Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green właśnie strasznie dużo kosztują w porównaniu do zwyczajnych pasków, przebitka jest praktycznie 10 krotna jak patrzyłem po chińskich stronach, ale to wiadomo jeszcze przesyłki i jakis stelaż z chudego aluminium, żeby był pseudo radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny ale jest większa szansa że cokolwiek to da. Podejrzewam że te zwykłe chińskie to będą tylko świecić 😄 a te od sanlighta to raczej będą normalnie hulać. Tak mi się wydaję. Sam jestem ich ciekaw i nie wiem czy ich nie kupię z ciekawości 🙂 tylko ja to bym ich użył do budowy inkubatora 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green u mnie one by wyszły w zasadzie tyle co koszt samej lampy głównej 150W, to trzeba kombinować :classic_biggrin: Muszę znaleźć właśnie chinole jakieś łazienkowe na Samsungowych diodach, bo oni lubią takie wynalazki, ale to jeszcze dużo czasu mam na następnego growa, tym razem najpierw przygotowania potem sadzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dzień 62/8/49]

27⁰C | 50% RH | 100% 10cm | 600 ppm CO2

Będę ścinał za tydzień, roślina w tym tygodniu dostała 10L + 25ml biogrow + 25ml bloom + 25 bioheaven + 25 ml activera + 25ml algamic + 25ml topmax + 1g mikrobów.

Nie wiem jeszcze czy będzie trymowana na mokro czy na sucho, co będzie lepsze przy długich badylach? A może powiesić całą roślinę tak jak jest teraz ucinając przy samej ziemi, czy wtedy nigdy mi nie wyschnie:classic_biggrin:

Już mi te dolne odnogi się obkręcają i muszę mieć je na oku

P_20230907_200914.jpg

P_20230907_200938.jpg

P_20230907_201025.jpg

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Bob drzewny  Kawał krzaka, u mnie pestki kiełkują, jutro posadzę z dwie sztuki, bo się Acapulco gold powoli kończy w słoiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy odpalasz fotorelacje? Dobrze się wzoruje na Twoich projektach, jak widzi się co można wyciągnąć z rośliny, wtedy jest chęć poprawiania wszystkiego co się da na każdym kroku :classic_biggrin: Dużo można się nauczyć przy długim wegu pojedynczej rośliny, bo skacze się tylko wokół niej i patrzy na skutki podejmowanych kroków "tego mniej, tego więcej, to mocniej, to słabiej"

@grolsch3 czyli wiatraki wylatuj w pierwszej kolejności, a następnie mam wyciąć łodygi szczytów przy samej głównej, tej co wychodzi z ziemi, tak jak zaznaczyłem na zdjęciu? I te odgałęzienia co uciekają od łodygi szczytu, to ucinać i podwieszać indywidualnie, czy lepiej niech wiszą na jednej łodydze podczas suszenia? Bo mam 11 "głównych szczytów" i od nich na dolnych węzłach odbiegają po ~2-3 szczyty popcornowe, czyli mógłbym podwiesić albo 11 łodyg dużych albo 11 łodyg dużych i ~25 mniejszych.

Co do karmienia w zeszłym tygodniu właśnie robiłem już tak, że pierwsze podlanie pełne dawki, drugie obcięte o pół, a trzecie już czysta woda. Teraz do końca sama woda, tylko zastanawiam się, czy ścinać jak roślina będzie już wysuszona wstępnie (będzie miała sucho w doniczce) czy może przy ścince niech będzie w pełni sił?

P_20230908_154512_1.jpg

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uciął przy korzeniu i suszył w całości. Na suchej glebie, szczyty wyciągną jeszcze z łodyg wartości, a ciąć każde odgałęzienie po 3 dniach suszenia całości. I wtedy suszysz każdą odnogę osobno. Albo to był przypadek, albo nie, miałem wtedy najwięcej tricho na bobach i były najbardziej aromatyczne z dotychczasowych mych manewrów. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Bob drzewny  Tak,  zrobię fotorelację, wszystko dzisiaj przygotowałem, wyczyściłem growboxa, przygotowałem doniczki itd. czekam tylko, aż pestki wykiełkują i sadzę.  Ja tym razem sadzę dwie sztuki, ale coś pokombinuje, aby było ciekawie.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green Planowałem 2 x Orange bud, ale jedna pestka coś kiełkować nie chce, więc może na jej miejsce polecieć Purple haze. Wszystko się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 07/09/2023 o 20:27, Bob drzewny napisał:

1g mikrobów.

To jest to po 280pln za 150g? 

Wczoraj się temu przyglądałem bo chciałem wyczytać co by się do starej i pewnie za tym wyjałowionej ziemi nadawało.

I wynakazłem, że może te mikroby albo ten ich sypki PreMix... ale to już po ptoku bo rośliny posadziłem.

Są mniejsze wogole opakowania niż te 150g?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB taaak to te mikroby, w cholerę mało tego idzie, ale czy coś daje to nie wiem:classic_biggrin: Pewnie tak, bo mają to być mikroby podobno wyselekcjonowane pod organiczną uprawę. Zjadają te wielkie głazy organiczne, które wlewasz z organicznych butelek i korzeń sam w sobie nie jest w stanie ich zassać i następnie rzygają/srają pod siebie już przyswajalnymi związkami dla korzeni :classic_biggrin:

Nie mam pojęcia ile to daje, ale powiem tak z własnych obserwacji, że nie było u mnie czegoś takiego, że musiałem czekać na efekty wlewania nawozów z 5 dni jak były niedobory. Działanie i barwienie liści widziałem już po dniu/dwóch, jestem w stanie uwierzyć, że to zasługa dodatkowych mikrobów w proszku (porównując do sytuacji, jakbym ich w ogóle nie dawał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po przeczytaniu opisu produktu zobaczyłem cenę to tym bardziej mnie zaciekawił 🙂

Jakby mieli z 5 razy mniejsze opakowania to już bym miał pewnie zamówione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...