Skocz do zawartości
dziurawy

Parę pytań przed pierwszą uprawą roślin marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

@dziurawy no też mi było szkoda, ale Ty od razu boxa będziesz miał, to idealne warunki plus spider to jest mega polecana firma, może trochę się płaci więcej, ale płacisz za jakość i pewność. A co do odżywek zależy od tego co masz, jest w cholerę dużo specyfików od umorzeniaczy po mikroryze przez jakieś stymulanty po nawozy z azotem potasem i fosforem. To dość duży temat i sam go do tej pory nie ogarniam, bo niestety w nawozach najważniejsze jest doświadczenie, a nie wiedza którą się przeczyta gdzieś. Bo to tak jak z ludźmi, możesz powiedzieć "każde dziecko w wieku 9 lat powinno pić 210ml mleka dziennie", no ale rzecz w tym, że każde dziecko w tym wieku waży inaczej, ma inną przyswajalność wapnia, inne warunki, inne przebyte choroby, inaczej działająca wątrobę itd. Niestety przy nawozach będziesz miał najwięcej zabawy, ale tu jest jedna dobra rzecz, po zasadzeniu ziarna będziesz miał dużo czasu na zdobywanie informacji:classic_biggrin: Chyba że masz za dużo pieniędzy i chcesz jak najwspanialsze wyniki osiągnąć, to są takie rzeczy jak ukorzeniacz i mikroryza, które trzeba podać na samym starcie, przez co nie ma aż tyle czasu na zastanawianie.

A co do nasion ogólnie zapamiętaj, że dzielą się one najpierw na automaty i fotoperiodyczne. Te pierwsze różnią się tym, że kwitnienie zachodzi samoczynnie bez Twojego wkładu. Te drugie musisz samemu przełączyć w dowolnym momencie którym chcesz, może to być 20 dzień, a może to być równie dobrze 50. A przełączenie wykonujesz zmianą okresu światła z 18 światła i 6 godzin całkowitej ciemni, na 12 godzin światła i 12 godzin całkowitej ciemni. Innych nasion niż niefeminizowane nie bierz pod uwagę, potrzebujesz roślin żeńskich tylko i wyłącznie, bo z męskich nic nie będziesz miał i cała uprawa w p...

No chyba że będziesz chciał tworzyć własne szczepy genetyczne, ale to chyba dla zzaawansowanych:classic_biggrin:

A co do miernika CO2 ja nie mam, ale na następny grow planuje zakupić, żeby pilnować wszystkich warunków jakie się tylko da i bez płacenia tysięcy

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22/03/2023 o 20:16, ArteK napisał:

 

siema moge miec do ciebie kilka pytan ?? jestem juz na ostatnim etapie zakupow ,myslalem ze bede korzystal z produktow fox farm ale niestety nie ma ich w europie , polecil bys mi jakas dobra marke zeby kupic ziemie odzywki tak na prawde potrzebuje caly zestaw na start ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  jak najbardziej znajdziesz na duńskim rynku. Nie pamiętam jak sklep nazywa się ale jest na  Christianii. Napewno wyguglujesz. Kolega wyżej dobrze napisał. Każda roslina ma inne potrzeby suplementacji, najlepiej uzupełniać braki niż bawić się we Flushe, mineralnymi nawozami jesteś w stanie bardzo szybko zrobić krzokowi  krzywdę. Ziemia tylko canna terra profesional, nie działałem na plargonach biobizzach mojim zdaniem CT robi robote. Nikt nie napisze Ci złotych porad które się na 100% sprawdzą. Czasem taka podstawa jak nieprzemieszanie ziemi przed wsadzeni pestki jest z pozoru blachym błędem. Ale tu ktoś miał właśnie ten problem ze gdzieś się zbryliła ziemia i zaczęła palić korzenie. Czytać czytać przeglądać fotorelacje. 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ArteK napisał:

