Skocz do zawartości
Dudasz666

Bruce Banner Ak auto fem, lampy led 50w + 30w.

Rekomendowane odpowiedzi

Update. 

Żarówki 4 sztuki kupione. Razem 10 000lm.

Oprawki 4 sztuki znalezione w piwnicy. 😁

Przewody, wtyczka i włącznik z odzysku. 😉

Zostaje sklecić jakiś żyrandol. Chyba zrobię z płyty OSB (też mam pod ręką) kwadrat 25x25 i podwieszę do niego te oprawki. Cały kwadrat zawieszę na sznurku czy innej lince, żeby regulować. 

Reszta rzeczy też już przyszła. Będę jutro składał dalej.

Tylko mam takie pytanie. Czy ktoś się orientuje ile te żarówki lsc dają ciepła?

Jestem pewien, że będę musiał czymś dogrzać mój growbox. Bo dzisiaj było przy podłodze 14°C (tyle pokazał termometr rtęciowy zostawiony tam na noc)... Jutro wrzucę tam termohigrometr to będę wiedział dokładnie. 

Na drzwi też już mam płytę, tylko muszę jakiś styropian załatwić żeby docieplić i uszczelnić dobrze.

Na wlot też muszę jakaś rurę założyć, żeby zimno od razu w doniczkę nie dmuchało. 

Trochę pracy mnie czeka. I jeszcze jedno pytanie: czy calmag jest niezbędny przy uprawie? Bo tego jednego nie zamówiłem.

Pozdrawiam,

Dudasz. 

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update.

 

Zrobiłem "żyrandol" z OSB 20x17. Powiesiłem na 4 haczykach za sznurek. Do tego obiłem "kocem ratowniczym" (chyba tak to się nazywa). Co prawda wygląda to jak by robiło to dziecko z dałnem... ale ten jebany koc jest tak delikatny, że nie mogłem naciągnąć dobrze... Jakieś rady?

 

Wiatraczek założony. Dalej drzwi nie zrobiłem. Ehh. Na razie zasłoniłem płytą OSB, żeby zobaczyć jak temperatura do jutra urośnie. Już jest postęp, bo w jakąś godzinę zrobiło się prawie 19°C, gdzie bez ledów było niecałe16 (przy "otwartych" drzwiach, a raczej bez nich).

IMG_20231114_215716.thumb.jpg.24b0b57a18b1e28bc139f1b2b9842263.jpg

 

Roślinka niebezpiecznie rośnie. Ma jakieś 3cm... Muszę się spieszyć, chociaż i tak mam wrażenie, że nie rośnie tak szybko jak powinna. Ma za mało światła póki co. ☹️

IMG_20231114_221222.thumb.jpg.58aef7ceed0e94dcca141690867b9f64.jpg

IMG_20231114_221238.jpg

IMG_20231114_224103.jpg

IMG_20231114_224111.jpg

P.S. sonda z termometru leży na podłodze na zewnątrz growboxa. 

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zanim zagłębiłem się w temat z automatami, to zdążyłem posadzić w małej doniczce. Docelowo trafi do dużej, ale za późno doczytałem, że automatów nie powinno się przesadzać. No cóż. To mój pierwszy raz. 😉 Człowiek uczy się na błędach tylko szkoda, ze swoich. 😆

 

Byłem rano w growboxie. Temperatura 26°C, przy zewnętrznej 14°, ale wilgotność spadła do 30%... Będę musiał wilgotność podnieść, co nie jest problemem. Ważne żeby temperatura się utrzymała. 🙂 Jak zrobię drzwi to mam nadzieję, że nawet jak temperatura spadnie "na zewnątrz" growboxa do tych minimalnych 5°, jakie już tam widziałem, to w środku nie będzie chłodniej niż teraz. 🙁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dudasz666  Normalnie bym powiedział, jakby to był fotoperiod, a nie automat, abyś poczekał do czasu, aż system korzeniowy wypełni donice, aby wyszedł z całą bryłą ziemi po podlaniu, ale w przypadku automatu, jak ci szczelnie wypełni system korzeniowy donice to roślina się zablokuje i skończysz z karłem, więc powinieneś przesadzić ją , jak najszybciej póki system korzeniowy nie wypełnił donicy, ale musisz być bardzo ostrożny, by nie uszkodzić korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudasz666 nie bój się będzie dobrze. 

