Skocz do zawartości
WBB

|Barney's Farm| 3xWhite Widow XXL + 1xGorilla Zkittlez 400W HPS, 3xGirl Scout Cookies 100W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

@doominik no bo ja miałem zakodowane "byle nie zakłócać im nocy" 🙂

Ale ostatnim razem kombinowałem jeszcze na wegu i mi zaleciłeś przeciągnąć dzień.

Muszę to skopiować teraz jako ważna notatka.

 

I teraz czysto teoretycznie tylko: jakbym jednak chciał wrócić spowrotem to znowu noc 24h?

Można tak bezkarnie sobie to robić w nieskończoność? 🙂

Kombinacja o ile będzie to w moim małym namiocie żeby mniejsza strata była w razie W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB nie wiem czy tak bezkarnie to wychodzi jak się często to robi, ale jak zrobisz tak raz czy dwa to nic się nie powinno stać.

Jak jest ciemno, to rośliny wydzielają jakiś hormon, który właśnie wywołuje kwitnienie. Nie chcemy, żeby poziom tego hormonu spadł, więc przedłuża się noc. 

Jakbyś im tak zaczął przedłużać dzień regularnie to zatrzymałbyś kwitnienie-można nawet przy lollipopingu już na flo zabrać klony i zrobić re-weg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży namiot: 28/14/8

Dalej nabite 🙂

PXL_20231028_191924624.thumb.jpg.3a96ee82ae9566fb357ea19fa4e24378.jpg

PXL_20231028_200735765.thumb.jpg.06b42d5399dbb9ccf087e1fe898505b3.jpg

Mały namiot: 18/14/17

PXL_20231028_191933876.thumb.jpg.045241bc911cde82f42cc5f8bcd93011.jpg

Zrobiony obieg "polzamkniety". Testy wyglądają obiecująco ale to może być mało przy mrozach. Nie mam jak teraz zasymulować warunków mrozowych 🙂

Duży wentyl jak wyrzuca powietrze to przez 4m rurę dolatuje na dół, bez żadnego wentyla wspomagającego po drodze...

PXL_20231028_192046112.thumb.jpg.5090caebc6f823d7b7d79fbc90b47318.jpg

@Zielone krainykiedy jakieś PK? 

Przedostatnie podlanie była sama woda+CalMag, ostatnie woda+CalMag+pandora. W porównaniu do ostatniej uprawy to nawozów chyba teraz poszło 50% mniej 🙂

Może dzisiaj chociaż bloom i Topmax wlać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Jak sie trochę mocniej ukształtują kwiatostany, na ten moment nie pokazują, by czegoś im brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bob drzewny napisał:

ja bym trochę dorzucił mocy,

No ale jak? Tam 400W idzie na max. Opcję SuperLumen (+10%) zostawiam na ostatni miesiąc....

Mnie tu bardziej martwi duża różnica temperatur.... łodygi jakby purpurowe..... w dzień +27 stopni, noc +15. Nie wiem czy to grzać już full ile grzejnik da bo na razie tylko podgrzewam dla obserwacji.... Obawiam się, że jak na dworze temp spadnie to ciężko będę miał z tymi nocami 🙂

Wczoraj wpadłem na kolejny genialny pomysł.... no bo boxa ze styropianu  wyrzeźbiłem i więcej w nim miejsca niż w samym boxie. Wyjebał bym tego małego boxa i w samym styropianie trzymał tylko nie mam lampy z 250W. A mały boxik na kolejne siewki by już mógł czekać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainydzisiaj się przymierzam przywalić nawozami.... Bloom, TopMax, CalMag, Bioheaven i pierwszy raz PK.... W trzech WhiteWidowach już kwiaty w  "rakietki" się formują. Ten Gorilla tylko zamiast nabierać masy to on się skubany wyciąga w górę.... byle tylko łby nad resztę plantów mieć powystawiane 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Pokaż rośliny, jak wyglądają, bo nie widzę, więc ci nie powiem, co myśleć o tym składzie nawozów. Podpisz też ile obecnie mają dni kwitnienia. Jak chodzi o wyciąganie to łatwiej jest blokować wyciąganie panelem led, a na hps ciężej, bo łatwiej nim popalić rośliny, gdyż wydziela nieporównywalnie więcej ciepła. Na ledzie blokujesz wyciąganie natężeniem światła zbliżając panel maksymalnie blisko do szczytów, jak tylko pozwala na to panel i wydzielane przez niego ciepło, by nie doszło do poparzeń od gorąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy no fotek nie zrobiłem to dopiero dzisiaj po robocie będę mógł.

