Skocz do zawartości
dziurawy

Parę pytań przed pierwszą uprawą roślin marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, cejerowski21 napisał:

Ziomus, poo co ci mata grzewcza? Okolice 22* to odpowiednia temperatura, w nocy 19 idealnie, po co ci wygrzewać boxa bardziej? Co do wilgotności i temperatur ze samo się włącza fajny pomysł, napewno ułatwi zycie. Natomiast ogrzewanie boxa dla mnie strata kasy jeśli nie masz z tym problemu.

a tutaj ziomek pisze wyzej ze na wegu musi byc25 26 a ja mam 22 23 ? mi to lata aby dzieczynkom bylo dobrze ale 22 to nie 25 jest roznicaa , nie podniesie te 2 3 stopnie taka palka? sa i wieksze ?? 45 jest zalecana na 0.8m  ??

4 minuty temu, cejerowski21 napisał:

Szkoda kasy na mate, temperatury masz dobre, dojdą do boxa roślinki wyedy pomyslisz co dodac, odjac, zmienic

mata juz jest byla z boxem , nie wiem czy nie dokupic tej rurki grzalki zawsze cos bylo by cieplej 

jakis cytrynowy haze z royal seed feminiozowany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  Wejdź sobie na fotorelacje zakończone i zobacz jaka temperaturę utrzymują chłopaki i kobiety na wegetacji i na kwitnieniu bo to jest chora rozmowa ogólnie pisać wam coś to i tak swoje teorie więcej nie będę pisał rób jak uważasz i tyle 

ta pałka czyli grzejnik to się do niczego nie nadaje miałem ja dwa dni temu i ja oddałem bo co z tego ze się nagrzewa ze aż dotknąć jej nie można ale nie paruje ciepłe powietrze to pizza więcej ciepła dawała niż ten grzejnik a większa noe będzie mogła buc bo na pionowo jej nie postawisz bo liście nie będą mogły jej dotykać ja mam kabel grzewczy na płycie sklejce obita ta folia i jest wysokości doniczki wiec nie dotkną liście kabla 

Ogólnie jeśli będziesz trenował roślinę to się zmieści jeśli nie będziesz jej trenował to się nie zmieści bo lampa musi mieć odległość zachowana filtr z wentylatorem zabrał 20 cm doniczka będzie 11 l czyli 30 cm tez zabrane 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem wykłady dr Bruce Bugbee (są dostępne na YT), który prowadzi badania całym zespołem nad konopią indyjską od wielu lat i mówił, że najlepsza temperatura na hodowlę indoor to 24-29⁰C, a wilgotność 65-80%. Oczywiście jeżeli chcemy 24⁰C, to najrozsądniejsza będzie wilgotność powietrza na poziomie 65%, jeżeli 29⁰C, to wilgotność ma być na poziomie 80% i to są najlepsze warunki jakie można dostarczyć konopii.

W sytuacji kiedy celujemy w 29⁰C, to suplementacja CO2 jest obowiązkowa, bo zwyczajnie roślina nie wyrobi z otwieraniem szparek żeby zassać CO2, kiedy jest tak wysoka temperatura i wysycenie wodą.

Ja osobiście wierzę temu profesorowi, bo on zwyczajnie prowadzi badania na setkach konopii jednocześnie. Czyli przykładowo jeżeli u nas najlepsi growerzy zasadzili w swoim życiu 200 roślin, to on z zespołem te 200 roślin hoduje w pół roku i bada na nich wszelkie zmiany warunków i jakie skutki niosą te zmiany

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy  Wejdź sobie na fotorelacje zakończone i zobacz jaka temperaturę utrzymują chłopaki i kobiety na wegetacji i na kwitnieniu bo to jest chora rozmowa ogólnie pisać wam coś to i tak swoje teorie więcej nie będę pisał rób jak uważasz i tyle 

ta pałka czyli grzejnik to się do niczego nie nadaje miałem ja dwa dni temu i ja oddałem bo co z tego ze się nagrzewa ze aż dotknąć jej nie można ale nie paruje ciepłe powietrze to pizza więcej ciepła dawała niż ten grzejnik a większa noe będzie mogła buc bo na pionowo jej nie postawisz bo liście nie będą mogły jej dotykać ja mam kabel grzewczy na płycie sklejce obita ta folia i jest wysokości doniczki wiec nie dotkną liście kabla 

Ogólnie jeśli będziesz trenował roślinę to się zmieści jeśli nie będziesz jej trenował to się nie zmieści bo lampa musi mieć odległość zachowana filtr z wentylatorem zabrał 20 cm doniczka będzie 11 l czyli 30 cm tez zabrane 

powiem tak , nie chce sie wypowiadac na ten temat bo H.. wiem to co moge powiedziec ani tak ani nie , ale na poradniku hemplo.pl na kazdym etapie jest 25 stopni jedynie suszenie na 20 wiec co roslinka to inny klimat , ile roslin tyle sugestii 

