Skocz do zawartości
Lady Green

xxno name, 1x1, lumatek attis pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was po wakacjach 🙂 :rollit: 

Postanowilam ruszyc z moją 2 uprawą w namiocie, nasiona te co poprzednio - no name z przypadkowej produkcji własnej.

 

Namoczyłam "na wszelki wypadek" 21 nasion, we wtorek tydzien temu 13 z nich trafiło do ziemi, w czwartek kolejne 5, a w piątek jeszcze 2... Wiec jest ich razem 20... troche dużo... Czas przesadzania sie zbliża a ja nie mam pojecia ktorych z nich sie pozbyc lub jak je rozmiescic na dostępnej powierzchni, jakich donic uzyc itp. Nie wiem tez ile z nich okaze się potem roślinami męskimi. Co radzicie?

Skoro wagowo wynik koncowy ma byc podobny to wole z 3-4 roslinami pracowac niz np. z 10, ale moze ewentualna roznica w smaku/działaniu itp jest warta trzymania ich wszystkich?

Pierwsze zdjecie z wtorku tydzien temu, drugie z tego poniedziałku, trzecie sprzed chwili. 

Screenshot_20230911.jpg

20230911_.jpg

20230913_0.jpg

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green Witamy!

Jaki metraż namiotu? To najważniejsze pytanie ^^ I czym tam świecisz w ogóle?
Lampę daj  niżej, bo się strasznie wyciągają do góry, więc brakuje im światła. Ja bym się decydował na te mniej wyciągnięte do góry, jak miałbym wybierać. Ale zawsze można głębiej posadzić w sumie ^^

Edit: Wybacz, w tytule mam te informacje. Poranny joincik wjechał xD Ja bym tam wcisnął od 6 do 8 krzaków żeby nie zrobić jungli i żeby wygodnie się operowało przy boxie. Doniczki dałbym 14L.
Możesz też dorzucić ze 2 w razie wu, jakby któraś wykazywała słabszy rozwój na podmiankę.
Wybrałbym te: 

image.thumb.png.19b5793a6f2207a238c80c66d5fee793.png

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki podałam w tytule, moze powinnam tez wspomnieć w poście 😉 namiot 1mx1m, lampa lumatek attis pro. 

Troche sie wyciągnęły, to przez to ze zostawilam je po wsadzeniu w ziemie na parapecie 🙈 przy przesadzaniu to skoryguje... choc w sumie to nie wiem na jakiej wysokosci powinna im teraz ta lampa świecić... i czy 25% mocy jest ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green  No i parapet wiele wyjaśnia, lubi wyciągać roślinki do góry ^^ W takim wypadku przesadź dziewczyny do docelowych doniczek i zostaw tak jak jest. Te wyższe wsadź trochę głębiej, żeby się nie przewaliły. 
 Od kiedy mieszkają w tej magicznej Tipi? 😄

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green no siemanko! 😃Juz zapisuje powiadomienia i obserwuje. Ostatnie fajnie Ci to wyszlo. To ile zostawisz yo Twoja decyzja, zalezy jakie treningi, doniczki docelowe itd. Ja wychodzę z założenia że wolę mieć np. 4odmiany walory smakowe i moc, bo jak miałem tylko jedna to po czasie już to nie smakowało i nie robiło. A tak, otwieram sejf patrzę na 4sloiki i się zastanawiam, jaką tu odmiana się dziś zrobić 😃powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki tipi 😁1x1x2 i mieszkają tam od czwartku lub piątku (7-8 wrzesień)

@Boczelli 300w

 

 

No to powiem Wam teraz ze troszeczkę nawaliłam... od czasu mojego ostatniego postu nie zrobiłam nic 🙈 w sensie - do dzisiaj wszystkie rośliny siedziały w tych malych kubeczkach w zwykłej ziemi, podlewane co 2 dni kilkoma łyzkami wody... 🙈 ...niestety praca, wyjazdy i inne obowiązki mnie pokonały. Dopiero dzis kilka z nich trafilo do duzych donic, ziemia lightmix, dostały po biotansie, moze sie ogarną... nie wiem co zrobic z resztą ale chyba zatrzymam 🤔 jutro sie przejadę do ogrodniczego i moze uda mi się cos im ogarnąć odpowiedniego... zobaczymy zresztą jeszcze... 

 

Na jakiej wysokosci i na ile % powinnam ustawic im lampę?

 

 

20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzien leci więc pora na mały update.

Roślinki ktore mi zostały trafiły do małych donic, dostały po pół biotabsa i w momencie zaczęły przeganiać wzrostowo te z dużych donic (być może odleglosc biotabsa od korzeni zrobiła swoje). Postanowałam więc je troche wyrównać, 8 z małych donic straciło głowy, a do duzych donic wjechało wstępne lst. 3 sztuki z małych donic zostawiłam w spokoju, niech rosną sobie tak jak natura je stworzyła, jak nie wywalą jajec to bedą mini choinki na swięta. 🌲🙂

 

 

39.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...