Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie jak ktoś leci na biobizzie i zamierza zrobić więcej upraw niż 1 czy 2, to warto sobie machnąć takie mikroby od biobizza. Na jedną roślinę od nasiona do zbiorow zejdzie nie więcej niż 10g, to nawet jakby to miało dodać w każdej roślinie po 1g do  zbiorów, to i tak się zwróci :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja mam sypkie, dodaje łyżeczkę do wody co jakiś czas. W ciągu grow ze 3 razy, wiadomo na początku i indukcji, potem gdzieś do połowy flo. Teraz podlałem i jak miałem śnieżno białe pistile to po 36h około zaczęły niektóre brązowieć, co w tak wczesnym etapie flo uznaje że bakterie rozchulały to co w glebie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dzień 62/8/55]

Dzień przesunięty o 1 w tył, bo wczoraj roślina została ścięta. Trochę zabawy było żeby porozcinać sznurki, obrócić, podwiesić, rozłożyć do suszenia, ale koniec końców udało się :classic_biggrin:

Grow traktuje jako udany, pachnie strasznie ten temat, ale jeszcze ocenię po suszeniu, a najlepiej po curringu. Cały grow wyszedł 125 dni, całkiem solidnie.

W ostatnim tygodniu roślina wypiła sobie 7.5L czystej wody, w ostatni dzień w doniczce była już susza, co pomoże szybciej wysuszyć roślinę w przypadku dry curring.

Trichomy były w głownie mierze mleczne i z 15% bursztynu na szczytach, sporadycznie znajdowałem przezroczyste trichomy na najniższych gałązkach. To mnie akurat dziwi, bo roślina krótko kwitła, nie spuchła jakoś okropnie, a bardzo szybko te trichomy doszły. Geny? Czy coś pokiełbaszone:classic_biggrin:

Chciałbym jeszcze wspomnieć o korzeniach, doniczka 25L materiałowa według mnie całkiem przyjemnie się sprawdziła. Nie licząc obszaru tak 2 cm przy ściankach + 5cm górnej warstwy ziemi, to korzenie były w zasadzie w całej doniczce, spód doniczki nie był jakoś specjalnie zdominowany, cała objętość gleby była ładnie przeszyta korzeniami.

Jutro albo pojutrze obetnę wiatraki i już tak sobie dojdzie przez kolejne 5 dni do tygodnia, bo dry trimming w 55-60% wilgotności nie należy do najszybszych sposobów :classic_biggrin:

Ile z tego będzie po suszeniu to nie mam pojęcia, twarde są te topy jak cholera, ale nie są jakoś specjalnie grubasy. Możecie strzelać, a dla wygranego sprezentuje całe nic, no może oprócz szacunku i tytułu wizjonera :bongrip:

P_20230914_150016_1.jpg

P_20230914_150025_1.jpg

P_20230914_150033.jpg

P_20230914_150041.jpg

P_20230914_150048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @WBB długo myślałem właśnie o tym, ale doszedłem do wniosku, że w sumie cukry sobie krążą po roślinie łodygą, korzeniami itd, to niech jak najwięcej tych cukrów zostanie przy roślinie, a powinna zassać jeszcze trochę z tych rur

@Monako  też właśnie strzelam że gdzieś ze 125, choć tą drugą liczbą nie pogardzę

@Mr.Green  będzie odpoczynek na jakiś czas, bo remonty i na dodatek dużo roboty w pracy, ale to myślę że z 2 miesiące i coś będzie odpalane. Jakby wyszło 137 to byłbym kontent

