Skocz do zawartości
Kolbertus

4xAmnesia Haze (RQS) + Mars Hydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam już kolejną fotorelkę, ponieważ w weekend lub lekko po zwolni się namiocik. Plany odnośnie odmiany miałem inne, ale postanowiłem nie bawić się już z automatami. Wybrałem Amnezję, o której krążą już legendy. Nastawcie na się na długą fotorelację, ponieważ od nasiona do zbiorów przy idealnych warunkach producent deklaruje 120 dni. I od razu dwa pytanka - ile trzymać na wegu i kiedy topping. Pozdro.

 

Odmiana - 4 x Amnesia Haze od RQS

Doniczki - 20l materiałowe

Boks - Secret Jardin Hydroshot 80x80x180cm

Światło - MarsHydro TS1000 150W

Nawilżacz - Webber HH1002 ( ewaporacyjny ) - kontrola przez apkę

Wyciąg - Secret Jardin Extractor T 150/250/350m3/h + filtr węglowy Secret Jardin 350m3/h

Wentyl mieszający - Secret Jardin Monkeyfan Ø 15cm 16W

Czujniki - temperatury i wilgotności z podglądem zdalnym przez apkę

Kontrolery - elektroniczne światła i wilgotności

Jedzenie - nawozy mineralne z Plagrona ( Terra Grow, Terra Bloom, Pure Zym, Power Roots, Lemon Kick, Ph Plus, Ph Minus, Green Sensation, Sugar Royal )

Trening - Topping i SCROG ( o ile się uda, gdyż będzie to mój pierwszy raz )

 Ziemia - Plagron GrowMix z perlitem

I jeszcze jedno - przy 20 - litrowych doniczkach ile aplikować wody na raz? 1,5 l starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus Jeżeli chodzi o podlewanie, to proponuję Ci wpisać na YouTubie: "Lekcja 4 - Woda i podlewanie - Jak nie utopić konopi? Jak sprawdzić jakość wody?" kanał: Szkoła Zioła" w 6:10 fajnie to tłumaczy.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kolbertus napisał:

I jeszcze jedno - przy 20 - litrowych doniczkach ile aplikować wody na raz? 1,5 l starczy?

Ja teraz do 10L leję na flo po 1.75L 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Kolbertus napisał:

ile trzymać na wegu i kiedy topping

To zależy jak szybko będą się rozwijały. W sensie budowały piętra i ryzosferę. 20l to ciut chyba za dużo nawet jak na sative, w sensie że po wegu nie dłuższym niż 35-40 dni wrzucisz na flo i korzenie mogą nie wypełnić w pełni growbagu. Ale to żaden błąd w sumie. Jak chcesz 20 l to będzie tyle 😁 topping robiłbym powyżej 3 piętra liści właściwych ale to też zależy od ich rozwoju. Można poczekać na 4 i więcej szczytów wyjdzie. Osobiście przy czyszczeniu dołów pierwsze odnogi ucinam wraz z wiatrakami i tak zawsze z nich miotły są 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WBB napisał:

Ja teraz do 10L leję na flo po 1.75L 

Kurcze, dużo... Ja przy swoich 11l lałem około 0,6 - 0,7l co drugi dzień. Liczyłem, że 1,5l będzie dobrze na raz.

I małe sprostowanie. Ziemia bedzie Plagron Terra Lightmix, bo w hurtowni zabrakło Growmixa. Ale posiadam nawóz TerraGrow więc w zasadzie do kalkulatora dojdzie jeden składnik wody więcej.

Dzięki @grolsch3 czyli wega zakładam na 5 tygodni, 11 tygodni kwitnienie. Podsyłam kalkulator i listę potrzebnych składników prze cały okres uprawy. Dawki na 6 litrów wody.

ScreenShot_20230713152443.jpeg

ScreenShot_20230713152521.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus ja mam 25 litrów growbegi i jak miałem flo w szczytowej fazie to piły 3.5-4 litrów co 2-2.5 dnia także ten 😛

Teraz lece w 8 litrowych growbegach. Są na indukcji i piją już 1 litr co drugi dzień praktycznie 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem się także w miernik EC Adwa AD31. Myślę jeszcze nad miernikiem CO2, ale zastanawaim się, czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Mr.Green napisał:

Teraz lece w 8 litrowych growbegach. Są na indukcji i piją już 1 litr co drugi dzień praktycznie

Jak to k... sam lecisz?! Gdzie FR?!

🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł sprzęt dzisiaj. 4 donice 20-litrowe i 75l ziemi Plagron Lightmix. Nasiona poszły już na husteczkę. Pozdro.

20230714_154553.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 1. No to lecimy. Dwie już pomalutku wychodzą więc start z naświetlaniem. Cykl 18/6, moc 25%, temp. 26st, rh 70%. Narazie roszę glebę spryskiwaczem z samą wodą. Jak rozwiną się prelistki zacznę nawozić od około połowy dawki. Na początek TerraGrow, Power Roots i Pure Zym wedle kalkulatora.

20230717_070952.jpg

W dniu 15/07/2023 o 22:40, Mr.Green napisał:

Ziemi dosyp za wczasu po brzeg. Nie popełniaj tego błędu 🙂

A kurcze widzisz... Chyba się pospieszyłem, bo juz wychodzą. Może dosypię jak się troszkę wyciągną do światła. Co sądzisz? Bo i tak muszę zamówić, bo zeszły mi trzy całe worki i na tą chwilę nie mam żadnej ziemi.

W dniu 16/07/2023 o 04:18, Bob drzewny napisał:

Pan Green dobrze mówi, taki luźny rant nie utrzyma żadnego druta czy sznurka do LST, a co dopiero jak będzie opadać ziemia z czasem

Nie planowałem LST. SCROG i topping wydaje mi się jakoś, ja wiem..? Bezpieczniejszy? 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus LST to chyba najbezpieczniejszy trening. 

Możesz dosypać jak podrosną ale jak nie będą szły w górę a będą się krzaczyc to może to być dość utrudnione. Na następny raz pamiętaj żeby ziemi sypać pod korek. Warto mieć worek ziemi w domu w zapasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 2. Dziewczyny już wszystkie wyszły z ziemi. Są nieco powyciągane, ale ten efekt był przeze mnie zamierzony, ponieważ tak, jak radzicie podypię je nieco, aby doniczki były w miare zapełnione. Ziemia powinna przyjść jutro. Warunki bez zmian.

20230718_084802.jpg

20230718_084809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...