Skocz do zawartości
dziurawy

Shining Silver Haze - SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy nie dawaj bo i tak zaraz będziesz przesadzał do nowej ziemi z nawozami  ale ogólnie to wydaje mi się ze im Brakuje azotu i są przelane zrób lepsze zdjęcia 

Ty je codziennie podlewasz ?

mam wrażenie ze znów urosły ?

tak myslalem , ze za chwile pojda w wieksza doniczke na chwile a potem juz w docelowa 

przez pierwsze 4 dni nie nazwal bym tego podlewaniem spryskialem je delikatnie a dopiero wczoraj ktos mi mowil zebym nalal 50 ml i przelala sie woda no i nie wiem co sie stalo wilgotnosc byla na 70 jak wrocilem z pracy , za kazdym razem kiedy podlewalem ziemia byla sucha , dzis podlalem tylko ta malenka raczej prysnalem kilka razy i tyle dzis nie bylo wody 

mi tez sie wydaje ze poszly cm w gore ? 

dac wieksza moc lampy ? jak to widzisz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma co dawać jeszcze większej mocy, one teraz dopiero będą miały jakąkolwiek szansę na krzaczenie, bo dopiero teraz liście mają jak zbierać światło.

Co do wilgotności zawsze Ci będzie skakać, musisz to regulować głównie obrotami wentylatora. Na tym etapie on ledwo co musi chodzić, to wtedy wilgoć zostanie Ci w boxie

Nawozów nie wal, jest za mała i nawozy masz już w glebie. Te rośliny nie mają regulatora w sobie ile potrzebują pierwiastków i ciagną wszystko, więc jak dasz za dużo to je po prostu zahamujesz w rozwoju. Rób też zdjęcia na najmniejszej mocy LEDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bob drzewny napisał:

Według mnie nie ma co dawać jeszcze większej mocy, one teraz dopiero będą miały jakąkolwiek szansę na krzaczenie, bo dopiero teraz liście mają jak zbierać światło.

Co do wilgotności zawsze Ci będzie skakać, musisz to regulować głównie obrotami wentylatora. Na tym etapie on ledwo co musi chodzić, to wtedy wilgoć zostanie Ci w boxie

Nawozów nie wal, jest za mała i nawozy masz już w glebie. Te rośliny nie mają regulatora w sobie ile potrzebują pierwiastków i ciagną wszystko, więc jak dasz za dużo to je po prostu zahamujesz w rozwoju. Rób też zdjęcia na najmniejszej mocy LEDA

tak robie z wentylatorem ale na spiderze mam 50 na kolejnym 60 i na ost 74 i tak sobie celuje celuje ale wydaje mi sie , ze mialy za sucho bo wczesniej woda sie nie utrzymywala ? albo za malo podlewalem ? 

a z ta jasnoscia to mowisz o lampie czy o telefonie ? 🙂 bo czasem robie w boxie czasem poza boxem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy a jakie masz doniczki 0,5 l ? To powinieneś łac 100 ml na roślinę raz na 3 dni 

U Ciebie to się dzieje co u mnie wcześniej ze lampa nadaje się do box 40/40 bo jak patrzyłem na relacje innych to u nich nie były tak wyciągnięte jak u mnie bądź u Ciebie dziwna ta lampa 

jesli wilgotność masz 60/70 % to daj sobie spokój 

 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hubert2020 napisał:

@dziurawy a jakie masz doniczki 0,5 l ? To powinieneś łac 100 ml na roślinę raz na 3 dni 

U Ciebie to się dzieje co u mnie wcześniej ze lampa nadaje się do box 40/40 bo jak patrzyłem na relacje innych to u nich nie były tak wyciągnięte jak u mnie bądź u Ciebie dziwna ta lampa 

mam 0.3 wczoraj chcialem wlac 50 ml przelecialo 40 tez 30 dopiero zostalo ? 

30 cm mierzymy do doniczki czy do roslinki ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy jak przeleci to dobrze i wtedy 3 dni i znów podlewanie małe rośliny mała piją 

od rośliny czyli od liści 

a mi sie wydawalo na innych roslinach i np gooogle mowi ze to przesuszona ziemia i to nie dobrze 

ale poki co maly sukces niby 4 guziki na nawilzaczu a jednak mozne sie pojebac, dalem wilg jak zwykle na 70 ale dalem na 1 bieg i teraz delikatnie dymi komin i jest idealnie 

co do cm mam 30 cm do doniczki i 27 do lampy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 

7 dzien od pojawienia sie 

temp 25

wilg 70-60

swiatlo 20/4 

ZADNYCH DREWNIANYCH RZECZY W BOXIE !!! 😄 

bez podlewania dzis 

jak dla mnie ,ladnie rosna liscie sa coraz wieksze 

jakies uwagi sugestie ? 

kiedy zmienic swiatlo na 18/6 ? 