@grolsch3 właśnie myślałem że to będą takie pączki bardziej kwiatowe jak zawsze się paliło świntucha z ulicy, a tu się zdziwiłem że jak chciałem przytrzymać za topa, to nie czułem jakby się coś uginało pod naciskiem palców, ale wolałem nie gnieść za bardzo, bo bym jeszcze przepołowił :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Bob drzewny  Trochę za szybko to ściąłeś, jak dla mnie to jeszcze powinno rosnąć, bo miało potencjał, by napuchnąć. Ja podobnie zrobiłem kiedyś, a to mogło jeszcze się nabić i umocnić, jak chodzi o efekty, ale nauka na błędach jest konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wiesz, też jak patrzyłem to puchło po trochu, tylko właśnie przez brak siatki miałem powoli problemy z wyginaniem rośliny w każdą stronę i główne łodygi i odnogi dolne, sznurków przed ścinką to miałem chyba 50 i codziennie szczyty zmieniały po trochu położenie, a bałem się o plechę, bo upały mi robiły +30⁰C i 65% RH (chyba zapchalem już filtr przez te wysokie wilgotności).

Następny grow odpalę już po bożemu i nie będzie w końcu problemów z wilgocią przez te materiałowe donice :classic_biggrin: I w sumie tym razem właśnie zrobię krótszy weg i dłuższe flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawa zakończona. Roślina przez 2 dni wisiała z wiatrakami, potem wyciąłem je i zostawiłem jeszcze na 5 dni suszenia. Roślina suszona w ciemni, temp skakała od 20-24 ⁰C, a wilgotność 50-60%. 2 wiatraki dmuchały, jeden od dołu mocniejszy drugi od góry delikatny, żeby każdy szczyt był z każdej strony owiewany powietrzem. Dodatkowo na full leciał wentylator kanałowy 250m³/h, bo chciałem mieć spokój z pleśnią.

4 godziny trymowałem, plecy i kark 3 dni mnie będą bolały, nie myślałem że to tyle godzin roboty. Łodygi strzelały w palcach, ale nie były suche tak jak zapałki

Podsumowanie:

180g po wysuszeniu, nie wiem czy to zasługa tego, że przez dry trimming zostaje dużo liści cukrowych, których nie sposób wyciąć całych bez rozwalania topa czy może za krótko suszyłem? Jeżeli za krótko i może być z tego pleśń, to dajcie znać, bo nie chce zepsuć sobie teraz całej uprawy :classic_biggrin:

Nie liczę podbieranych sampli i najmniejszego popcornu, który poszedł do trymu, z nich będę robił green dragona. Podpowiedcie czy opłaca się używać łodyg tych najgrubszych do tego? Bo wisi mi jak jakieś poroże jelenia.

Wrzuciłem to do dwóch sloików 2L i na każdy słoik 3x integra mała 62% i jedna duża 62%.

Dla mnie wynik bardzo powyżej oczekiwań, jak to ważyłem to miałem nadzieję, że będzie powyżej 100, a tu takie jajco.

@Monakoc wychodzi na to, że wygrałeś :classic_biggrin:

Wrzuciłem zapalniczkę cricket dużą dla proporcji

P_20230920_144736.jpg

P_20230920_144819.jpg

P_20230920_144826.jpg

P_20230920_190056_1.jpg

P_20230920_190113_1.jpg

P_20230920_190236_1.jpg

P_20230920_190302_1.jpg

P_20230920_190310_1.jpg

P_20230920_190405.jpg

P_20230920_191705_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako  jeszcze plecha może przyjść na curringu cholera wie, oby nie bo te integry do curringu całkiem drogo wychodzą, to mam nadzieję że hulają:classic_biggrin: A następny projekt właśnie strzelam tak za miesiąc może dwa, teraz remont to odpada taka szafa grająca w pokoju

@Jaqubek000 dzięki! Długo się bawiłem z tym acapulco, ale w końcu odpłacił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Nile gniewaj się ale moim zdaniem suszenie mogłeś zrobić lepiej . Te saszetki to się wrzuca do tematu który jest w słoiku minimum tydzień ( jak temat jest już po curring) tak to ty sam się o plechę prosisz a i te mieszaki podczas suszenia od góry i od dołu to też nie za dobre pzdr

Edytowane przez Pierr1947

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...