Skocz do zawartości
Dudasz666

Bruce Banner Ak auto fem, lampy led 50w + 30w.

Rekomendowane odpowiedzi

@WBB ale tam widzę masz metrówki. Czyli kupiłeś 3x1m? Faktycznie znalazłem 1m 50W. 

@WielebnyMerry miałem keramzyt to kazali wypieprzyć. 😆 To dać czy nie dawać?

P.S. Właśnie myślałem, że keramzyt dodatkowo podniesie wilgotność, chociaż sypnąłem taką ilość ... Hehe. 3 kulki na 5cm². 😆 

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudasz666 każdy robi jak uważa. Z jednej strony keramzyt chroni przed wysychaniem podłoża, ale z drugiej strony przeszkadza w podlewaniu, ponieważ część pokarmu zostanie w keramzycie który nie odda pożywienia roślinie a zatrzyma go na dobre. Innym sposobem, to możesz z koca ratunkowego zrobić odbłyśnik od dołu i tym samym uchronisz ziemię przed wysychaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dudasz666 napisał:

ale tam widzę masz metrówki. Czyli kupiłeś 3x1m? Faktycznie znalazłem 1m 50W. 

https://www.alleklima.pl/index.php?route=product/product&product_id=3351&filter=przewód+grzejny

To jest jeden 3 metrowy odcinek 150W. Okresliłem moc jaką chcę a później ile metrów tego kabla potrzebuje i ten mi pasował....

Możesz też kupić 3m 45W, 60W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega keramzyt miał by właśnie pomoc, żeby ziemia w doniczce nie wysychała. Cała sprawa podniesienia % wilgotności w boksie jest bardziej rozciągliwa, wpływa na to wiele czynników, zaczo bym od wyprowadzania ciepła z pod lampy na zewnątrz, kolejno parę skierował bym tak żeby leciała na rośliny. Można to zrobić w taki sposób że parownik można ustawić pod lampą, kolejno pod nią zamontować mniejszy wiatrak od pc żeby parę pchał na dół po roślinach. Kwestia tego że musiał byś zrobić coś na wzór cooltuby żeby wpierw ciepło odprowadzać i nie narażać tym samym oświetlenia na wilgotnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry Odpalę dzisiaj wiatrak wyciągający. Zobaczymy co się stanie. 

Co do pary to mieszak mam skierowany w dół i obejmuje działaniem nawilżacz, co skutecznie zatrzymuje parę na dole. Dzięki. 

@WBB przewód zakupiony. Dzień/dwa i będzie u mnie. Wziąłem do tego ich termostat. 

Jeszcze uporać się z wilgotnością. 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dudasz666  Bardziej, jakiś kabel grzewczy do terrarium, ale musiałby mieć większą moc, jakiś z 100-150 W , jak ma podnieść realnie kilka stopni do góry. Po kupieniu takiego kabla możesz z niego zrobić ściankę  wystarczy przymocować do jakieś deski równomiernie go rozkładając. Pilnuj ph , jakie lejesz do ziemi, niech będzie w okolicy 6,5 ph, mierz ph wody i ph ziemi, by wiedzieć, co się w niej dzieje, a one też może roślinę blokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy kabelek już zamówiony z linku, który podał @WBB . 150W. Pocieszam się tym, że kabel będzie chodził wtedy, kiedy lampki będą wyłączone. Liczę na to, że nie cały czas, bo dobrze docieple jak będzie trzeba. Na razie największy problem mam z wilgotnością, ale też już zamówiłem "parowytwarzacz" 😆 który podrzucił mi @Resi666 .

Dzięki wam ludziska. Wiedziałem, że wydam jeszcze trochę siana, dlatego na ten pierwszy raz trochę na lampie chciałem przyoszczedzic. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB mam nadzieję, że ten parownik da więcej niż ten mój mały nawilżacz... Jak wytworzy nawet małą mgiełkę nad rośliną to już może być dobrze. Jak na chwilę wyłączyłem lampy, to dosłownie po 30 minutach jak temperatura spadła to miałem 90% wilgotności... ale temperaturę na poziomie 15°C 🤦🏻‍♂️ Może jakoś dojdę do ładu. 

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudasz666 a jak włączysz wyciąg to dalej będzie te 15-17 stopni nawet przy lampie tylko troszkę wilgotność spadnie...

A jak go już naprawisz to właź do mojego boxa i mi zmieść osuszacz 30x30x50cm. Namówiłaś mnie to teraz działaj.... tak to jest słychać się swojej dziewczyny 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update. 

Roślinka rośnie, ale bardzo powoli. W sumie to się dziwię, że w tych warunkach w ogóle... Ciężko będzie z tego coś uzyskać, tym bardziej, że to automat i mniej więcej połowę czasu ma już za sobą. Może kilka gramów naturalnego palonka będzie. 😂 Chociaż kilka. Ale na następną już będę miał więcej sprzętu oraz wiedzy.IMG_20231124_093133.thumb.jpg.2d91650258a01c5100c3e84ff83debd3.jpgIMG_20231124_093136.thumb.jpg.ef251a5652d1e03edfe3562d03a2bbe6.jpg

No i muszę mniejszą doniczkę kupić. Tą się ledwo mieści. 😆 Taka w kwadrat o regularnych kształtach była by idealna. Ta jest zwężona ku dołowi i przez to bez sensu zajmuje za dużo miejsca w boxie a nie ma tyle miejsca na korzeń. 

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dudasz666  Dokup do kabla grzewczego najtańszy termostat, a wtedy ustawisz na termostacie temperaturę, w jakiej kabel się wyłączy i nie będzie niepotrzebnie grzał, a potem znowu się włączy, jak temperatura spadnie poniżej danej wartości, czyli np. 20 C, jak chodzi o noc i 25 C, jak chodzi o dzień.  Szkoda, że wziąłeś automat, bo on sam się przełączy na kwitnienie około 22 dnia wega, aby przed 30 dniem kwitnąć, więc masz mało czasu na poprawę błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Chyba nie, bo on coś wspomina o tym, że kabel będzie chodził, jak oświetlenie będzie wyłączone, więc wnioskuję z tego, że ma zamiar go włączać tylko na noc bez termostatu, jaki by mu odcinał dopływ prądu po uzyskaniu właściwej temperatury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...