Skocz do zawartości
moonka

Moj pierwszy indoor. 2x purple bud 1x master kush. Viparspectra P1000

Rekomendowane odpowiedzi

@WymiataczMega no ok ale czy dodawanie go cos zmieni/polepszy? Nie wiem ile mam tego w ziemi i nie chce calmagiem zablokowac wchlaniania innych skladnikow odzywczych. A dawac dla samego dawania tez nie ma sensu🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega calmag jednak narazie zostawie tam gdzie stoi🙂 czytam czytam i poczekam az wyjda ewentualne niedobory. A jakies organiczne enzymy? Pare dni temu wjechala mikoryza i moze by ja czyms wspomoc😅

Cos czuje, ze przy tej uprawie naucze sie wiecej niz przez dwa sezony na oucie🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 20 czyli mniej wiecej polowa weg. Od dzisiaj lampy grzeja juz tak jak powinny (a przynajmniej tak mi sie wydaje) czyli 75% i okolo 45-50cm nad szczytami. Na moje niedoswiadczone oko topping wyszedl elegancko i ksiazkowo😎😂 nie zauwazylem rowniez jakiegos znacznego spowolnienia wzrostu bo nowe pedy glowne rosna "w oczach". Wczoraj wieczorem w ramach eksperymentu zrobilem fim na dodatkowej sensi skunk aby miec jakas wiedze na przyszlosc. Jednak nie wzialem pod uwage jej wysokosci i dzisiejsze mocniejsze swialo lekka ja popalilo (koncowki najwyzszych lisci). Na szczescie po 5h zorientowalem sie i ja obnizylem do poziomu pozostalych roslin. Spryskalem je rowniez na noc canna cure gdyz wczoraj cos wylecialo mi z boxa. Nie wiem czy bylo w srodku czy przypaletalo sie na mnie ale oprysk nie zaszkodzi🙂 Pierwszy indoor ale poza poczatkowymi "problemami" z plamami chyba wszystko idzie tak jak powinno🙂

Temperatura od rana okolo 26° oraz 70% wilgotnosci

20231105_121416_compress33.jpg

20231105_121424_compress17.jpg

20231105_121600_compress43.jpg

20231105_121411_compress60.jpg

20231105_121620_compress39.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 21. Mialem nic nie pisac ale wzracam sie do @Mr.Green z prosba o rzucenie okiem. Do dzisiaj karmione tylko woda z ukorzeniaczem + mikoryza. W piatek i sobote robilem topping i jestem jak narazie zadowolony z rezultatow. Szczyty rozrastaja sie szybko ale bardzo blisko glownej lodygi. Wszystko jest moim zdaniem dosyc zbite. Czy jest cos co mogl bym dodac aby usprawnic wzrost? Ewentualnie moze mam zle ustawiona lampe? A moze to moje schizy i wszystko jest ok😅

20231106_184321.jpg

@Zielone krainy mam rowniez pytanie do Ciebie. Dzisiaj w koncu przyszedl mi olejek neem.  W jakich proporcjach dozowac go do ziemi?

20231106_184459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no wlasnie ciezko mi stwierdzic, czy jest zbita czy to tylko moje wyobrazenie. Poczekam kilka dni i zobacze jak bedzie sie rozwijala. Jesli sie nie wyciagnie to podniose troche lampe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj czy miko idzie w parze z ukorzeniaczem którego używasz.Nic nie twierdze, ale lepiej sprawdzić@moonkagliwicee

Wg.mnie nic się nie zbija u Ciebie i tak to Twoja schiza 🙂

Po co ten olej? Na robaka jakiegoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir szukalem cos na ten temat ale zero informacji. Potrzymam je tak jak jest teraz i zobacze jak beda szly. Mysle rowniez o przeplukaniu ziemi przy nastepnym podlewaniu czyli jutro albo w srode bo caly czas boje sie, ze nadmiar wyjdzie w nieplanowanym momencie a juz teraz widac obfitosc azotu. Przelal bym je za 2 razy zeby wyplukac troche ziemie a za tydzien wrzucil bym tabsy. Co do oleju to chyba mam jakies robactwo. 3szt ma lepach i ostatnio widzialem jedna wylatujaca z boxa. Olej zaaplikowal bym po plukaniu ziemi hdy troche przeschnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee mikoryzy używasz zamiast ukorzeniacza i tego oleju.Tzn. miko zrobi to co ukorzeniacz i ten olej.Więc nie ma sensu łączyć bo istnieje ryzyko, że przekombinujesz i nic nie zadziała tak jak trzeba.Lej miko i nie myśl o jakichś rzeczach typu nadmiary bo znając życie to braki będą problematyczniejsze.

Jak chcesz dobrze ziemię spłukać to podlej biohumusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten olejek jest na ziemiorki można tym robic oprysk ziemiorki nie są szkodliwe jak ziemia jest mokra jeżeli jest sucho to te jebane larwy zaczynają podjadać korzenie🪴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 04/11/2023 o 20:58, moonkagliwicee napisał:

@WymiataczMega calmag jednak narazie zostawie tam gdzie stoi🙂 czytam czytam i poczekam az wyjda ewentualne niedobory. A jakies organiczne enzymy? Pare dni temu wjechala mikoryza i moze by ja czyms wspomoc😅

Cos czuje, ze przy tej uprawie naucze sie wiecej niz przez dwa sezony na oucie🤣🤣

Obawiam się, że najlepiej przyswoisz niepotrzebne komplikowanie sprawy :). Nie gniewaj się ale żeby nauka i jej wnioski zaistniały musiałbyś to co Ci wyjdzie powtorzyć ze dwa razy i jeszcze komuś wytłumaczyć.Pierwsze razy to troche działania po omacku wg.mnie.

P.s braki Ca i Mg wychodzą jak już roślina głoduje na te pierwiastki.A są one bardzo ważne.

Po czym widzisz obfitość azotu? 

Tutaj widać niedobór.Nie pomyl z nadmiarem N.

Screenshot_20231106_214415_Opera.jpg

Ogólnie braki pierwiastków skutkują jakimś zaburzeniem.Przebarwienia na liściach to nie jest jedyne na czym plant cierpi.Liściem ona Ci pokazuje że brakuje jej.Ale, że przez dany niedobór rośnie wolniej to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir juz w tym momencie widze, ile rzeczy bym zmienil tzn zmienie w nastepnej uprawie a gdzie koniec obecnej🙂 zazwyczaj staram sie wyciagac wniosku z popelnionych bledow gdy sie za cos zabieram wiec i tym razem bedzie podobnie😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lejesz nawozów żeby liście zielone utrzymać tylko żeby rosła lepiej, kwitła mocniej itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo 1988 tak na ziemiorki. Malutkie czarne "muszki". Takie wlasnie wystepuja u mnie. Jesli jednak mikoryza ma sobie z tym poradzic to olejek zostaje na przyszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...