@dziurawy  jak najbardziej znajdziesz na duńskim rynku. Nie pamiętam jak sklep nazywa się ale jest na  Christianii. Napewno wyguglujesz. Kolega wyżej dobrze napisał. Każda roslina ma inne potrzeby suplementacji, najlepiej uzupełniać braki niż bawić się we Flushe, mineralnymi nawozami jesteś w stanie bardzo szybko zrobić krzokowi  krzywdę. Ziemia tylko canna terra profesional, nie działałem na plargonach biobizzach mojim zdaniem CT robi robote. Nikt nie napisze Ci złotych porad które się na 100% sprawdzą. Czasem taka podstawa jak nieprzemieszanie ziemi przed wsadzeni pestki jest z pozoru blachym błędem. Ale tu ktoś miał właśnie ten problem ze gdzieś się zbryliła ziemia i zaczęła palić korzenie. Czytać czytać przeglądać fotorelacje. 5

czesc kupilem ziemie plagron light i seed mix? cos takiego kolega polecal inni tez sa zadowoleni , w sumie sa 3 marki popularne , na jednej z ziemi czytalem ze trzeba ja przeplukac przed zasadzeniem roslinek zeby wyplukac nadmiar odzywki w ziemii , kolega tez poradzil zlozyc namiot zobaczyc jak to wyglada temp i wilgotnosc mam taki zamiar dzialam od rana robie miejsce , zobaczymy jak to wyjdzie w praniu , a z terry kupilem zestaw nawozow , a nie kupilem terry ziemi bo nie moglem znalezc seed mix do wysiewu dlatego wzialem plagrona ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  według mnie z płukaniem świeżej ziemi trochę głupota, bo to proszenie się o zbyt dużą wilgoć w całej objętości donicy. Nawozy tak czy tak nie będą w za dużym stężeniu, bo by nikt nie kupował tej ziemi jakby miała ciągle przepalać roślinki :classic_biggrin: One są równomiernie rozłożone i tam gdzie korzeń nie sięga, to zwyczajnie stamtąd się nie napije jakiegoś azotu itd. No i jeszcze kwestia tego, że jak przelejesz dosłownie całą ziemię to ona będzie bardziej zbita, a wydaje mi się że wtedy i tlenu mniej będzie dla korzeni i ciężej będzie młodemu nasionku w niej grzebać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  według mnie z płukaniem świeżej ziemi trochę głupota, bo to proszenie się o zbyt dużą wilgoć w całej objętości donicy. Nawozy tak czy tak nie będą w za dużym stężeniu, bo by nikt nie kupował tej ziemi jakby miała ciągle przepalać roślinki :classic_biggrin: One są równomiernie rozłożone i tam gdzie korzeń nie sięga, to zwyczajnie stamtąd się nie napije jakiegoś azotu itd. No i jeszcze kwestia tego, że jak przelejesz dosłownie całą ziemię to ona będzie bardziej zbita, a wydaje mi się że wtedy i tlenu mniej będzie dla korzeni i ciężej będzie młodemu nasionku w niej grzebać

dziwne troche z tym plukaniem ale tak pisze , nie pamietam czy to na plagronie czy na terra , ale gdzies na bank tak pisza , bede mial to na uwadze ,a co do ziemi to juz pamietam zeby jej nie ubijac sama to zrobi , sprzatam ogarniam i zaraz bede rozkladal zeby obczaic co i jak i moze cos dopytac bo na bank pojawia sie jakies pytania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  według mnie z płukaniem świeżej ziemi trochę głupota, bo to proszenie się o zbyt dużą wilgoć w całej objętości donicy. Nawozy tak czy tak nie będą w za dużym stężeniu, bo by nikt nie kupował tej ziemi jakby miała ciągle przepalać roślinki :classic_biggrin: One są równomiernie rozłożone i tam gdzie korzeń nie sięga, to zwyczajnie stamtąd się nie napije jakiegoś azotu itd. No i jeszcze kwestia tego, że jak przelejesz dosłownie całą ziemię to ona będzie bardziej zbita, a wydaje mi się że wtedy i tlenu mniej będzie dla korzeni i ciężej będzie młodemu nasionku w niej grzebać

a ty jak masz zrobiona wentylacje wiatrak masz w srodku czy poza nim ? nawet przy zlozeniu boxa sa pytania 🙂 

15 godzin temu, ArteK napisał:

