Skocz do zawartości
Monako

MAC 1 x Hardcore OG / Jack Herer / Critical

Rekomendowane odpowiedzi

@Monako no ja tak samo kabel grzewczy testuje i termostatem własnego pomysłu. Nic więcej w stanie nie jestem zrobić. Zobaczymy jak to będzie jak na dworze będzie 0 stopni albo mniej. Wczoraj był pierwszy dzień testów i zapomniałem, że ten swój termostat ustawiłem tylko na działanie podczas nocy i ten wystartował jak HPS już chodził.... przy 31 stopniach zauważyłem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 12/11

Rośliny nabierają tempa jeszcze z 3/4 tyg i będzie kosa 😂😂 

Mam pytanko do was jak robicie fryzjera to wiatrakowe ucinanie na poziomie górnym oraz środkowym ?

6307CA5A-71CF-45CC-BE52-3BD10262C8B7.jpeg

E8A4B420-88C3-4167-891F-3BB954177469.jpeg

F66ED632-C1A8-42DE-BC68-4C73329D8681.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako przy tak wielkiej przestrzeni moim zdaniem wystarczy je lekko rozchylic by światło mogło lepiej penetrować lub wycinac doły. Sam nie lubię za bardzo wycinać liści wiatrakowych bo nasuwa mi się taka myśl.. że po co zabierac roślinie te liście wyżej które dobrze pracują na korzyść rośliny, by doświetlić te małe topki z dołu jak można wyciac te topki z dołu i wtedy nie trzeba usuwać liści z górnych pięter.  😄

Tak na prawdę to nie ma tam dużo liści i jakiejś specjalnie większej dżungli 😛 lecz to twój box. Nie mój 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Monako  Możesz, jak tak chcesz. Tylko po takim zabiegu wypadałoby skręcić trochę panel na 24 h, by dać roślinie czas na regeneracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 26/25

Wydaje mi sie ze nawozy od firmy Canna są o niebo lepsze niż PLAGRON bo jak sie przestawiłem na Plargona to one nie puchną tak jak na Cannie 

Lampa ustawiona 40 cm od szczytów 80%mocy 

temp dzień 25C RH 38/43%
temp noc 19/20 RH 43%
 

8F085D33-AEFE-4662-92C1-04F51BF7C521.jpeg

83F06996-E4D1-4EBE-BAA2-5F18D281515F.jpeg

614557EF-A384-43F2-8B9C-68986E55CA0F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Monako  Canna i Plagron to praktycznie takie same nawozy pod względem skuteczności, jak porównujesz mineralne z mineralnymi i organiczne z organicznymi. Natomiast zostaje kwestia genetyki roślin i umiejętność stosowania nawozów, jak umiesz je odpowiednio mieszać ze sobą w odniesieniu do danego etapu rozwoju roślin to rośliny idą szybko, bo mają wszystkiego, co im potrzeba pod dostatkiem, a jednocześnie nie mają nadmiaru, jaki może je popalić, gdy jest wysoce ponad ich zapotrzebowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Monako  Chodzi o stworzenie mieszanki, jaka jest kombinacją różnych nawozów, jakie odpowiednio się nawzajem uzupełniają i wpływają korzystnie w danym stężeniu na roślinę w danym etapie jej rozwoju, co jest podyktowane jej zapotrzebowaniem, które jest inne na każdym etapie jej rozwoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy pisałeś kiedyś ze jeśli roślina nic nie pokazuje to się leje sama wode wiec nie sadze by im czegoś brakowało nie są popalone nie są za jasne ani za ciemne stymulatory nie daje co podlanie a znów podstawowe nawozy nie leje jakoś duże dawki bo ostatnio dałem 2ml grow 3ml bloom i 1 ml callmag stymulator co drugie podlanie 1 ml wszystko na litrów wody 

Może stymulatory nie mieszać razem z nawozami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Monako  Jak nie ma niedoborów to leje się wodę, bo to podstawowa zasada w sytuacji, jak nie jesteś wgłębiony w uprawę na tyle, aby wiedzieć na co sobie możesz pozwolić, ale jak rozumiesz roślinę , jaką wcześniej rozkręciłeś odpowiednim laniem nawozów zaczynając od niskich pod względem stężenia dawek wpierw ukorzeniacza i enzymów , a potem dokładając do tego podstawki , a w końcu wprowadzając stymulatory, wtedy odnosisz najlepsze rezultaty, ale to jest cała filozofia uprawna, jakiej musisz się nauczyć, dogłębnie poznając uprawę konopi indyjskich, a na tym zaważa doświadczenie , jakie jeśli posiadasz to rozumiesz roślinę, więc możesz sobie pozwalać na więcej, bo wiesz, co robisz, gdyż zrozumiałeś organizm, jakim jest roślina, którą uprawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...