NASIONKA DOTARLYY !!! JAZDAAA 

16 godzin temu, Bob drzewny napisał:

Ja oglądałem wykłady dr Bruce Bugbee (są dostępne na YT), który prowadzi badania całym zespołem nad konopią indyjską od wielu lat i mówił, że najlepsza temperatura na hodowlę indoor to 24-29⁰C, a wilgotność 65-80%. Oczywiście jeżeli chcemy 24⁰C, to najrozsądniejsza będzie wilgotność powietrza na poziomie 65%, jeżeli 29⁰C, to wilgotność ma być na poziomie 80% i to są najlepsze warunki jakie można dostarczyć konopii.

W sytuacji kiedy celujemy w 29⁰C, to suplementacja CO2 jest obowiązkowa, bo zwyczajnie roślina nie wyrobi z otwieraniem szparek żeby zassać CO2, kiedy jest tak wysoka temperatura i wysycenie wodą.

Ja osobiście wierzę temu profesorowi, bo on zwyczajnie prowadzi badania na setkach konopii jednocześnie. Czyli przykładowo jeżeli u nas najlepsi growerzy zasadzili w swoim życiu 200 roślin, to on z zespołem te 200 roślin hoduje w pół roku i bada na nich wszelkie zmiany warunków i jakie skutki niosą te zmiany

no wlasnie mam dwa worki z co2 ale chyba jeszcze dlugo do ich otwarcia 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  hemplo ma słabe poradniki, też czytałem je na początku przygody i wiele tam jest niedomówień jak mam być szczery

jest ogolny 

ale sa inne proeblemy na chacie hehe 🙂 

czy woda o ph 8.5 nadaje sie do kielkowania ?? 

czy to prawda ze po kazdym i przed trzeba kalibrowac maszynke od ph?? 

czy na oko zrobie bez pipety wode o ph 7 ?? 

brak pipety sa w drodze i nie wiem moze sprobuje zrobic wode 7 ph 

2 minuty temu, dziurawy napisał:

jest ogolny 

ale sa inne proeblemy na chacie hehe 🙂 

czy woda o ph 8.5 nadaje sie do kielkowania ?? 

czy to prawda ze po kazdym i przed trzeba kalibrowac maszynke od ph?? 

czy na oko zrobie bez pipety wode o ph 7 ?? 

brak pipety sa w drodze i nie wiem moze sprobuje zrobic wode 7 ph 

ile razy moze uzyc tych saszetek do kalibracji ? 10 razy raz ? jak to wyglada? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  pH wody tak łatwo zbić w dół albo podbić w górę, że lepiej nie kombinuj "czy na pH 8 roślina wykiełkuje", nie opłaca się próbować

wiem o tym ale , nie mam pipety sa w drodze gdzies tam , ale mam sprzet do ph i moge sprawdzac najwyzej troche wodu zmarnuje i tego od ph 

a cos na temat tego sprzetu od ph? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy wykiełkują normalnie ja pierwszy raz kiełkowała na takiej 8.2 ale żeby odstała te 24h jeśli przez filtr jak przepuscisz będziesz miał 5,6 pH

kalibrację raz robisz jak przyjdzie powinieneś mieć w zestawie wodę z pH 4 i wodę z pH 7 jaki miernik zamówiłeś ?

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy wykiełkują normalnie ja pierwszy raz kiełkowała na takiej ale żeby odstała przez filtr jak przepłacisz będziesz miał 5,6 pH kalibrację raz robisz jak przyjdzie powinieneś mieć w zestawie wodę z pH 4 i wodę z pH 7 jaki miernik zamówiłeś ?

tak wlasnie jest mam z woda 4 i 7 zrobilem kalibracje jest gitara ale w instrukcji pisza zeby ja robic za kazdym razem ZA KAZDYM RAZEM PRZED UZYCIEM ? to prawda? 

nie mam filtra, woda twarda 8.5 ma po zmierzeniu stoi kilka dni juz czeka na nasionkaaa 

20230331_163026.jpg

5 minut temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy wykiełkują normalnie ja pierwszy raz kiełkowała na takiej 8.2 ale żeby odstała te 24h jeśli przez filtr jak przepuscisz będziesz miał 5,6 pH

kalibrację raz robisz jak przyjdzie powinieneś mieć w zestawie wodę z pH 4 i wodę z pH 7 jaki miernik zamówiłeś ?