Możesz ją odkopywać i wtedy łatwo coś ujebac bo to delikatne jak smarki.. 

Możesz też napełnić większą doniczkę i wsadzić w nią mniejsza, ta w której  obecnie roślina się znajduje. Uzyskasz wtedy idealna formę mniejszej doniczki w większej. Potem wystarczy ostey nóż 🔪 do tapet z ostrym ostrzem. Sprawnie natnij doniczkę.. plastik latwo się podda i nie uszkodzisz niczego. Tnij spokojnie i delikatnie. Jak rozetniesz to nad dziurą usuń plastik i ona sama wpadnie w otwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green dzięki. Akcja udana. Na szczęście ziemia była lekko przesuszona i w miarę zwarta. Jak nacisnąłem lekko boki to odchodziła. Zrobiłem dołek w dużej doniczce (chyba przesadziłem z rozmiarem 😂) i obróciłem delikatnie małą doniczkę, a ziemia sama wypadła mi na rękę w całości. Było widać już 2 korzenie na granicy ziemia-doniczka. Mam nadzieję, że przy wkładaniu nic się nie stało...

Doniczka ledwo mieści się w boxie. Stwierdziłem, że skoro panują tam dobre warunki, to pomimo braku drzwi (zasłaniam płytą OSB póki co) najlepiej dać małą pod lepsze oświetlenie. Żarówki wiszą 46cm nad listkami. Jutro zobaczę jak sytuacja się rozwinie. 

IMG_20231115_190829.jpg

IMG_20231115_190840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako ale że co ma się zapalić? 

Żarówki wiszą praktycznie pośrodku. Zresztą można je dotknąć ręką, więc jakieś gorące nie są. 

Chyba, że chodzi o te kabelki u góry. 😉 Teoretycznie wszystkie problemy elektryczne zaczynają się na łączeniach. Mam obawy. Dlatego sprawdzam wszystko podwójnie. Oczywiście zawsze może dojść do awarii, ale na to rady nie ma. Wszystko jest dobrze skręcone. 

Możesz sprecyzować o co ci dokładnie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dudasz666 Zrób, jakieś drzwiczki, lub inną formę zamknięcia tej szafki, bo ci światło ucieka przodem, co jest ze szkodą dla rośliny, teraz jeszcze mniejszy problem, ale na kwitnieniu będzie to istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wiem, wiem. Jutro skoczę do "najbliższego sklepu budowlanego" po zawiasy i jakiś styropian i coś zmontuję. Na razie nie ma tragedii, bo jak płytę docisnę do tego zielonego obicia czymś w rodzaju zastrzału z belki to zostają szpary max 3mm. Światło owszem widać, także masz rację, muszę coś sklecić.

Widzisz... to tak na wariata wyszło. Miałem coś działać już rok temu, ale warunków nie miałem. Dalej jest ciężko, za dużo spraw na raz zacząłem i wszystko się ciągnie. 😂 Jeszcze muszę rurę ocieplaną na wlot kupić, bo tam strasznie niska temperatura może być niedługo, a wlot mam obok doniczki. Chociaż w takim małym pomieszczeniu ciężko, żeby coś nie było obok doniczki zwłaszcza, że taka duża wyleciała. 🙃 

Mam nadzieję, że jutro będzie "domek dla małej" skończony. 

IMG_20231115_233933.thumb.jpg.0e80880e20096f0471b6bfa1600ebf67.jpg

IMG_20231115_233814.jpg

IMG_20231115_233850.jpg

IMG_20231115_233917.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr.Green napisał:

Jak jakiś grobowiec 😛

Grobowiec na mój sarkofag 😅

@Dudasz666 po co chcesz ta rurę ocieplać? Czy jakieś ciepłe powietrze ona ma skąś inąd zaciągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...