserwuję temat i w waszych oczach Panowie to wydaje się proste, ale w moich oczach to ciągle czarna magia. Jeśli kiedyś spróbuję hydro to będę wiedziała przynajmniej, że na forum jest wsparcie. Czytam i z radością się uczę. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph w przedziale 5.2-6.3 I staram się balansowac co godzinę lub dwie. 

Chodzi mi o ta plamke na liściu // edit

https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/calcium-deficiency

Nastepnym razem bedę lepiej przygotowany i cal mag bedzie na 100%

Edytowane przez Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Mini update. Day 11

Zupę wymieniłem na trochę lżejsza, dolnice przed tym przelałem czysta woda z ph5.5.

Aktualnie w garnku ph 6.0 , eć 0.8 

Widac niedobory cal I mag .

Jeśli wszystko pójdzie sprawnie  jutro będzie kurier i zaczniemy reperowac, mam nadzieję że to o to chodzi

Blueberry

20200611_095115.jpg

20200611_101001.jpg

20200611_101015.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mini update, dzeń 16 - chyba.

Potrzebuje diagnozy panowie i panie - zanim coś się stanie! ?

sami zobaczcie. Oto moje spostrzeżenia:

na pierwszy rzut oka widać ze nr1 i nr4  są większe niż 2 i 3, przy czym nr4 ma bardzo ładny kolor to nr1 jest bynajmniej niepełny ale wydaje się ze rośnie.

czy ktoś może mi proszę doradzić co zrobić z nr 2 i 3 ?
nr. 3 wygląda jakby niedorozwinięta w stosunku do koleżanek i ewidentnie żółta, prawie cała.
nr. 2 jest  po przejsciach jak widać, uszkodzone liście, wykręcone.

w zupie aktualnie jest 30% zalecanej canna aqua i kilka kropel cal mag i kilka kropel siliconu( przy podbijaniu ph czasami uzywam go)
 EC 1.1,     pH  5.4-6.4  temperatura zupy w dzien 22 w nocy około 21-20 (nie wiem spie :):P )
lampa na 100% mocy zawieszona okolo 55cm nad bobaskami
z wentylacji to puki co chodzi wiatrak mieszający 24/h
 wlot powietrza jest pół pasywny, rura pociagnieta z dolnego otworu namiotu obok okna i przeciąg robi robote - chyba.

wilgotność udaje mi się utrzymywać ponad 50% - o ile moj licznik nie przekłamuje, chinszczyzna.

Ostatnio dodałem też bardzo delikatne opryski z cal mag i siliconu raz lub dwa dziennie.

potrzebuje pomocy ! @doominik na Ciebie bracie liczę najbardziej!



 

20200616_211322.jpg

20200616_211332.jpg

20200616_211339.jpg

20200616_211349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eć wyjściowe to 0.4-0.5

Ostatnio jak zmieniłem zupę to dałem tylko a i B  oraz kilka kropel cal mag(wysłali mi cal mag Soft- gdzie moja woda z kranu to on 7.0

Chce dzisiaj zrobić nową wodę trochę mocniejsza... 

Siliconu tylko kilka kropel dawałem jak regulowalem PH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @doominik i @CheMsKuN

 

Właśnie zmieniłem zupę na 80% zalecanej dawki i nie dodawałem nic więcej. Zobaczę jaką będzie reakcja.

 

Dodatkowo pytanie do Ciebie @doominik gdyż korzystamy z podobnego osprzętu chyba.

Jak wysoko masz zawieszona lampe?

Czy wentylator wyciagajacy ma być już włączony?

Czy wentylator mieszajacy ma być już skierowany na panny czy raczej na ściany boxa?

I pytanie ogólne czy jeszcze za wcześnie na trening? One takie biedaczki są.. że nie wyobrażam sobie już je wycinać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu Przed silikonem daj im ec 1,3-1,4 (przy wodzie ro miałbyś 1,0 przy tej samej ilości nawozu). Obserwuj tylko i jak by miały jakieś oznaki przypalenia, to dolewaj wody.

Ja na veg mam teraz osobny namiot i tam mam marsy ts600 i wiszą jakieś 45 cm nad krzakami. 

Wentylator włączaj już, możesz nawet dać go na timer, lub jak u mnie na sterownik, który włącza go po osiągnięciu zadanej temperatury. Tak czy siak krzaki potrzebują świeże powietrze.

Mieszający niech dmucha nad krzakami-polecam na przyszłość oscylujące.

Z topowaniem ich poczekaj chwilkę jak już będą miały z 5 rzędów liści przynajmniej i będziesz pewny, że szybko się pozbierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry @doominik źle się wyraziłem. ten mieszający jak go nazwałem obraca się, jest oscylujący  mam drugi na klamrę ale nie za bardzo mam gdzie go wsadzić.

no i w sumie tak by wyszło że z samego A i B mam 1.4.

kolejna sprawa która rodzi moją ciekawośc - jak to bedzie z łodyga tuż przy kostce  - już teraz wiem że od poczatku sama kostka powinna być prawie na dnie koszyczka, a ja wsadzilem na sama góre i wydaję mi się że może mało stabilna być?!
może z plastra makaronu basenowego zrobie support?

edit// takie na szybko

20200617_120939.jpg

Edytowane przez Cieniu
dodaje zdjecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, doominik napisał:

@Cieniu Ja tak samo mam krzaki w jak ty i jak nie są to klony tylko roślinki z nasionka, to w dół im będzie rósł korzeń główny i nie ma za bardzo znaczenia jak głęboko ten krzak zaczął. 

Racja. Dzisiaj wyciągnąłem każdą z osobna gdyż wiercilem dziurki w dolnicach do LST i.....i zauważyłem że z nr.1 od spodu przez dziurkę wystaje taka biała nitka;)) mega się ucieszyłem.

Czytałem że jak zrobisz toping, to główny korzeń przestaje rosnąć w dół, a w zamian tego rozrasta się na boki bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Cieniu napisał:

Czytałem że jak zrobisz toping, to główny korzeń przestaje rosnąć w dół, a w zamian tego rozrasta się na boki bardziej.

korzeń? to bajki jakieś normalnie rośnie korzeń @Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi  Chef Derek Butt z tego co sie doczytałem to ten dziadzia był kozakiem, a wczoraj w jednym z filmow które oglądałem o tym wlasnie mowil. 

edit// na kilku innych forach też można znaleźć potwierdzenie tej tezy. konkluzja jest taka, ze po topingu rośnie wieksza masa korzeniowa - a ta nie wytwarza się z taproota, czyli korzenia głównego tylko z masywnych odrostów bocznych korzenia. tak to zrozumiałem.

Edytowane przez Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu @Andi tak jest. Szerokie drzewa rozwijają szerokie korzenie aby się nie wywracać. Główny korzeń dalej rośnie tylko że zwalnia. Np bonsai mają płaskie doniczki o większej powierzchni za to palmy świetnie rosną w wysokich wąskich donicach bo są wysokie i jednopienne. Jeśli posadziloby się drzewko w wąskiej donicy i robiło toping a potem wsadziło do gleby to najpewniej by krzak upadł a korzeń wyszedł z ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...