Skocz do zawartości
Boczelli

Northern Light, Hulkberry i F1 Orion. 70x70 MH TS1000. Automaty. Pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

 

Northern Light x1 RoyalQueenSeeds

Hulkberry x2 RoyalQueenSeeds

F1 Orion x2 RoyalQueenSeeds

- box-

Mars Hydro 70x70x160

- oświetlenie-

Mars Hydro TS1000 150W

- medium - 

Plagron Light Mix- growbagi 18l

- nawozy -

BioTabs

Biobizz try pack indoor

BoomBoom spray

Plagron CalMag pro

Ocet jako ph-

- warunki- 22-28°C, 70-80% rh

Witam,

W mojej pierwszej uprawie indoor i zarazem pierwszej fotorelacji. Wydaje mi sie ze mam sporo wiedze teoretyczna na temat uprawy i jakies tam doswiadczenia z outdooru, licze na jakies wskazowki od bardziej doswiadczonych.

Ogolnie co do samego projektu to docelowo mialo byc w boxie 2x Hulkberry i 2x Norther Light, ale trafily mi sie chyba jakies zjebane pestki bo z 6 wyszly tylko 3 z czego 1 roslinka byla jakas uposledzona i poszla do kosza. Na szczescie RQS fajnie sie zachowali i przyslali mi nowe pestki w ramach reklamacji. W miedzyczasie wykielkowalem bez problemu gratisowe 2xF1 Orion i 1x Hulkberry(po precruschingu), niestety roslinki beda sie roznily wiekiem o jakies 10dni, ale tym bede sie przejmowal dopiero jak przyjdzie do suszenia.

Zdjecia z dnia 5 i 14 dla większych roslinek. 

20230826_105108.jpg

20230903_112518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli miałem HulkBerry od RQS. Bardzo fajna odmiana 🙂

Co używasz z BioTabs?

skoro to wszystko automaty to różnica tych 10 dni to be znaczenia 🙂 też miałem podobnie przy pierwszej uprawie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green tabletki i boomboom spray.

Tylko lipa moze byc z suszeniem bo chce wszystko suszyc w boxie, a tu nie dosc ze 3 rozne odmiany to jeszcze roznica wieku, ale to najwyzej wkurwial bede sie pozniej, albo zetne wszystko razem. 😇

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green wiem wiem, ale nie chcialo mi sie bawic w calu zestaw, te cale bactrexy, orgatexy czy jak to tam sie nazywa, az takim bio  swirem nie jestem, moze kiedys 😅

Boomboom sprayu mam zamiar uzywac po treningu, cieciu, przesadzaniu itd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli tu nie chodzi o bycie bio świrem. Po prostu całą idea BioTabs to składnia kilku rzeczy. Wtedy uprawa jest prosta i przyjemna. Wszystko działa 🙂 i nie trzeba się martwić np. o pH

Aczkolwiek powodzenia życzę i tłustych topów :ganjamon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Growerzy, czy te przebarwienia na lisciach to mozaika tytoniowa? Albo cos czym sie martwic? Roślince chyba nie przeszkadza to  w rozwoju, mowa tu o Hulkberry Auto.20230919_133254.thumb.jpg.115bea9c97f759500f587a0312750ede.jpg

20230919_133310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam nawilżacz? Mi chyba takie wyskoczyło jak nawilżacz póściłem do oporu i były całe mokre jak lampa zaświeciła...

@Udyrchodź no tu... bo mnie kolega teraz zestresował 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Udyr napisał:

Trochę jak tmv wygląda. No ale nic z tym nie zrobisz jak już się pojawiła. 

Czyli tego się nie da zwalczyć? I co może powodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB tak stoi obok, rzeczywiscie robilem im obfite opryski jak lampa chodzila,bo myslalem ze przy Ledzie to nie zaszkodzi, ale te plamy sa tylko na tej 1 sztuce i to chyba odkad pierwsze wieksze liście wypuściła. Jesli to ma jakies znaczenie to ta roslinka jest z pestki ktora wykielkowala dopiero po precruschingu.

@WBB z tego co czytalem to slabszy wzrost, mniejsze plony itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie przyglądałem za bardzo bo na ziemiórkach się skupiłem.... i też to na 1 sztuce jest na pewno. Od tego nawilżacza wszystko jest ujebane takim siwym nalotem i stwierdziłem, że pewnie liście brudne od nawilżacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już ten wirus i jakoś nie zmieniło to końcowego wyniku, ot dziwnie tylko wygląda. 

Do pracy z kiełkami i roślinami zawsze warto umyć ręce, chociaż czasami sama pestka ma w sobie już tmv i tego nie zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Udyr napisał:

Miałem już ten wirus i jakoś nie zmieniło to końcowego wyniku, ot dziwnie tylko wygląda. 

Do pracy z kiełkami i roślinami zawsze warto umyć ręce, chociaż czasami sama pestka ma w sobie już tmv i tego nie zmienisz.

Ja to jaram faje i grzebie w boxie 🙂

Chociaż od 2 dni wracam do elektryka i palę hybrydowo... troche zwykłych fajek i elektrykiem przepalam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień ~21

Na starszych plantach zrobilem pierwsze LST, te mlodsze przesadzilem, nawet tego mniejszego F1 Orion#2. Mial isc do wyrzucenia, ale bylo mi szkoda to wsadzilem go w jakąś doniczke chyba cos kolo 0,7L bo innej nie mialem i bede go w niej meczyl😈.

Do duzych donic dalem po 1 BioTabsie i wszystko opryskalem 2 razy BoomBoomem w mniejszej dawce. Do tego co drugie lub co trzecie podlanie daje im minimalna dawke CalMagu zapobiegawczo.

Warunki bez zmian. Lampa 50% na 50cm.

Jak cos robie źle to uwagi mile widziane.

Do następnego.

20230909_092159.jpg

20230909_093808.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień ~ 28

Starsze dziewczyny zaczynaja kwitnac, wiec dostaly pół pierwszej dawki BioBloom i TopMax

Młodszym zrobilem LST. Malemu Orionowi ściąłem łeb w ramach eksperymentu.

Lampa 75% 40-50cm.

20230917_100403.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...