Skocz do zawartości
polecam 420

3 White Ruskie - 3 Black Afgan / MarsHydro TS1000

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano załoga zielonego smoka 😄 wpadam tutaj od nosnie mojej przygody od nosnie boxa w domu . od 7 lat oudoor i wkoncu przełamałem moja kobietę na domowe growshow 😁 ( za dużo latania z kleszczami ,, argument trafiony,,) 😁 

 

wymiary boxa 80/80/160

 

lampa LED marshydro TS1000 ( Nowa ) 

 

ziemia (compo sana)

 

doniczki ( kwadratowe myślę 11L ) 

 

odżywki ( biobizz ) - ( advanced nutrients ) 

 

pestki jak w opisie 3 White Ruskie od BULK  ( - 3 od BIG SEEDBANK Black Afgan )

 

filtr primaklima 

 

stacja pogody

 

wiatraczek

 

WENTYLATOR OSIOWO-KANAŁOWY AXIAL FLO FI 125MM/243M3/H ( jeden pójdzie załączony pod filt drugi pewnie w ściane boxa ) 

 

jeżeli o czymś zapomniałem to ogarnę między czasie pozdro tu wrzucam foty .. 

IMG_20231006_180309957.jpg

Screenshot_20231006-175034.png

IMG_20231006_171028695.jpg

IMG_20231006_171013222_HDR.jpg

IMG_20231004_182632643.jpg

dzisiaj pestki wrzucam do kiełkowania i ruszam z tematem . rady miło widziane pozdrawiam wszystkich którzy chcą uczestniczyć w tym moim projekcie 😁 

IMG_20231003_181307268.jpg

IMG_20231003_181554427.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 6 roślin 🙂 6 doniczek w kwadrat nie pasuje. Zdecydowanie lepiej zostawić docelowo 4 najlepsze sztuki. Moim skromnym zdaniem 😉

Witamy na pokładzie i powodzenia. Dużych topów i miłej zabawy :passitleft:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś sprawdzonego z jakiegoś marnego marketu typu Brico czy innego lokalnego sklepu ? tak jak pisałem wyżej  muszę się zadowolić jakaś sprawdzana ziemia z lokalnych sklepów lub jakiś galerianek 😁 mówisz że 4 dadzą wynik lepszy? mam zamiar właśnie rozpakować pestki i wrzucić do kiełkowania każda rada dobrze działa 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wsadzisz 6 kwadratowych doniczek w kwadrat o bokach 80x80 😄

4 wydają się bardziej logiczne 😉

A co do plonu to nie działa to tak że im więcej roślin tym proporcjonalnie większy urobek 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polecam 420 kumasz teraz o co mi chodzi 😄 hehe 🙂

Ewentualnie 5 w środek jak na kostce do gry i może jakaś mniejsza doniczka co by się zmieściła 😛 pokombinować zawszę można 😉

Ogolnie 4 sezony w małym boxie to i tak będzie grubo. Ludzie tutaj mają problem z jedną sztuką w boxie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na out robiłem różne treningi typu wiginaj śmiało aż chrupanie , zależny byłem od pogody a tu jednak będę sam nią sterowa. myślę że coś tam wyciągne. wrzucę 4 na początek i będę obserwował jak idzie . co do nawozów dawkowanie będę liczyć na wasze wsparcie 💪 na wegu długo nie będę trzymać zobaczę jak będą rosły, będę informował na bieżąco 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano załoga ! po małych przygodach zaszła mała zmiana w pestkach ponieważ reklamację zrobiłem i dosłali mi 5 pestek ,, WHITE AFGAN 2 Sztuki po prawej stronie,, reszta widać jak na zdjęciu 😁 pestki wyszły z ziemi 24.10 podlewane BIOBIZZ miałem inne doniczki zmieniłem na wiaderka 13 L dziurki na dole zrobione światło świeci na 50 % mocy 40 cm od szczytu. pozdrawiam do następnego pewnie tygodnia jak coś się zmieni . Aaa wiatrak zepsuł się więc lada dzień będzie nowy 💪😁

IMG_20231101_111859968_HDR~2.jpg

REVIVE ADVANCE czy dodać w następnym podlaniu ? bo wiadomo że coś tam stresu dostaje roślinka w nowe miejsce. tylko czy mieszać te REVIVE z calmag i root- juice ? ktoś coś się wypowie doradzi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tu widać przelanie ? pryskalem dozownikiem po liściach i po glebie . czy to osad po wodzie ? pytam bo to mój pierwszy indoor. na oudoor tego nie miałem 🤣 tutaj sam steruje natura a wiem że sezony wybaczają ale bez przesady 🤣😁 white Afgan daje radę a wszystkie podlewane tak samo 💪 same afgany są lecz każda inny charakter 😅

IMG_20231101_132230474.jpg

IMG_20231101_132236305.jpg

IMG_20231101_132252376_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@polecam 420 ja bym poczekał jak 2 piętro będzie rozwinięte w pełni i dopiero ciachną niektórzy robia lst przy trzech czterech pietrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy ten na dole otwór czymś zamknąć bo tam pisze 1,2 metalowe wejście ale nie mam niczego oryginalnego aby zamknąć czy ma być otwarte cały czas ? box herbgarden 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@polecam 420 Jak to jest wlot powietrza to ma być otwarty , ewentualnie możesz na niego założyć wentylator wprowadzający, jaki będzie o połowę słabszy niż wyprowadzający. LST możesz zacząć, za jakieś 2 dni, ale na suchej ziemi, bo na mokrej złamiesz łodygę, jaka będzie napęczniała od wody, jak ziemia jest sucha to łodyga jest plastyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dzięki każda wskazówka jest pomocna . to wstawię foty dzisiaj z obecnej sytuacji aby fotorelacja miała jakiś sens i po treningu czyli jak bd sucha ziemia bo dziś podlewane było czysta woda z oazy 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...