@dziurawy  jak najbardziej znajdziesz na duńskim rynku. Nie pamiętam jak sklep nazywa się ale jest na  Christianii. Napewno wyguglujesz. Kolega wyżej dobrze napisał. Każda roslina ma inne potrzeby suplementacji, najlepiej uzupełniać braki niż bawić się we Flushe, mineralnymi nawozami jesteś w stanie bardzo szybko zrobić krzokowi  krzywdę. Ziemia tylko canna terra profesional, nie działałem na plargonach biobizzach mojim zdaniem CT robi robote. Nikt nie napisze Ci złotych porad które się na 100% sprawdzą. Czasem taka podstawa jak nieprzemieszanie ziemi przed wsadzeni pestki jest z pozoru blachym błędem. Ale tu ktoś miał właśnie ten problem ze gdzieś się zbryliła ziemia i zaczęła palić korzenie. Czytać czytać przeglądać fotorelacje. 5

jak masz zrobiona wentylacje w srodku czy na zewnatrz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Ja w błocie 60×60×160 mam najpierw filtr węglowy podwieszony na metalowych rurkach, potem rura wentylacyjna (najlepiej tłumiąca) idąca do wentylatora, a z wentylatora rura na zewnątrz boxa. Oczywiście wszystko ma być jak najbardziej szczelne. No a wiatrak mieszający powietrze w boxie to mam po prostu podwieszony lekko powyżej rośliny

 

@dziurawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bob drzewny napisał:

  Ja w błocie 60×60×160 mam najpierw filtr węglowy podwieszony na metalowych rurkach, potem rura wentylacyjna (najlepiej tłumiąca) idąca do wentylatora, a z wentylatora rura na zewnątrz boxa. Oczywiście wszystko ma być jak najbardziej szczelne. No a wiatrak mieszający powietrze w boxie to mam po prostu podwieszony lekko powyżej rośliny

 

@dziurawy

wiatraczki sa w drodze a jak masz ustawiony programator w boxie ? niska wysoka temp ? wilgotnosc ? niska wysoka ?  czy to sie zmienia za kazdym razem gdy jest nastepny etap ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  latam bez programatora, ale ogólnie najlepiej jakbyś się trzymał 26⁰C i 70% wilgotności, a podczas ciemni niech nie spada poniżej 21⁰C i 65% wilgotności. Przypilnuj też żeby w nocy nie skakało do jakichś 85% wilgoci, bo zaczną się problemy przy tak niskiej temp jak 21⁰C. Dopiero na kwitnieniu obniża się wilgotność, ale to długa droga przed Tobą jeszcze, to nie ma co wrzucać wiedzy na zapas już teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  latam bez programatora, ale ogólnie najlepiej jakbyś się trzymał 26⁰C i 70% wilgotności, a podczas ciemni niech nie spada poniżej 21⁰C i 65% wilgotności. Przypilnuj też żeby w nocy nie skakało do jakichś 85% wilgoci, bo zaczną się problemy przy tak niskiej temp jak 21⁰C. Dopiero na kwitnieniu obniża się wilgotność, ale to długa droga przed Tobą jeszcze, to nie ma co wrzucać wiedzy na zapas już teraz

to samo wbilem sobie do komputerka 25 stopni i 70 wilgotnosc , ?? tylko mate podgrzewajaca ? wlasnie potrzebuje wiedzy jedynie na ogarniecie boxa i kielkowanie no i co mi jeszcze potrzeba ? a ty z jakich testerow koszysztasz? masz cos do mierzenia ph gleby ? 

