Skocz do zawartości
WielebnyMerry

3x Blue Cookies Auto Femi 150W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

No to powiem tyle że skoro się muszę tyle wstrzymać z nawozami, do tego jeszcze wyjść mogą mi nadmiary, to raczej ich nie uzyje. Bo około 2 tygodnie przed kosa leje się sama wodę a mi wyjdzie że nawozy będę łał tylko 2 tygodnie może 3 więc pewnie nawet nie zdążą pobrać pokarmu. Następnym razem biorę sezona tak jak zawsze to robiłem, porąbało mi się i wziolem auto. DZIEKI ZA LEKCJE Z ZIEMIA, NA PRZYSZLOSC ZAPAMIETAM,  tylko że nie miałem jeszcze nigdy z tym problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP 15/9 dzień

WItam ponownie, miałem wczoraj zaktualizować ale jakoś nie mogłem się zebrać😁

Niedoborów lub nadmiarów nie widać. Jedynie co to ta druga jakoś dziwnie się wykręciła.

Warunki jak widać, przy włączonej wentylacji mieszka i wprowadzający nie jestem w stanie osiągnąć innych warunków. Wyciągający mam wyłączony, ale pozostał wylot pasywny.

Ta najmniejsza jakoś wolno się rozwija, to może być właśnie problem chyba z nadmiarem składników w ziemi. Podlewalem kilka razy samą wodą i chyba jestem w stanie stwierdzić że wolniej się rozwijają.

 

Mam pytanie, czy ta największa nadaje się na lst? Pierwszy raz trenować będę automata, chyba że macie coś innego do zaproponowania na automata.

IMG20231204090412.jpg

IMG20231204090404.jpg

IMG20231204090400.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem dziś dla próby i zabawy 2 regi z palenia, będą rosły w doniczkach około 1,5l może litr nie sprawdzałem pojemności. Na tych dwóch chcem coś sprawdzić. Poza tym hps nie będzie gaszony po udanej i skończonej FR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, WielebnyMerry napisał:

Miałem dziś nie miłą niespodziankę, świeczka przypaliła mi ściany boxa, o mały włos od pożaru 😒. Później wrzucę zdjęcia przy zgaszonym świetle i doradzicie czy można robić lst.

Ja sobie z niższa temp poradziłem tak ze okleiłem boxa steropianem + przystawiam drzwi kawałkiem steropianu i koc na to, tylko filtr i wylot pasywny nie jest zakryty i temp przy -8 na dworze bez lampy to 17-18c nie moglbym wyjsc do pracy wiedząc ze w boxie swieci się świeczka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brawo dobrze ze tam ogniska jeszcze nie rozpaliłeś zostałbyś beż chalupy na święta makabra jak dla mnie🙈🪣🪣🪣🪣🚿🚿

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP 18/12 dzień

Nadmiarów i niedoborów jeszcze nie widać, za to codziennie widać gołym okiem rozwój. Przy okazji powitany został na świat jeden REG. Z palonka, zostanie w doniczce do końca, albo będzie robiony eksperyment z piętrową doniczką. Jeśli jest tu ktoś kto jeszcze mnie nie zna to ja tu jestem żeby pokazać jak można eksperymentować, uprawiam konopie tylko i wyłącznie dla swojch potrzeb, oraz swojej edukacji. Konopia nie jest, jak potrafię słyszeć, jak każdy inny kwiat! 

Więc patrząc na etap na jakim są a do tego ile im planowo zostało życia  wg. Producenta 42 dni, to nie zawiele z nich będzie max przy poprawnej uprawie z 80-120g z 3 krzaczków, lecz to za wcześnie żeby je oceniać, od jutra zaczynam je podlewać już tylko woda z ukorzeniaczem, 4g na 1l wody oraz od poniedziałku zacznę podawać w 1/3 zalecanej dawki nawozu z trypaka, do każdego podlania.

 

Oczywiście pytanie moje takie, co do lst na tej największej, giąć jutro na ciemni? Będzie bardzo duży problem bo trzecia roślina to wogle nie rozwinięta zamulona tak jak i druga. 

Liczę na kolejne porady i wskazówki, oraz jeśli można prosić o to na jaką max powierzchnię starcza HPS 150W?

IMG20231207202826.jpg

IMG20231207202832.jpg

IMG20231207202843.jpg

IMG20231207202847.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry generalnie zasada lst jest taka, że podginajac główny szczyt poniżej poziomu innych pięter, roślina dostaje wiadomość że inna jej cześć musi stać się głową. 

Jeżeli podegniesz teraz czyli do ziemi, twój szczyt stanie się ponownie głową a ręce trochę zyskają ale koniec końców będziesz miał roślinę położoną bokiem z głową tam gdzie była czyli główny szczyt, ale będziesz miał odsłonięty dół. 

Ja bym giął, ale nie jestem ekspertem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki 150 watt HPS emitują światło o dużym strumieniu [lm], wynoszącym nawet 40000, i temperaturze barwowej oscylującej wokół 2000K, która do złudzenia przypomina światło widzialne i to je rośliny tolerują zdecydowanie najbardziej.

 

Z Koleji wyczytałem że się przyjęło że na m², przyjmuje się hps 600w, czyli na moja obecna powierzchnię jest to maksymalna wydajność, czyli 0,25m² ale jeśli chciał bym powiększyć to odbije się to na plonach? Chciałem tak zrobić z uwagi na to że jest ciasno pomieścić wszystko, a powiększenie służyło by do tego żeby swobodnie mógł umieścić nawilżacz, wiatrak i jakieś ogrzewanie. Powierzchnia by się zwiększyła o około 0,1 i to z dużą górką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna panienka nagięta, reszta musi poczekać. Powiem że jestem miło zaskoczony słodkim zapachem jaki się wydziela z roślinki, która jeszcze nie kwitnie. No i REG się ładnie rozwija. Proszę o ocenę wykonania lst 

IMG20231208143651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...