Skocz do zawartości
moonka

Moj pierwszy indoor. 2x purple bud 1x master kush. Viparspectra P1000

Rekomendowane odpowiedzi

@moonkagliwicee weg to tak średnio połowa mocy i około 50cm 

Pierwsza faza kwitnienia to do 75% i w drugiej połowie kwietnia jak już się topy uformują to lecisz na 💯

To wszystko zależy jakaś masz lampę, powierzchnie oraz jak się rośliny zachowują. U Ciebie widać że są zbite. U mnie się modlą do góry do światła bo jest w miarę optymalnie. 

Różnica też jest w zużyciu prądu licząc w całokształcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee musisz sam znaleźć swoję ustawienie i nauczyć się co roślina do Ciebie mówi i co pokazuję bo one dają znać gdy coś jest nie do końca ok 😛 trzeba wyczuc swoją lampę. 

Jest też coś takiego jak geny rośliny odpowiedzialne za wzrost i wielkość i mam swoją teorię która trochę potwierdziłem na własny użytek.

Mianowicie gdy usilnie będziesz trzymał roślinę zbitą i ja mocniej teaktowak światłem to koniec końców po przełączeniu ona i tak zrobi wszystko by osiągnąć swój potencjał wzrostu. Czyli będzie dążyć usilnie do swojej wysokości np. 1m która ma zapisaną w DNA. Jak przełączysz światło to ona zacznie po nocach zapierdalać w górę.. bo lampa i tak wtedy nie świeci. 

Więc moje myslebie jest takie że jak usilnie probujesz utrzymać nisko roślina to później się możesz zdziwic że ona i tak sięgnie po swoję. 

Wszystko zależy od odmiany i genów które się trafia bo rośliny z tej samej paczki potrafią się różnić rzecz jasna. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee to nic złego się nie dzieje. Po prostu chodzić mi i to że można się rozczarować bo myślisz że nad tym panujesz a potem rośliny walą jak pająki w górę 😄

I człowiek zdziwiony.. że były nisko i jakby pod kontrolą.. a tu nagle wszystko wyjebalo dużo do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 29. Mimo, ze nie minely nawet 24h od zmiejszenja mocy leda to juz widac poprawe. Gdyby one tak rosly caly czas....😂 nie przesadzilem z nawozami a wlasciwie wstrzymalem sie calkowicie z ich podawaniem to dalem ciala ze swiatlem🙈 Poodpinalem je rowniez i niech teraz rosna tak jak chca ale do czasu bo wjedzie siatka. Mialem jutro przelaczyc na 12/12 ale poczekam do soboty zeby sie troche powyciagaly i moze uda sie przed przelaczeniem dzialac juz z siatka. I tutaj pytanie. Do kiedy mozna je meczyc rozkladaniem na siatce? Wrzucam foto mimo, ze zadnego wow tam nie ma😂 To co sie dzieje ze szczytami w sensi skunk to jakis dramat. Zrobilem na niej fim i jest na niej takie zamieszanie, ze nie bardzo wiem co tam sie dzieje😂 Musialem rowniez podlaczyc filtr oraz wlaczyc wyciag bo od kilku dni unosi sie delikatny zapach zarowno na poddaszu gdzie stoi box jak i na schodach prowadzacych na nie. Jutro przyjezdza tesciowa wiec lepiej zeby cos buczalo niz zeby dziwnie pachnialo. Przy okazji zobacze jak bedzie wygladala sprawa wilgotnosci przy wlaczonym wyciagu. Na ta chwile po podlaniu jest dosyc wysoka bo okolice 75% i spada do okolo 65% przy nastepnym podlaniu

20231114_142021.jpg

Edytowane przez moonkagliwicee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien. 30. I dalej bez wiekszych zmian ale wrzucam info na biezaco. Wczoraj postanowilem jeszcze obrocic doniczki aby doswietlic szczyty, ktore nie dostawaly tyle swiatla co reszta i elegancko zaczynaja sie wyciagac. Sam juz nie wiem ile je trzymac na wegu. Nie chce przelaczac "za wczesnie" gdy sa takie niskie ale nie bede tez czekal w nieskonczonosc bo na koncu moge sie zdziwic. Chyba co by sie nie dzialo w weekend wleci 12/12 i bede liczyl na to, ze nadrobia wtedy na wysokosci😅

20231115_152817.jpg

Screenshot_20231115-154509_YCC365 Plus.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 31. Dzisiaj zaszly drobne zmiany... Mialem je tylko podlac ale gdy zobaczylem co sie dzieje w doniczkach to postanowilem siegnac po sekator a to oznacza tylko jedno. Fryzjer✂️ Poucinalem po kilka lisci, ktore zaslanialy szczyty. Myslalem juz o tym wczesniej ale ze wzgledu na zbicie roslin i wilgoc, ktora praktycznie sklejala liscie ze soba. Rosliny sa moze i niskie ale maja od groma lisci i mysle, ze nic im nie bedzie. Wczesniejsze przyciecie zniosly dobrze wiec i teraz mam nadzieje, ze bedzie ok. A jesli nie to bede mial lekcje na przyszlosc😅

20231116_152557_compress19.jpg

20231116_153203_compress14.jpg

20231116_153215_compress59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę że dobrze im to zrobi szczyty napewno lepiej doświetlone fajnie pójdą w górę 🪴💥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WymiataczMega napisał:

@moonkagliwicee kiedy zamierzasz przełączyć ?

Kurde sam juz nie wiem. Chcialem w weekend ale z drugiej strony poczekal bym az podrosna jeszcze troche. Chcialem zrobic cos jak scrog a do tego potrzeba troche dluzszych roslin zeby bylo co meczyc na siatce. Narazie leci weg a ile jeszcze... 🤷‍♂️😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...