Edytowane przez dziurawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy @dziurawy  nasiona kiełkują pod obojętnym światłem, 18 godzin świecenia i 6 godzin całkowitej ciemni to powinien być jej klasyczny ciąg dnia i nocy. I ciemnia to znaczy, że nie świeci się żadna lampka, żadne najmniejsze światełko nawet z listwy czy czegokolwiek, ma być taka ciemnia, że jest całe 0 światła:classic_biggrin: Mata podgrzewająca będzie okej, jak będziesz miał w nocy 25⁰C to nic nie zmieni, czy będzie 21 czy 25. Ważne żeby podczas świecenia nie było mniej niż 25, bo to optymalna temperatura (24-29⁰C). Ja testery to papierki lakmusowe do wody i płyn Heliga do ziemi, chłopacy na forum polecają miernik adwa 12 coś takiego, ale kosztuje też 200 zł, no ale wiadomo jest dokładniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy @dziurawy  nasiona kiełkują pod obojętnym światłem, 18 godzin świecenia i 6 godzin całkowitej ciemni to powinien być jej klasyczny ciąg dnia i nocy. I ciemnia to znaczy, że nie świeci się żadna lampka, żadne najmniejsze światełko nawet z listwy czy czegokolwiek, ma być taka ciemnia, że jest całe 0 światła:classic_biggrin: Mata podgrzewająca będzie okej, jak będziesz miał w nocy 25⁰C to nic nie zmieni, czy będzie 21 czy 25. Ważne żeby podczas świecenia nie było mniej niż 25, bo to optymalna temperatura (24-29⁰C). Ja testery to papierki lakmusowe do wody i płyn Heliga do ziemi, chłopacy na forum polecają miernik adwa 12 coś takiego, ale kosztuje też 200 zł, no ale wiadomo jest dokładniejszy

walnalem glupote od razu usunalem hehe musi byc ciemnia az do wsadzenia do ziemi nasionka 

nie masz nic do ph mierzenia ph ziemi ? nie wody 

masz moze jakis wskaznik co2 ? jest potrzebny ? 

i jak sobie radzisz bez programatora ? 

aaaa i programator musi byc podlaczony do lampy led zeby ja wylaczyl dobrze mysle? zebym cos przy nim nie pojebal potem i nie swiecilo cala dobe albo bylo ciemno 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  do ph ziemi jest właśnie ten płyn heliga, nie jest dokładny jakoś super wiadomo, ale na potrzeby mojej jednej roślinki w sam raz :classic_biggrin: A co do wskaźnika CO2 nie mam, dopiero na następne rośliny będę właśnie kupował. I bez programatora musisz po prostu kombinować z obrotami wentyla i nawilzaczem (czy tam ręcznikami), programator o wiele wygodniejszy.  A co do podłączenia nie mam pojęcia, na pewno masz tam poradnik od spidera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  do ph ziemi jest właśnie ten płyn heliga, nie jest dokładny jakoś super wiadomo, ale na potrzeby mojej jednej roślinki w sam raz :classic_biggrin: A co do wskaźnika CO2 nie mam, dopiero na następne rośliny będę właśnie kupował. I bez programatora musisz po prostu kombinować z obrotami wentyla i nawilzaczem (czy tam ręcznikami), programator o wiele wygodniejszy.  A co do podłączenia nie mam pojęcia, na pewno masz tam poradnik od spidera

chwila chwila bo sie gupie ,programator to jest to co razem z boxem mam? tam ustawiam parametry co maja byc ? 

20230325_173553.jpg

4 minuty temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  do ph ziemi jest właśnie ten płyn heliga, nie jest dokładny jakoś super wiadomo, ale na potrzeby mojej jednej roślinki w sam raz :classic_biggrin: A co do wskaźnika CO2 nie mam, dopiero na następne rośliny będę właśnie kupował. I bez programatora musisz po prostu kombinować z obrotami wentyla i nawilzaczem (czy tam ręcznikami), programator o wiele wygodniejszy.  A co do podłączenia nie mam pojęcia, na pewno masz tam poradnik od spidera

bardziej mi chodzi jak zrobic zeby byla noc kiedy trzeba czy to jest od tego ?  a co do instrukcji od farmera to dramat hehehehehhe do kazdego urzadzenia jest instrukcja ale w 6 ksiazkach jest to samo lipa jednym slowem nie ma tego co potrzeba nowicjuszowi , wiekszkosc znalazlem na yt ale musze to jakos spiac w calosc , czytaj jak zrobic nocke kiedy roslinka potrzebuje ? 

20230325_173611.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy tego już nie wiem, ja włączałem ręcznie zawsze wszystko :classic_biggrin:

to zaraz rozkmninie mam lampke jakies filmy na yt bedzie git wlasnie robie kolejne zakupy miernik do ziemi jakies miarki ,pipety , 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy pierwsze zdjęcie to sterownik temp wilgoci może i masz zintegrowany timer w nim. Płyn heliga to rozwiązanie przy problemach w późniejszym etapie. Najlepiej inwestycja w adwa 12 miernik PH.