Lampy już niżej nie chcę dawać bo 27 stopni mam a nie chce podbijać np do 33 żeby nie było takiego szoku termicznego jak przyjdzie noc i jest 15-17 stopni. Lampa wisi jakieś 40cm nad szczytami. WhiteWhidowy siedzą wszystkie 3 sztuki nisko tylko ten Gorilla, ale on od początku chciał być najwyższy 🙂

Dzisiaj mały namiot będzie miał 24h dnia bo przestawiam mu cykl żeby ciepło z niego wlatywało do dużego gdy tam będzie noc. Ciekawe jak będzie z temperaturami w dużym jak go zacznę styropianem okładać... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB  To ja sam będę się wypowiadał, jak rzucisz zdjęcia, by widzieć, jaki jest ich stan, w ciemno ci nie bedę mówił, co sądzę, by ci źle nie radzić. Co do ustawień światła to rozumiem, tak jest na hps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a przy okazji... może masz jakieś zdanie co do zamieniania co jakiś czas plantów miejscami? Tzn albo taka rotacja co np 2 tygodnie miejscami jak przy siatkówce, albo taka, że dwie z pierwszego rzędu zamieniam z drugim rzędem.

Wydawało mi się to niegłupie takie zamienianie żeby każda mogła sobie w najlepszym miejscu trochę pobyć. Od dawna mam wrażenie, że ten drugi rząd ma jakies lepsza warunki, może inne światło bo tam najlepiej rosną 🙂

Ale z drugiej strony one się układają po swojemu przez te 2 tygodnie w "kształt kwadratu" najbardziej optymalnie pewnie dla siebie. I jak ja im miejsce zmieniam to one znowu najpierw zaczną się układać i energię na to tracić zamiast pompować topy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28weg/14indukcja/15flo.

Faktycznie to tej indukcji 14 nie było tylko 8 chyba no i ogólnie późno troszkę im liczyć celowo zaczynałem:)

Fotki podczas nocy, z białym światłem latarki i flasha w telefonie...

PXL_20231103_161252816.thumb.jpg.30892b93dad4c946c25eab455bfcd7da.jpg

PXL_20231103_161316115.thumb.jpg.d0b02845c6369ccb7880245aa1f4a7e2.jpg

PXL_20231103_161321936.thumb.jpg.c7777bca0bc13b5c14fd233cf9c1804c.jpgPXL_20231103_161338485.thumb.jpg.508134fe645e75155a2890236bfea210.jpg

Jakiś szczyt w prawego dolnego rogu WhiteWidow:

PXL_20231103_161423854.thumb.jpg.725efc715b0bed7d79e203fa27badf02.jpg

Lewy dolny, Gorilla:

 

PXL_20231103_161430517.thumb.jpg.218eb9f7ecb918df266ac2c5d3144443.jpg

@Zielone krainymasz foty 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB  Jakiś tam sens zamiana miejsc ma, jak w danym miejscu są lepiej doświetlone, a chce się by w miarę równo szły, gdyż suszy się w namiocie, w jakim się uprawia, więc kosę robi się wszystkim równocześnie, ale jak masz, jakieś inne miejsce do suszenia to zmiana miejsc jest niepotrzebna, bo możesz kosić etapami. Ja sobie zrobiłem suszarkę z kartonu, mam tam filtr węglowy, więc jak mi szybciej dojdzie jedna niż druga to poleci do suszarki.

Co do robienia fotek, nie przerywaj ciemni fotoperiodom, ja robię fotkę na równi z wyłączeniem światła,  a jak trwa ciemnia to nigdy nie otwieraj, by zrobić zdjęcie, bo to grozi zhermieniem.

Patrząc na nie, to ja bym pk nie dawał jeszcze, ale bloom, calmag, top max, bioheaven. Bloom 7 ml, calmag 0,8 ml, top max 3 ml, bioheaven 3 ml. Dawki na 1 l wody. Tym na tyle, co są wizualnie ciemniejsze daj tylko 3 ml bloom, a reszta tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a fryzjera przy okazji nie walnąć?

Staram się nie otwierać boxa podczas nocy... to następnym razem będę musiał wyciągać spod hps.

Sporo tego Blooma i TopMaxa 🙂 Nie pamiętam ale więcej jak w rozpisce chyba mają 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB To wyjmuj w czasie dnia spod lampy, bo fotoperiod, jak mu przerywa się ciemnie potrafi zhermić i jest lipa. Delikatnie możesz liście pousuwać, gdzie jest za duży gąszcz.

@WBB W tych stymulatorach jest dawka od 2-5 ml, jak boisz się możesz dać mniejszą, ale moim zdaniem przyjmą, bo to orgniczne stymulatory, a nie mineralne.

Faktycznie zmniejsz dawkę do 2 ml jak i top max tak i bioheaven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde straciłem chyba jeden z większych szczytów w małym namiocie. Był łamany w Z (trochę na odpierdol), urósł sporo i po ponad 2 tygodniach zaczął usychać...

IMG_20231106_164100.thumb.jpg.795fa4e212278ea475709c1b2d87b992.jpg

PXL_20231106_163821011.thumb.jpg.fbe376139f24a27f1a764a95d6443766.jpg

PXL_20231106_163756397.thumb.jpg.e9d5c38074dd2ae70e5e926d023105a4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WBB chyba tak szkoda wiadomo nadrobisz  ,  co nie zmienia faktu że masz tam gęsto  💪👊🔨🔨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...