Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Bob drzewny  Nie wyszło źle , ale wyjść lepiej mogło, ale oczywiście gratulacje o 45 g mniej niż z mojej Acapulco gold z 55 dniowym wegiem, ale dałeś jej krócej kwitnąć ja dałem 69 dni , a ty 55 dni, ja bym jej dał jeszcze dwa tygodnie i myślę, że byś 200 g przekroczył, bo na końcówce najmocniej puchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli szczerze to sam jestem zdziwiony, ale jednak 150W leda i 0.36m² dla jednej rośliny przy tak długim wegu. Ciekawy jestem ile dały te wszystkie nawozy, które co jak co są trochę drogą opcją i nie wiem czy opłacalna :classic_biggrin:

@WBB planowałem na następny raz 2 rośliny, ale właśnie chyba zostanę przy 1 jak ma tyle sypać:classic_biggrin:

@Pierr1947 właśnie szkoda że wcześniej nie zajrzałeś, bo przydałyby mi się podpowiedzi co do suszenia i curringu. Nie za bardzo wiedziałem na ile sobie pozwolić z wiatrem podczas suszenia, dlatego od góry dmuchał jeden pierdzioch stacjonarny ale to tylko 1.5 W, ale od dołu walił mieszak już ustawiony na 8W jakoś, oscylacyjny. Bałem się o plechę, bo nagle zapach zmienił się z cytrynowego w bardziej ziemisty, ale to chyba przez usychanie liści(cytryna wyczuwalna dopiero jak dotykałem topy). Ale chyba aż tak nie zepsułem, topki były zbite, nie były jakoś mokre w środku, bo zdażyło mi się dużo ich rozciąć przy trymowaniu.

A co do curringu to myślisz, żeby częściej wietrzyć słoiki? Czy może wyciągnąć saszetki i niech posiedzą topy z tydzień przy często otwieranym wieczku? Mam jeszcze kupione parę tych saszetek, to mógłbym dorzucić na potem. Wolałbym nie zaliczyć plechy w dwóch słoikach :classic_biggrin:

 

@Zielone krainy właśnie myślałem jakie masz tam słoiki jak kupowałem swoje, bo nie wiedziałem czy litrowe czy 2 litrowe :classic_biggrin: Do Twojego wyniku na pewno dużo brakuje, o ile metraż był ten sam prawie, to 30W więcej u mnie było i u mnie dużo topków małych, gdzie u Ciebie same grubachy.

Ale teraz mam elegancko wszystkie błędy pod ręką razem z liczbami, na przyszłość na pewno się poprawię, tylko jeszcze nie wiem z jaką pestką

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny wyjmij saszetki. Sloiki trzymaj w ciemnym miejscu, otwieraj 2-3 razy dziennie na 30min i potrzasaj nimi, dla pewnosci mozesz do sloika wlozyc higrometr. Boveda dopiero po tygodniu curringu jesli bedzie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Bob drzewny  Jak chodzi o słoiki to te duże z żółtymi nakrętkami są 3 litrowe, ten z uszczelką jest 2 litrowy , a ten najmniejszy to 400 g. Mój metraż to 0,32 m2 , więc owszem wielkiej różnicy nie ma. Ja tak prowadzę roślinę, by było mniej szczytów, ale za to, by były bardziej rozbudowane. Spróbuj LSD, jak nie próbowałeś.

7.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli zrobię mniej więcej tak jak mówisz, wącham ciągle też żeby wyczaić, czy nie szykuje się plecha:classic_biggrin:

@Monako pracuję w domu przy komputerze, to sam w sobie byłem generatorem CO2 i miernikiem sprawdzałem ile jest, 450zl jakoś kosztował i niby tylko 50ppm błędu. Czyli tyle ile w namiocie było ppm tyle samo było w pokoju. Problem zaczął się jak przyszły upały, wtedy okno otwarte musiało być cały czas, bo  męczące to było dla mnie, a jednak roślina ma dawać przyjemność :classic_biggrin:

@Zielone krainy myslalem właśnie nad LSD albo amnesia haze, ale powiem Ci że ten acapulco ma tak nienormalnie mocny zapach, nigdy w życiu nie czułem takiego zapachu z topa. Może sobie wkręcam, bo już trochę nos się przewędził przez ten zapach, ale tak owocowo cytrynowo żywicznego zapachu się nie spodziewałem. Działania nie jestem w stanie określić, bo co zapale to strasznie jestem ukopcony, ale to może dlatego, że degustacja zawsze nocna przed spaniem :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Ziomek, wysusz dobrze, zrob curring przez tydzien dwa i dopiero wtedy wrzuc saszetki. Jezeli bedzie powyzej 62to nic Ci to nie da i wejdzie plecha, bo saszeta nie pobierze wolgotnosci. A zrobisz jak uwazasz, gratuluje wyniku, calkiem sympatyczny 😁🤜🤛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny to chyba zakupie worek z CO2 żeby był dobry poziom bo trochę czytam i czytam ze to CO2 to podstawa udanych zbiorów 

małe mocno bym chciał butle zakupić i tak zapodawac ale to jeszcze muszę doczytać jak to zrobić itp 

Ja to lubię wysuszony na wiór i nie ma obaw na cokolwiek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Bob drzewny  LSD zamiata mocno, jak dasz na bursztyn to siedzisz w swoim świecie, bo wyjdzie mocny kanapowiec. Acapulco gold jest inna, bo to głównie sativa, więc ona wchodzi bardziej energetycznie -euforycznie, ale to też mocne tylko bardziej imprezowe palenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 właśnie niby te saszety też zbijają wilgotność w dół, ale zrobię tak jak mówicie, tylko że już bez wyciągania topów ze słoika. 2-3 razy dziennie otworzę na 20 min słoik, przemieszam i tak przez tydzień i będzie musiało starczyć, bo już namiot złożony jak na razie. Większość topów się rozkrusza na mniejsze kawałki przy większym nacisku, jedynie te największe jeszcze czuć że potrzebują w środku obeschnąć. Wrzucę w sumie higrometr mały na noc żeby zobaczyć co tam słychać :classic_biggrin:

@Monako miałem niby też te takie składane maty CO2 i o dziwo trochę dawało, ale dość droga zabawa jakby miało się tak przez cały grow ładować te maty co chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje gratulacje , zdjales wiecej ode mnie a  ja z 4 roslin 😄 😄 a z zaszetkami  dobrze ci pisza wyjmij , jak sie wysusza sie za mocno to wtedy wloz , ja mialem praktycznie na wior wysuszone dalem , pakiet 58% i jest teraz kozak 🙂 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25/09/2023 o 02:32, Bob drzewny napisał:

następnym razem idę po 200 przy krótszym wegu

O i takie podejście mi się podoba... wyznacza się cel i trzeba się do niego maksymalnie zbliżyć. 

A jak jest duży odchył od celu to jak kto woli albo się wkurwia albo nie 🙂

Szkoda, że masz tylko 60x60 a nie jak u mnie 80x80.... bo chciałbym zobaczyć run jak idziesz po max z powierzchni 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...