Skocz do zawartości
Monako

3x MAC 1 x Hardcore OG 2x Critical 1xLemon O.G

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 41 

Warunki mnie zmuszają na kosę bo wilgotność w nocy dochodzi do 70 % i obawiam się ze zaraz nie będzie czego ścinać jutro kosa na dwóch roślinach zobaczymy czy się wilgotność ogr to dwie zostawię jeszcze na dwa tyg 

AEDFDF7F-4BEA-4675-A327-4C932A04C77D.jpeg

6AD365F0-21F9-4E43-BDCC-BC7FDC1E9766.jpeg

CD4F6731-2BC8-4676-967B-CD0F0016690B.jpeg

C27D2618-60ED-4562-8E4F-95FAD14E3FBB.jpeg

941AE54B-F729-4B35-9763-0F289005584C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako dorzuć mieszający i powinno obyć się bez pleśni nawet przy 70%. 

A następnym razem pomyśl o jakiejś okrywie ziemi dla zmniejszenia parowania. Albo osuszacz, tylko on potrafi temperaturę podnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr osuszacz miałem i to taki na 40 m2 ale nie dawał rady i go oddałem 

co masz na myśli okrycie ziemi ? Jakaś folia czy jak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako keramzyt, mata kokosowa, nawet koniczynę można posiać i będzie mniej parowało.

Pod folią może się grzyb pojawić, chyba że to agrowłóknina. Ona przepuszcza powietrze.

Duży osuszacz i nie dał rady ? Stal pewnie w pomieszczeniu gdzie jest box. 

Bardziej chodziło mi o taki mały który pod sufitem boxa w środku można podwiesić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr a takie kuleczki co niektórzy maja w donicach ? Czy to jest to kreazym ?

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr okej zaraz podjade gdzie może kupię 

a mam pytanie czy roślina ma wypłukana ziemie teraz dam jej pokarm to będzie ciągła z ziemi ?

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indica sezonówka z wysokim RH i dużymi wahaniami temp to proszenie się o plechę, ale jak patrzę na chłopa co robi sativy sezony na 20m² na telegramie, to ma 65% RH praktycznie przed ścinką, dopiero na ostatni tydzień schodzi niby do 50%, bo to podobno znak że "idzie zima"

Nie odpisał mi czemu tak robi, ale jak widzę to tak robi :classic_biggrin: Zainteresowałem się tematem i rzeczywiście niektórzy mówią, że olewają to RH, a nawet nawilżaczem lecą żeby robić do 65% RH, ale obowiązkowa wtedy dobra wentylacja i brak wahań temp typu +/-5 stopni

Piszą że sprzyja to budowaniu masy, a drudzy że wtedy jest mniej "resin" czyli mocy w skrócie

Ja lecę na 31⁰C na szczytach i 62% RH, zobaczę czy zawita plecha bez żadnych biobizz leaf coat itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ogólnie growerzy robią tak ze na kwitnieniu co podlanie sprawdzają EC wypływu i tym się sugerują kiedy zapodać NPK i CallMag jeśli EC z wypływu spada poniżej 1.0 EC to dają pokarm do 2,3 i pozniej podlewają sama woda bądź symulatorami i z nów badają wypływ i wtedy nie patrzą na roślinę ze jest limonkowa itp 

@Bob drzewny No u mnie w dzień 31C 52/55 Rh w nocy 23C rh do 70% i nie potrafię sobie z tym poradzić wiec jutro kosa 

Dobrze klepie wiec nie ma co się szczypać żeby napuchniętych bardziej mi na wyniku nie zależy 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB  jak my będziemy już stażem jak udry bądź zielone krainy to tez pewnie będziemy wiedzieli jak łac i co im dać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako jeśli wypływ to najpierw sprawdzić by pH w Twoim przypadku wypadało. Mogło się rozjechać też patrząc na rośliny.

Jak przeplukałeś to nie wiadomo ile zostało w medium. Dlatego lepiej dawkami się sugerować żeby miały co zjeść z gleby zamiast z liści tak wcześnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ale chodziło mi ogólnie ze tak inni robią ze sprawdzają pH i ec i wiedza kiedy karmić 

u mnie to zawsze było w normie 5.9/6,3 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...