 

20230413_165620.jpg

20230413_165648.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy na starcie rośliny na dobrą sprawę rosną sobie jak chcą, więc nie sugeruj się ich wzrostem aż tak. Jak przejrzysz relacje to zobaczysz że jednemu rośnie wielkie drzewo, a drugiemu mały karakan ale koniec końców i tak się "modeluje" roślinę w późniejszym etapie. Dorzuć jej 50% i obserwuj czy liście nie opadają za mocno "uciekając" od światła, ale wtedy miej pewność że nie ma za sucho/mokro, bo opadanie liści może też być tym spowodowane. Choć na takim wczesnym etapie wątpię, żeby pokazywały na liściach tak nagle i widocznie, że coś nie halo masz z ilością wody w doniczkach

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy na starcie rośliny na dobrą sprawę rosną sobie jak chcą, więc nie sugeruj się ich wzrostem aż tak. Jak przejrzysz relacje to zobaczysz że jednemu rośnie wielkie drzewo, a drugiemu mały karakan ale koniec końców i tak się "modeluje" roślinę w późniejszym etapie. Dorzuć jej 50% i obserwuj czy liście nie opadają za mocno "uciekając" od światła, ale wtedy miej pewność że nie ma za sucho/mokro, bo opadanie liści może też być tym spowodowane. Choć na takim wczesnym etapie wątpię, żeby pokazywały na liściach tak nagle i widocznie, że coś nie halo masz z ilością wody w doniczkach

powiem ci ,ze rosna jak glupie moze juz nie ida w gore ale teraz ksztaltuja sie liscie widac to codziennie jak sa wieksze i nabieraja ksztaltow ,co do podlewania ktos mi mowil zeby podlac 50 ml roslinki , od 2 dni 2 roslnin nie podlalem nadal maja mokro , podlalem dwie po 30 ml na glowe bo doniczki mialy roznice 20g 🙂 miedzy drugimi i czujnik pokazywal sucho  i widac ze ziemia na gorze byla sucha 🙂 

 

kolejny dzien w raju 

temp 25/21 

wilg 60-70

swiatlo 20/4

moc :50% 

 

 

20230414_165747.jpg

20230414_165818.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ponoc niezlym pomyslem jest trzymanie sadzonek w butelkach 1.5/baniakach5l z obcietym denkiem bez korka. latwiej utrzymac wyzsza wilgotnosc. od nastepnego grow tak zrobie :P Mogles te nasiona nie wrzucac wszystkich na raz, tylko robic przerwe np 4 dni. Co np 2 dni zmieniac parametry swiatla tak, aby sie roslina nie wyciagala(tzn znalezc wlasciwe ustawienia pod swojego boxa- na przyszlosc) Ponoc wyciaganie nic strasznego ale  to juz kwestia warunkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Czesuaf napisał:

Ponoc niezlym pomyslem jest trzymanie sadzonek w butelkach 1.5/baniakach5l z obcietym denkiem bez korka. latwiej utrzymac wyzsza wilgotnosc. od nastepnego grow tak zrobie 😛 Mogles te nasiona nie wrzucac wszystkich na raz, tylko robic przerwe np 4 dni. Co np 2 dni zmieniac parametry swiatla tak, aby sie roslina nie wyciagala(tzn znalezc wlasciwe ustawienia pod swojego boxa- na przyszlosc) Ponoc wyciaganie nic strasznego ale  to juz kwestia warunkow

ja to nie mam problemu z wilgotnoscia , moze jedynie ktory zegarek dobrze pokazuje ale zauwazylem ze spider box czy sterownik bardzo szybko reaguje na zmiane temp oraz wilg , moze to ten zegarek i wyswietlacz na nawilzaczu wolniej dzialaja ale gdy nie zagladam do boksa przez dluzej to na 3 zegarkach widze roznice tylko 10 % czyli pomiar bledu 😄 jest gittt 

co grower to inna opinia , i tak zmienilem bo mial byc automat i mialy byc 4 rozne ale teraz juz wiem ze lepiej miec takie same na poczatek , duzo nauki przede mna 🙂 

