Skocz do zawartości
Monako

3x MAC 1 x Hardcore OG 2x Critical 1xLemon O.G

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz zbić rh to słuchaj. Ojeb doły, wysusz, wyjaraj. Daj napuchnąć górze. Popiół wulkaniczny, mączka bazaltowa, dolomit. Ja team mączka. Do tego canna cure. Chcesz to wrzuć dodatkowy mieszak. I chyba tyle.

Tak na marginesie wiem, że panuje ogólna bojaźń wycinania na tym etapie, ale ja bym się nie wahał, jak nie doły to porządnie wiatraki.

3 godziny temu, Bob drzewny napisał:

podobno znak że "idzie zima"

Po jesieni spada i temperatura i rh.  Liście ładnie się wybarwiają. Naturalnie, bez głodu 😉 w namiocie trudniej niż w umiarkowanym klimacie 😁 zależy gdzie stoi box... Pozdro 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie masz za słaby wyciągający wentylator.Ja mam tak mocny że jak go podkręcę to nie trzeba mieszaka bo liście i tak się kołyszą 😉

@Monako

I stąd ta wysoka wilgotność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 wiesz co problem jest w pomieszczeniu gdzie stoi box bo w pomieszczeniu mam 70% jak były ciężkie ulewy plus temp 

@Lasir ale mam 330 m3/h plus dwa wiatraki mieszające 

@grolsch3 zielony miał racje ze uprawy się nie robi w lato 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako na wszystko są sposoby tylko koszta rosną. Rh pomieszczenia swoją drogą, ale i tak za dużo wiatraków jak na ten etap, bez sensu kosić coś co plecha nawet nie zdąży zjeść bo do prawilnej ścinki zostało 2 maks 3 tyg. Twój ogródek, Twoje rośliny. Ja w namiotach nigdy nie miałem plechy, a uprawiam o każdej porze roku. Do każdej inaczej sie dostosowuje.

Plan działania : zmienić myślenie, nastawienie. Użyć czegoś do podbicia ph i jej stabilizacji -team mączka. Dodasz wapnia dodatkowo. Mieszający nowy  i wyciągający zmniejszony do połowy. Możesz zmniejszyć do połowy przed wycięciem wiatraków. Moze juz wtedy zabije Ci się rh. Ale wiatraki opierdol z wyczuciem i będzie lepiej.

Porzuć schematy i uprawiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako Na pierwszej stronie w opisie masz inne cyfry.Nieważne.Jakbym walczył z wilgocią od wentylacji bym zaczął.Chyba, że faktycznie problem jest w pomieszczeniu w którym masz boksa.Wtedy troche lipa i oszuszacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir bo ja zmieniałem wentylacje bo ona była bardziej kupiona do box 60/60 nic już nie poradzę na ta wilgoć bo nie mam zamiaru kupować oszustach który będzie mnie kosztował ok 2 tys bo miałem za 1200 zł i nie dawał rady a niby był do 40 m2 najgorsze jest to ze mam 27 C wilgoci 58% i jak tu suszyć w takich warunkach ostatni raz w lato uprawiam bo to jest słabe ze niby 30C na dworze a wilgotność przy takiej temp 60/70% w nocy do 85% na dworze bo tak wszystko paruje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ale u mnie to pomieszczenie by pasowało wysuszyć bo jak nie ma ulew to jest git 40/45% a jak są ulewy to 60/70% i w tym jest cały problem 

przydałby się filtr który zatrzymuje wilgoć i zapach  a jak masz w namiocie 70% to w pomieszczeniu w którym namiot stoi tez zrobi się po czasie 70 % 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby być osuszacz, który ma większą wydajność osuszania powietrza niż to ile podlewasz rośliny. Czyli przykładowo jeżeli podlewasz 4 rośliny po 2 litry co 2 dni, to osuszacz musiałby mieć wydajność 4 litry na 24h, żeby usunąć wpływ Twojego namiotu na wilgotność w pomieszczeniu.

No ale to zniwelujesz tylko wpływ roślin, a jeszcze jest kwestia tego, czy powietrze wlatuje sobie otwartym oknem i jak dużo go wpada, bo wtedy może się okazać, że osuszasz powietrze z dworu i tak samo je wypuszczasz na dwór:classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czas podsumować cały okres mojej pierwszej uprawy wynik z trzech roślin to 190 gr jeszcze jedna schnie jestem

mega zadowolony z takiego wyniku wegetacja trwała 30 dni indukcja 12 dni kwitnienie 42 niestety o dwa tyg krócej bo wilgotność by pokonała mnie czyli łącznie 84 dni z roslninu wychodziło mniej więcej 65/70 gr topy pięknie pachną dobrze smakują pomimo ze wyschło w 4 dni

Także chciałbym wam podziękować za doradzanie w różnych problemach które mnie napotkały miło mi jest ze jest tutaj bardzo dużo ludzi którzy są otwarci na pomoc i tez Lubinie sobie pożartować itp dziękuje jeszcze raz bez was by tego nie było mega dziękuje jesteście wielcy Chylę Czopke  👌☺️☺️☺️

IMG_0005.jpeg

IMG_0016.jpeg

IMG_0013.jpeg

IMG_0009.jpeg

IMG_0012.jpeg

IMG_0011.jpeg

IMG_0014.jpeg

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Monako napisał:

Witajcie czas podsumować cały okres mojej pierwszej uprawy wynik z trzech roślin to 190 gr jeszcze jedna schnie jestem

Przynajmniej Ty się w mojej normie mieścisz i mnie nie wkurwiasz wagą 🙂

Ładnie wygląda... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB jestem mega  zadowolony nie sądziłem ze aż tyle wyjdzie po takim małym okresie a jeszcze jedna się suszy wiec zwróciło się wszystko podwójnie i jeszcze wiedzy w ch się nauczyłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, vego1989 napisał:

@WBB nie przezywaj juz xd dobrze jest ile masz, nastepny raz moze okazac sie lepszy 😉

Tylko, że już nie mam bo taki dobry niby był 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako  i myśl że teraz prawie nic nie musisz kupować i hodować za pół darmo jest też przyjemna i samo to, że udało Ci się dociągnąć do końca

Ja dalej na stresie, bo 5 tyg kwitnienia a ja szczytami bujam wiatrem 32⁰C i 60% RH :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...