Skocz do zawartości
moonka

Moj pierwszy indoor. 2x purple bud 1x master kush. Viparspectra P1000

Rekomendowane odpowiedzi

@moonkagliwicee Fajny lecz wymagający trening.W sumie tabsy wtedy spoko opcja bo nie musisz się głowić czy dobrze nawozisz.

Też o nim kiedyś myślalem.Ale po pierwszej lub drugiej uprawie uznałem , że jednak zanim je tak pognę, muszę zobaczyć jak rosną wolno i bez giecia.

I zostaje w tej myśli cały czas.Nawet LST nie będę robił, poza lekkim odginaniem odnóży żeby się nie gniotły.

Stawiam na wolność albo ewentualnie na ucięcie jednej głowy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir dobre dropsy zawszę hehe 🙂 chociaż już dawno nie jadłem :)) 

@moonkagliwicee Ogólnie dodanie samego tabsa od BioTabs to nic więcej jak końska dawka azotu 🙂 jak dasz radę bez to nie ma sensu dawać. Ja daje tabsa na start i mam z głowy azot na całą uprawę a i na zaś jeszcze zostanie w ziemi 🙂 możesz połówkę podzielić na dwie ćwiartki i dodać w dwóch miejscach. 

Osobiscie nie jestem w stanie stwierdzić jak pożyteczne jest danie samego tabsa bo jest on tylko częścią składową całego zestawu i najlepiej działa w połączeniu z resztą produktów od BioTabs. 

Raz natomiast poleciałem uprawę na Biotabsie bez tabsa i efekt nie był zadowalający.. jakby brakło tego kopa i rośliny były biedojebane.. bo też jakoś niczym go nie zastąpiłem. Przy flo szybko wyszły braki azotu gdy roślina budowała topy. 

Mainline leciałem i bardzo ciekawe doswiadczenie 🙂

https://marihuanaforum.pl/topic/8960-gelato-scrog-shogun-mainline-critical/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na szybko odświeżylem siebie pamięć fotami.Tu odjebałeś dobrą też robotę.Całe życie ciemnozielone, potem jesień i kosa 🙂

@Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green z opisow w necie wydawal sie latwiejszy a wlasciwie nie zdawalem sobie sprawy z tego ile trwa weg😅 zostane wiec przy moim pierwotnym planie😂 Co do tabsow to dam w kazda doniczke po pol szt przedzielone na dwie czesci. Niech maja przynajmniej tyle od zycia. Ewentualnie mogl bym jechac ta uprawe na mineralnych bo mam zapas na kilka roslin ale nie tym razem🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziela dzien 13. Rano roslinki dostaly 200ml wody z mikoryza. Dalem jej 1ml na litr i co bedzie to bedzie. O ile bedzie... Przestudiowalem neta jesli chodzi o grzyba i zastanawia mnie jedno. Wszedzie sa informacje, ze zaczyna dzialac dopiero po kilku miesiacach wiec czy wogole jest sens ja dodawac w boxie😅 napewno nie zaszkodzi a i moze bede sie czul lepiej psychicznie majac w glowie fakt, ze dodalem "takie cudo"😂 zauwazylem rowniez lekka poprawe jesli chodzi o stan lisci. Plamy sa ale wydaje mi sie, ze na nowych lisciach juz w duzo mniejszym stopniu. Chwasty nabieraja tempa i zdecydowanie urosly w ciagu doby. Odnosze wrazenie, ze podniesienie leda poskutkowalo odpowiednim delikantym wyciaganiem sie roslinek. Teraz czekam na odpowiednia ilosc pieter i robie topping (pierwszy raz w zyciu)🙈😅

Screenshot_20231029-192556_YCC365 Plus.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee tak mikoryza rozwija się długo.Ale ta jest pod cannabisy przewidziana i jej magia jest szybsza.

Jako amator nie patrz na działanie mikoryzy tylko na to, że błędy które popelniasz nie będą zauważalne 🙂

Albo coś co się mogło stać a nie stało się to też dzięki mikoryzie.Np. ziemiórki, pleśń korzenia itp.

Jak wątpisz w miko to obejrz dobrze korzenie po kosie.Zrob porownanie korzeń z miko i korzeń bez miko.

Ja te testy mam dawno za sobą.Nie piszę Ci rzeczy wyssanych z palca tylko spostrzerzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir grzyb jak w morde strzelil. Sooe wytracaly by sie chyba tylko z nawozow mineralnych a z tego co wiem allmix jest napchany organicznymi. Patrzylem pod lupa bo bylem ciekaw co to znowu sie pojawilo😂😂@WymiataczMega  tak bedzie lst ale najpierw mysle zrobic topping a ostatecznie wszystko pociagnac na siatce. Ambitne plany jak na pierwszego indoor🤣

Edytowane przez moonkagliwicee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sole są w kazdym nawozie...

@moonkagliwicee

One w wodzie są!Jak masz twardą wodę to kamień się osadza...

Sole metali nierozpuszczonych w roztworze.Mierzymy je za pomocą mierników EC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zaczyna wygladac powierzchnia ziemi. Co by to nie bylo to pojawilo sie po podlaniu mikoryza 

20231030_162744.jpg

@WymiataczMega lst to nie problem bo robilem je kilkukrotnie na oucie z w sumie fajnym efektem. Obawiam sie jedynie polaczenia toppingu z lst w moim wykonaniu + zeby ladnie to pociagnac na siatce. Ogolnie mialem w glowie ulozony caly plan zanim jeszcze skompletowalem boxa😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche duzo jej dales na litr.Jednostki w galonach...Nic sie nie dzieje.Wymieszaj górną warstwę ziemii i po problemie.

Jeśli to miko to efekt masz po 1 razie.A Ty wątpisz w działanie...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir w instrukcji bylo w galonach i owszem ale poczytalem w necie ile ludzie tego daja. 1ml na litr jest standardem a daja i wiecej. Ponoc nie da sie tego przedobrzyc a w takiej dawce wystarczy to jedno podlanie na cale zycie roslinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonkagliwicee Teoretycznie jest jak piszesz.Czy praktycznie to się okaże...Ja bym na siłę nie lał za dużo, bo co za dużo to niezdrowo.Ale jestem pewien, że jest dobrze.Obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir obserwuje je caly czas jak to z pierwsza uprawa bywa😂 wlasnie bylem "napelnic nawilzacz" i przy okazji cyknalem kilka fotek z 14 dnia

20231030_210209_compress80.jpg

20231030_210223_compress76.jpg

20231030_210218_compress76.jpg

20231030_210230_compress74.jpg

20231030_210246_compress35.jpg

Edytowane przez moonkagliwicee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega wilgotnosc 65-70% i 25 stopni to taki standard. Na foto mniej i chlodniej bo box stal chwile otwarty@Pierr1947 mysle, ze tak. Zastanawiajace jest tylko to, ze jedna nue ma praktycznie zadnych przebarwien. Obawiam sie rowniez, ze gdy dostana wiecej wody to dopiero wtedy bedzie starzal nawozow. Jednak narazie ida w miare ok wiec obserwuje🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...