45 minut temu, KlausKörner napisał:

Nic się nie wyciąga jest bardzo dobrze wszystko. Swiatlo zostaw jak jest temp wilg też i podlewaj tak mało jak do tej pory. I już. I do Boksa nawet nie musisz zagladac

dzieki dzieki pionaaa !!!! lubie tam spojrzec przez dziurke , do boxa mam 2 m praktycznie spimy razem , wiec wiem co sie dzieje zegarki sa pod reka , wszystko pod kontrola ale lepiej wlasnie podlac raz na 2 3 dni czy lepiej codziennie bardzo malymi dawkami ? atomizerem ?? 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dziurawy napisał:

ja to nie mam problemu z wilgotnoscia , moze jedynie ktory zegarek dobrze pokazuje ale zauwazylem ze spider box czy sterownik bardzo szybko reaguje na zmiane temp oraz wilg , moze to ten zegarek i wyswietlacz na nawilzaczu wolniej dzialaja ale gdy nie zagladam do boksa przez dluzej to na 3 zegarkach widze roznice tylko 10 % czyli pomiar bledu 😄 jest gittt 

co grower to inna opinia , i tak zmienilem bo mial byc automat i mialy byc 4 rozne ale teraz juz wiem ze lepiej miec takie same na poczatek , duzo nauki przede mna 🙂 

Ty ziomek nie słuchaj pierdolenia, nie jest tak, że co grower to inna opinia, bo tu nie chodzi o patenty i kto czym I jak nawozi ( wtedy się zgodzę że co grower to inna opinia) tylko chodzi o podstawy, dlatego nie kombinuje się jak ci ten gościu podpowiada że światłem czy z czymś tam, jakieś parametry jakieś co 4 dni, ja pierdole az trudno uwierzyć co ludzie pierdolą. Przez takie właśnie pierdolenie, pchanie paluchów gdzie nie trzeba to roślina się stresuje i nie chce rosnąć.

Warunki wiesz jakie mają w boxie być i tego się trzymaj, warunki mają być stałe. Nie na wieczność bo razem z rozwojem rośliny i to się zmieni ale póki co i jeszcze długo mają być stałe.

Nic ci się nie wyciąga, niedoborów też nie masz wilgotność też nie za niska. 

@dziurawy lepiej zadko podlewac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KlausKörner napisał:

Ty ziomek nie słuchaj pierdolenia, nie jest tak, że co grower to inna opinia, bo tu nie chodzi o patenty i kto czym I jak nawozi ( wtedy się zgodzę że co grower to inna opinia) tylko chodzi o podstawy, dlatego nie kombinuje się jak ci ten gościu podpowiada że światłem czy z czymś tam, jakieś parametry jakieś co 4 dni, ja pierdole az trudno uwierzyć co ludzie pierdolą. Przez takie właśnie pierdolenie, pchanie paluchów gdzie nie trzeba to roślina się stresuje i nie chce rosnąć.

Warunki wiesz jakie mają w boxie być i tego się trzymaj, warunki mają być stałe. Nie na wieczność bo razem z rozwojem rośliny i to się zmieni ale póki co i jeszcze długo mają być stałe.

Nic ci się nie wyciąga, niedoborów też nie masz wilgotność też nie za niska. 

nie wiem mordo o kim mowisz konkretnie ? bo sprzecznych informacji nie brakuje jeden mowi daj wiecej drugi mniej i tak szukam probuje , mam kilka poradnikow mniej wiecej sie pokrywaja , brakuje jedynie szczegolow a czasami w nich tkwi sekret , na spokojnie glowka na swiat jak to sie mowi 🙂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KlausKörner napisał:

Wszystko tam w tym boksie jest ok.

 

a kiedy zmienic swiatlo na 18/6 czy w ogole zmieniac? 

kiedy zmienic na wieksze doniczki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dziurawy napisał:

a kiedy zmienic swiatlo na 18/6 czy w ogole zmieniac? 

kiedy zmienic na wieksze doniczki ? 

A ty juz świecisz 20/4 tak napisałeś....

 

Przesadzić kiedy? A to jest automat? To możesz już się po malu przymierzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...