 a nie lepiej chwile pobawic sie z woda zeby miala 7ph ? czy to nie ma duzego znaczenia?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy bzdura totalna raz na tydzień sprawdź na płynie czy wartość jest taka jaka powinna być 

tak pisza w instrukcji ze zabrudzi sie ta dioda i wynik nie bedzie dobry , czyli tych plynow moge jak dlugo uzywac? poki nie wyparuja ? bo widzialem butelka tego gowna 32 euro a trzeba 3 rozne butelki , czy sama taka mala saszetka wystarczy na pare msc ? czy wyparuje jak to jest ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy wolałbym żebyś do mnie zadzwonił bo pisanie jest męczące heh

ogolnie jesli płyny sa w pojemniku odkręcany to używasz dopóki nie skończy się jesli płyn wlewasz do kieliszka i po odmierzania wyrzucasz go nie wlewasz do butelki 

@dziurawy powinieneś mieć płyn jeszcze do czyszczenia i do przechowywania 

@hubert2020 tak samo z nawozami jeśli wlewasz sobie trochę do kieliszka i np potrzebujesz 0,5 ml a wlałeś 1 ml to resztę do kosza nie do butelki  

@dziurawy i tak samo jeśli używasz pH minusa to nie możesz dać już plusa jak przestrzelisz pH 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy wolałbym żebyś do mnie zadzwonił bo pisanie jest męczące heh

ogolnie jesli płyny sa w pojemniku odkręcany to używasz dopóki nie skończy się jesli płyn wlewasz do kieliszka i po odmierzania wyrzucasz go nie wlewasz do butelki 

@dziurawy powinieneś mieć płyn jeszcze do czyszczenia i do przechowywania 

@hubert2020 tak samo z nawozami nie możesz wlać do kieliszka nabrać tyle ile potrzebujesz i wlać z powrotem do butelki trzeba wylać 

dostalem probki takie saszetki w dupe krecona wiedza jak zrobic biznes 😕 a teraz cyk 120 kolejne euro trzeba dopisac do listy 😕 dostalem jedynie plyn 7 i 4 i do czyszczenia nie bylo wlasnie do przechowyywania ,a pisza zeby nie myc woda destylowana ani utleniona ...  

z tymi nawozami to mnie rozjebales ,ale teraz rozumiem czemu kazdy nabieral z butelki pipetaaa TAKIE BUTY !!!! i w ktorym poradniku pisza takie szczegoliki niezle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy Słuchaj te saszetki po kalibracji są do wyrzucenia Czyścik I do przechowywania kosztuje około 100 zł

@dziurawy Niestety nie ma Poradników trzeba szukać dużo w necie i pisać do ludzi którzy tutaj są

@hubert2020 Miernik EC Jak sprawdzisz to go Pukasz wodą i suchą Szmatka wycierasz i on nie potrzebuje żadnych płynów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy Słuchaj te saszetki po kalibracji są do wyrzucenia Czyścik I do przechowywania kosztuje około 100 zł

@dziurawy Niestety nie ma Poradników trzeba szukać dużo w necie i pisać do ludzi którzy tutaj są

@hubert2020 Miernik EC Jak sprawdzisz to go Pukasz wodą i suchą Szmatka wycierasz i on nie potrzebuje żadnych płynów 

dzieki dzieki dzieki wariat 

nikomu tego nie pokazuj ale po co ten miernik ec wiem co mierzy ale nikt nie pisze o jakis wartosciach ? czego sie trzymac 

teraz dostalem jeszcze to 

zaraz siadam bede probowal zrobic litr wody o ph 7 szkoda czasu a nasionka juz by kielkowaly sobie 

 

 

 

20230331_172331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy

IMG_20230331_174802.jpg

@dziurawy nikt nie poleca tych miernikow masz dwa najwazniejsze ec ph

na litr wody wystarczy 3 krople i wymieszaj i sprawdz

@dziurawy najpierw ona powinna odstac 24 h najlepiej 48 h bo jest chlor itp Ph zrob 6,3

@hubert2020 jak nawozy dajesz to ph powinno byc 6.0 6,1

Płyn do konserwacji przechowywania elektrod pH KCL | Urządzenia ...@dziurawy w plynach brakuje do przechowywania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy

IMG_20230331_174802.jpg

@dziurawy nikt nie poleca tych miernikow masz dwa najwazniejsze ec ph

na litr wody wystarczy 3 krople i wymieszaj i sprawdz

@dziurawy najpierw ona powinna odstac 24 h najlepiej 48 h bo jest chlor itp Ph zrob 6,3

@hubert2020 jak nawozy dajesz to ph powinno byc 6.0 6,1

Płyn do konserwacji przechowywania elektrod pH KCL | Urządzenia ...@dziurawy w plynach brakuje do przechowywania

stoi juz lepiej niz 48 h ok, nie wiem jak zrobie 3 krople i czym ale jedziemy reczniki papier talerze i nasionka 😄 😄 😄 

dwie osoby dwa ph 😄 😄 😄 rzut moneta ? 🙂 

robicie dziury w donicach na bokach ? 

doniczki koncowe 20 l czy 15l ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...