Skocz do zawartości
moonka

Moj pierwszy indoor. 2x purple bud 1x master kush. Viparspectra P1000

Rekomendowane odpowiedzi

@moonkagliwicee cieszę się że komuś się przydało 😉

Jak roślina się kieruję w stronę lampy i jest lekko pod kątem do lampy to chce więcej światła. 

Obecnie nie powinna rosnąć w górę więcej niż proporcjonalnie nie będzie przybierać na masie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update boxa. Dzisiaj kurier przyniosl zasilacze do dodatkowych ledow. Nie byl bym soba gdybym ich od razu nie zamontowal (jeszcze poprawie sposob montazu)😂 Dodatkowo w boxie zagoscila czwarta roslinka ale tylko na krotki czas po czym wylatuje na parapet jako kwiatek domowy. Chcialem wyprobowac klocki do kielkowania i efekt jest zadowalajacy. W niedziele wrzucone w kostke, podlane woda a dzisiaj wyglada jak widac🙂

20231017_143824.jpg

20231017_143817.jpg

20231017_143858.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 3. Bez zadnych widocznych zmian poza tym, ze poszly troche w gore. Dzisiaj dostaly pierwszy raz ukorzeniacz w ilosci 1ml na 1 litr wody a dokladnie 0.1ml na 100ml wody na kazda doniczke. Musze skombinowac jakas mini konewke albo inny patent na podlewanie zeby nie wyplukiwac ziemi. Dodatkowo wsadzilem sensi skunk do doniczki 0.9litra i tak juz zostanie do konca jej dni. Narazie poki jest miejsce to bedzie stala w boxie a pozniej wypad na parapet😂

20231018_142031_compress66.jpg

20231018_142124_compress33.jpg

20231018_142128_compress16.jpg

20231018_142131_compress73.jpg

20231018_142135_compress23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega 47% bo rano nie zdazylem sie nia zajac bo obudzilem sie przymulony i w ciagu dnia spadalo sukcesywnie z 70% do 47% (mam kamerke na wifi i sprawdzalem w czasie pracy). Chwile po zamknieciu boxa zrobilo sie 65% wiec wszystko jest pod kontrola🙂

Edytowane przez moonkagliwicee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 5. Wszystkie roslinki powoli sobie rosna i na ta chwile wydaja sie wygladac ok. Nie wiem tylko czy nie sa za bardzo wyciagniete...🤔 ziemia nadal mokra mimo, ze pic dostaly dwa dni temu. To chyba przez duza wilgotnosc w boxie

Screenshot_20231020_143458.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega wilgotnosc od 2 czy 3 dni trzymam na poziomie 80% zarowno w dzien jak i w nocy. Temperatury okolo 25 w dzien oraz 19-20 w nocy. Staram sie jak moge zeby mialy dobry start😂

@WBB na oucie nigdy za bardzo nie zwracalem na to uwagi. Kielek w donice i heja z tematem bez wiekszego spuszczania sie😂 indor to jednak inna bajka i stad moje lekkie zaniepokojenie😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zagladalem do boxa i roslinki wygladaja dziwnie. Chodzi o ich kolory. Nie sa jednolicie zielone a jak by w ciapki, w drobne kropeczk. Wszystkie 3 maja to samo w roznym "stadium" wiec albo cos z warunkami albo one tak maja. Sensi skunk jeszcze za maly zeby bylo cos na niej widac

Screenshot_20231021-113441_Gallery.jpg

Screenshot_20231021-113451_Gallery.jpg

Screenshot_20231021-113503_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazlem  odpowiedz na moje pytanie a jest nia za duza wilgotnosc. Chcialem dobrze podbijajac ja do 80% ale wyczytalem, ze tak wysoka wilgotnosc moze powodowac "mokre plamy" na lisciach i w sumie wszystko by sie zgadzalo. Wracam wiec do poczatkowych 70% i obserwuje czy na nowych lisciach problem ustapi

Edytowane przez moonkagliwicee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aha te automaty sam teraz cos mi tam rosnie ale nie mogę się doczekać sezonowych tych pięknych choinek pozdro🪴🧨💣🔨🔨🙉🙈🙊💥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien i kolejny problem a mianowicie ziemiorki...😐 dzisiaj zlapalem jedna sztuke w boxie i 2 dni temu widzialem sztuke ale myslalem, ze to kawaleczek ziemi wywiany przez wentylator i wtedy olalem sprawe. Czy ktos stosowal napar z rumianku na te dziadostwo? Uzyl bym naparu z czosnku ale na 99% popali mi te sadzonki. Dodatkowo wlatuja zolte lepy i mam nadzieje, ze pozbede sie tego syfu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@moonkagliwicee  Kup olejek Neem jest w pełni skuteczny, jedno podlanie zwykle wystarcza, by pozbyć się larw z ziemi, jakie żerują na korzeniach, jak jest ich więcej, a bardzo szybko ziemiórka się rozmnaża, a do tego żółte lepy , by wyłapać osobniki dorosłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy narazie zaleje je rumiankiem bo to mam w domu a wedlug mojej mamy, ktora pol zycia spedzila w ogrodzie powinno zadzialac ale trzeba by podlac doniczki ze 2 razy w przeciagu 2 tygodni. Co do tego olejku to jest jakas specjalna wersja wlasnie na robactwo czy to standardowy olejek neem do skory?😅

@Pablo 1988 wlasnie kojarzylem, ze komus rowniez pojawily sie na samym poczatku. Co stosowales oprocz lepow? Generalnie zaczynam podejrzewac, ze przebarwienia na lisciach to sprawka tych robali. Najchetniej wywalil bym wszystko z boxa i zaczal od nowa zeby moec 100% pewnosci, ze sie ich pozbylem. Ale biorac pod uwage Twoja sytuacje jak i moja to 100% pewnosci nigdy nie bede mial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@moonkagliwicee  Ja robiłem wywary z czosnku, to też jest forma domowego radzenia sobie z ziemiórkami, niestety niekoniecznie w pełni skuteczna, u mnie dopiero olejek Neem załatwił problem. Kupisz go w lepiej wyposażonym sklepie ogrodniczym, rozcieńcza się w proporcji 8 ml na 3 l wody.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy czyli jest to specjalny olejek neem na robactwo? Jesli tak to jutro wale do dwoch ogrodniczych w poszukiwaniu tego wynalazku

Ok doczytalem w necie, ze neen to neem i nie ma podzialu na kosmetyczny i "ogrodniczy". Zamawiam go wiec jeszcze dzisiaj i byc moze jutro wieczorem bede go juz mial

Edytowane przez moonkagliwicee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...