Skocz do zawartości
Boczelli

Northern Light, Hulkberry i F1 Orion. 70x70 MH TS1000. Automaty. Pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

To nic złego się nie dzieje. Dajesz zaraz następne pestki i popraw to co nie wyszło teraz 🙂 bo coś poszło nie tak czego jak widać są rośliny nie do końca rozwinięte. 

Rośliny oklapłe to rośliny nieszczęśliwe.. niestety. 

Ta Hullk Berry miała potencjał by wyglądać tak jak ta która Ci pokazałem. Coś jednak stanęło na drodze i moim zdaniem ten keramzyt na górze maczał e tym palce 😄 mogę się mylic ale 👃 nie kłamie 😄

@Lasir 💚BIO BIO BIO BIO💚

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak czujesz, ze wolno piją i doniczka wolno traci na wadze to weź dosłownie rozbij bryłę ziemi rękami.Prosta sprawa bo masz szmaciane doniczki.Ponaparzaj pięściami z dwóch stron w doniczkę żeby się rozluźniło.

@Mr.Green z tym keramzytem muszę doczyta chyba.Kiedyś czytałem że neutralny całkowicie jest ale widzę że jednak nie do końca.

@Mr.Green BIO to życie 🙂

W przyszłym roku zrobię ziemię dżdżownicami kalifornijskimi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir sam w sobie jest neutralny ale musi być oczyszczony i sprawdzony.. najlepiej.. dla pewności.. bo może zaburzać odżywianie.. 

Ogólnie nigdy nie plukalem keramzytu ale kiedyś czytałem że sporo trzeba go wypłukać żeby wręcz nie barwił wody..? 

Ogólnie to tylko moje przypuszczenia które i tak wpływu nie mają już na obecną sytuację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną sytuację nie mają.Bo na sytuację w tej relacji mało co ma dobry wplyw 😕 Ale ma sens co piszesz i na początku grow miałoby wpływ przygotowanie ów keramzytu.Co ja zacznę robić po tym co napisałeś (bez sprawdzania prawdziwosci) bo tak naprawdę noc nie stracę a ewentualnie zyskam 🙂

Każde dopieszczanie ma sens pod warunkiem, ze nie jest nadgorliwe.wg.mnie ofkors 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Boczelli napisał:

@Lasir no rzeczywiście, woda szybko wylatuje bokami i dolem przy podlewaniu. Zajebie jej pozniej.

Czyli nie wchłania wszędzie.Podałem Ci mój sposób.Jeszcze plantów tak nie skrzywdziłem.

P.s podlewaj bardzo powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ja podlewam tak żeby nic nie wyciekało dołem.. jeżeli mowa o hrowbagach.  Powoli i spokojnie.

@Boczelli podlej je dzisiaj jak one takie suche.. i dojeb tam po 5ml tych biobizow

I odgarnij ten keramzyt na bok.. to woda nie będzie tak spływać bokami przy podlewaniu. 

Albo go wyjeb w ogóle 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green tak najlepiej.Jak się wylewa to znaczy , że ma dość.Jak się wylewa za szybko znaczy że nie chłonie.Mam dobre doświadczenie co do przesuszonej ziemii.Napisze pozniej co mam na myśli bo teraz stoje pod sklepem 🙂 ide po Biohumiego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzerzenie co do suchej ziemii.Mianowicie, im suchsza ziemia tym wolniej wchłania.Za szybko podlewana doniczniczka może nie wchłonąć znikomą ilosć wody i to w jednym miejscu.W ziemii tworzą się kanaliki powietrzne w które jak wpłynie woda to przelatuje odrazu na dno doniczki, bo jak napewno wszyscy wiemy woda zawsze płynie w dół i potocznie mówiąc szuka wyjścia odrazu.Najlepiej podlewać na "raty", czyli w np 5minutowych odstępach żeby zdążyła zwilgotnieć.To jakby oblać mąkę w misce.Mokre będzie tylko w miejscu stykania się wody z mąką, niżej absolutna susza.

To były moje obserwacje ale raz oglądałem przypadkowo "agrobiznes" i tam jeden gostek gadał o tym zjawisku tyle, że w skali całego kraju.Czyli jak po suszy nastąpi mocna ulewa to niekoniecznie ziemia wchłonie tą ulewę, lepiej zrobił by lekki krótki deszcz wtedy.Kropka 🙂

A telewizorem to wiadomo nikt nie polemizuje bo w telefizorku zafsze prafdę muwiom 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir @Mr.Green zrobilem tak jak mówiliście. Zebralem wiekszosc keramzytu z wierzchu, ponapierdalalem w donice bo byla ewidentnie zbita i podlalem z wieksza dawka nawozow, ta sama iloscia wody co zawsze i prawie nic nie wycieklo, wiec git. Tylko miejscami pokazaly sie korzenie na wierzchu, trochę je przysypalem, ale nie wiem czy nie bilem za mocno w te worki😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...