Jaki ty namiot planujesz ile pestek że się w co2 chcesz bawci

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ArteK napisał:

@dziurawy pierwsze zdjęcie to sterownik temp wilgoci może i masz zintegrowany timer w nim. Płyn heliga to rozwiązanie przy problemach w późniejszym etapie. Najlepiej inwestycja w adwa 12 miernik PH.

Jaki ty namiot planujesz ile pestek że się w co2 chcesz bawci

 

umiesz liczyc ?? licz na siebie hehe znalazlem wszystko w necie filmiki co jak wlaczyc ustawic teraz mam to w malym paluszku , tak samo ostatnie zdjecie timer czasowy , nie wiem po co ludzie kreca filmiki po 15 min z obslugi i opowiadania jaki on jest wspanialy a film z obslugi trwa 1 min i dziala , archaiczny ale dziala kozacko 

co do miernikow mam juz wszystkie w drodze nie zalowalem kasy na nic bralem wszystko co lepsze , nawet miernik co2 jedzie 

namiot jest opisany wyzej mam 70x70x170 myslalem zeby wrzucic 5 pestek ale kolega mowi ,ze beda mialy za malo miejsca wrzuce 4 i tez bedzie ok 

a w co2 chce sie bawic? bo inni sie bawia?? heheheeh widzialem kazdy ma worek z co2 wiszacy ?? to ja tez takie zakupilem , choc nie wiem kiedy mam go otworzyc ale moze do tego dojde 😄 jakies rady sugestie?? 

Teraz, dziurawy napisał:

umiesz liczyc ?? licz na siebie hehe znalazlem wszystko w necie filmiki co jak wlaczyc ustawic teraz mam to w malym paluszku , tak samo ostatnie zdjecie timer czasowy , nie wiem po co ludzie kreca filmiki po 15 min z obslugi i opowiadania jaki on jest wspanialy a film z obslugi trwa 1 min i dziala , archaiczny ale dziala kozacko 

co do miernikow mam juz wszystkie w drodze nie zalowalem kasy na nic bralem wszystko co lepsze , nawet miernik co2 jedzie 

namiot jest opisany wyzej mam 70x70x170 myslalem zeby wrzucic 5 pestek ale kolega mowi ,ze beda mialy za malo miejsca wrzuce 4 i tez bedzie ok 

a w co2 chce sie bawic? bo inni sie bawia?? heheheeh widzialem kazdy ma worek z co2 wiszacy ?? to ja tez takie zakupilem , choc nie wiem kiedy mam go otworzyc ale moze do tego dojde 😄 jakies rady sugestie?? 

plyn heliga ? a co to jest ? ? kupilem zestaw startowy z canna teraa? 

12 godzin temu, ArteK napisał:

@dziurawy pierwsze zdjęcie to sterownik temp wilgoci może i masz zintegrowany timer w nim. Płyn heliga to rozwiązanie przy problemach w późniejszym etapie. Najlepiej inwestycja w adwa 12 miernik PH.

Jaki ty namiot planujesz ile pestek że się w co2 chcesz bawci

 

aa i wlasnie jedno madre pytanie ? bo chyba lampy led nie daja ciepla prawda? to czego uzywa sie do podniesienia temperatury ? czy moze byc to mata grzewcza ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy z CO2 poczytaj na opisie działania na opakowaniu, bo zależy jaki masz "generator CO2". 4 pestki według mnie też będą bardziej rozsądne, szczególnie że zaczynasz to zobaczysz ile jest wyginania się przy tylu roślinach :classic_biggrin: Płyn heliga to roztwór, który sprawdza Ci pH ziemi, dołączane jest praktycznie zawsze naczynie ze skalą i kolorami. I lampy LED generują ciepło tak jak każdy sprzęt elektroniczny jaki istnieje, tam gdzie przepływ prądu tam temperatura. Jedynie w ledach jest generowane bardzo mało temperatury, załóżmy że jak 100W pociągnie cały panel, to 10W zostanie zamienione na ciepło a 90W na światło. No i dodatkowo roślina wytwarza ciepło, ale w ilościach dość pomijalnych

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...