Skocz do zawartości
Dudasz666

Bruce Banner Ak auto fem, lampy led 50w + 30w.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zastanawiam, czy jak bym dał rurę około 1,5m i pociągnął ją pod sufit to zawsze trochę cieplejsze powietrze będzie. Różnica między górą, a dołem to jakieś 3-4°. Więc przy 5° przy ziemi robi różnicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dudasz666 Załatw sobie jakiś wentylator , aby wyprowadzał powietrze z tego boxa na zewnątrz, aby była odpowiednia wymiana powietrza, bo jej brak będzie na kwitnieniu zwiększał ryzyko pleśni, a do tego do środka, jakiś mieszak by się przydał, aby mieszał powietrze w środku, by nie stało w miejscu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już takie coś. Zamontowane, sprawdzone. Na razie mam wyłączony. Ale bez problemu 24h działało i nic się nie dzieje. 

A mieszak muszę kupić. 

IMG_20231110_131136.thumb.jpg.4678a251970773ff52bb8754736e1239.jpg

IMG_20231110_131058.thumb.jpg.5937054dada77ec5357aeb8cdc74921e.jpg

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dudasz666 Mieszak możesz zrobić przy takiej powierzchni nawet z wiatraka komputerowego i też się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudasz666 zależy jaki procek. Kiedyś były malutkie, teraz potężne wentyle na prockach dawają. Jak dmucha i miesza powietrze, roślinki się bujają to powinien być ok.

Mi wentylator wyciągowy wyrzuca powietrze i leci 3m rurą nie ocieploną w dół do mniejszego boxa. Strata ciepła jest jakieś 2 stopnie więc olałem ocieplanie rury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dudasz666  Zobacz jaki wiatr robi, jak odpowiednio duży, by poruszał rośliną , by się zachowywała , jak na lekkim wietrze, bo to utwardza łodygę, to tak może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzień 6 po wyjściu z ziemi. To normalne, że panna lekko liście opuściła? Czy za sucho ma?

Sypnąłem jej trochę keramzytu z kokosem na wierzch. Może być?

No i mam wrażenie, że wolno rosnie. Ale to może moje jakies fanaberie. 😉

P.S. Temperatura prawie 22°. Wilgotność jak widać 43%. Będę miał zaraz nawilżacz, to trochę podniosę. Na razie świecę 24/7 bo po odłączeniu żarówek w pół godziny temperatura spadła do 16°. Muszę ogrzewanie załatwić. 🙃

IMG_20231117_053713.thumb.jpg.7d162c5e39501d993b534ef62028e9d9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14° pokazuje sonda poza boxem. W poprzedniej wiadomości napisałem, że mam 22°. Wilgotność podniosę, czekam na nawilżacz. Keramzyt wyjebie. 😉

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update. 

Wleciał "nawilżacz". Zabrałem córkom z pokoju. 😆 Mamy w planie kupić im nowy więc... IMG_20231117_200748.thumb.jpg.bbc89abf6d00a19b7e6398b2f34f0d15.jpg

@Mr.Green wyjebałem keramzyt. 😉

Temperatura zaczęła spadać, bo jak "wyjebywałem" keramzyt to... naruszyłem tą cholerną folię. Na dłuższą metę jest to nie do pomyślenia. Jak jeszcze raz będę musiał ją przybijać to ją chyba wyj... na śmietnik. Coś twardszego chyba muszę poszukać. 😂 

Jeszcze tylko na późniejszy etap muszę pomyśleć o lepszym mieszaku. 

No i te drzwi. Wiecznie czasu na nic nie ma... W kominku napal, córkę na basen zawieź, psa wypuść ... wariatkowo normalnie. 

IMG_20231117_200755.thumb.jpg.6c9e1a1e69c3dcfa132995a08a0a132d.jpg

IMG_20231117_200829.jpg

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakąś godzinę temu to wyglądało to tak... IMG_20231117_232003.thumb.jpg.293af80ab2b95d260b0a82077078fe65.jpg

Ogólnie tragedii nie ma, ale jeszcze za mało. Zobaczymy jutro. Ledwo 15% wilgotności w górę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dudasz666  Uważaj, abyś nie przelewał ziemi, bo wygląda na zbytnio mokrą, a taki plant ma słabe korzenie i nadmiarem wody zdusisz mu korzenie, bo tlen nie będzie dochodził, a korzenie też musza być dotlenione, inaczej w nadmiarze wody i braku tlenu będą gniły i po roślinie. Konopie to nie lilie wodne, więc nie będzie na bagnie sie właściwie rozwijała. Oczywiście to też nie kaktus , więc całkowitej pustyni nie będzie tolerowała, musisz sie wstrzelić w punkt, czyli ani za wiele wody ani za mało, ma być lekko wilgotno, ale nie ma być bagnistego podłoża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy No w sumie do tej pory tego nie kontrolowałem. Wczoraj zalałem 200ml (bo po przesadzeniu tylko zwilżyłem ziemię) i teraz czekam. Myślałem, że 3 dni wystarczą, ale jak widać przesadziłem. Dzięki za radę. Poczekam z podlaniem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dudasz666  Ma być delikatnie wilgotno, pamiętaj, że za dużo to źle, lepiej jest za mało, choć to też nie jest dobrze, ma być lekko wilgotno i wtedy jest w punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...