Skocz do zawartości
Boczelli

Northern Light, Hulkberry i F1 Orion. 70x70 MH TS1000. Automaty. Pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

@Boczelli wyglada jak by miala susze. Normalnym widokiem jest "jesien" na krzaku a nie pousychane liscie🙂

Edytowane przez moonkagliwicee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic tak byla przesuszona, ale juz podlana i po paru godzinach juz widać poprawe.

@Pierr1947 tez to zauwazylem dostala dawke przy podlaniu.

@vego1989 Orion spoko sobie rosnie. Ma cos kolo 45dni i widac ze bedzie gotowy jako pierwszy, nawet wczesniej od tych starszych krzakow. Wiec z tymi 65dniami to moze byc prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Mr.Green napisał:

@Boczelli keramzyt ogólnie słabo chłonie.

Keramzyt wogóle nie chłonie zdaje się.Ja między growami go tylko przesypuje, bez mycia, wyparzania itd. Tak gdzieś czytałem.

19 godzin temu, Boczelli napisał:

@Mr.Green no tak, organiczyc parowanie zeby wilgotnosc byla nizsza. Ale chuja to dalo wiec nie wazne, jak juz jest ten keramzyt to niech se bedzie do końca.  

Ja bym przyspieszał parowanie żeby zbić wilgotbość.Teraz podlałem i wietrzę cały dom/mieszkanie 🙂 Keramzytem zamykasz proces i prosisz się o pleśń.

W dniu 17/10/2023 o 13:07, Boczelli napisał:

Po lekkim fryzjerze.

Duzo lisci usycha w calosci, ale to chyba normalne na tym etapie?

20231017_124639.jpg

Żadnej roślinie na żadnym etapie nieusychają liście.Nawet drzewa zrzucają przebarwione ale mokre liście.Chyba, że gałązka się nie złamie dokońca to doschnie na drzewie i spadnie ale to inna sytuacja. Wiem bo właśnie podlewałem ostro przesuszone planty 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień ~60

Nie wyglada to tak jakbym chcial. Widac spore niedobory.

Dzis dostaly

1ml/l Top Max

1ml/l Bio Bloom

1ml/l Bio Grow

1ml/l CalMag

Hulkberry #2 tylko wode.

Ktos jest w stanie doradzic co im podawac, zeby je troche odratowac?

Na zdjeciach

Notherm Light 

Calosc

Hulkberry #2

 

20231021_102241.jpg

20231021_101920.jpg

20231021_101939.jpg

Orion #1

Hulkberry #1

20231021_102054.jpg

20231021_102005.jpg

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli następnym razem odpuść ten keramzyt bo on tylko utrudnia oddychanie korzeniom i tworzy jakaś bezsensowną warstwę na górze.. 😕

dawki które podałeś są bardzo małe jak na bio nawozy dlatego rośliny wyglądają na głodne. Do tego strasznie oklapłe są.. albo za mało wody albo się duszą.. 

Ciężko będzie teraz je uratować bo cała magia w organicznej uprawie polega by pokarmu był dostatek i by nie dopuścić do braków.. bo te gdy się już pojawią to ich nie cofniesz i z pewnością się pogłębia zanim zobaczysz poprawę.. 

Zabrakło NPK na kwitnieniu czego w konsekwencji rośliny wyglądają jak wyglądają. Już tego nie nadrobisz.. tym bardziej że to automaty

Przy automatach ciężko się naprawia braki bo już czas minął i roślina poleciała dalej z tym co miała. 

Co do organicznej uprawy.. to lepiej jak jest pod korek niż jak brakuje. Taka święta zasada.. 

I teraz główne pytanie.. 

Czy przygotowales jakoś ten keramzyt przed uprawa..? Czy po prostu go wysypales na wierzch..? 

 

:bongrip:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Boczelli napisał:

@Mr.Green plukalem go. Niby dawalem nawozy w polowie dawki jak zaleca producent.

 

A czy mierzyłes jego pH..? O ile sam w sobie keramzyt jest obojętny tak nie do końca wypłukany np... bywa zanieczyszczony i potrafi zakłócać pH 

Screenshot_20231021-110634.png

Nie żebym się czepiał czy cuuuś.. 😉 po prostu dla mnie wyglądają jak lekko zaburzone złym pH a wtedy cokolwiek byś nie dał to roślina tego nie "widzi" lub widzi po trochu.. 

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...