Skocz do zawartości
dziurawy

Parę pytań przed pierwszą uprawą roślin marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, cejerowski21 napisał:

Podczas kiełkowania może byc ciemnk, sam tak kielkowalem i jak widac wszystko jest ok

Wysokosc lamp się zmienia tak, jeden będzie miał 40cm od szczytów drugi 20cm, z lampa led jeśli takowa kupisz masz w instrukcji na jakich wysokościach w jakich etapach rozwoju roslinki powinna byc trzymana lampa wiec masz bardzo uproszczone zadanie, wysokość lampy=ilosc ppfd, no ppfd jeśli nie masz lampy led z rozpiska co i jak jezt dla ciebie wyznacznikiem jak wysoko powinieneś trzymac lampe, możesz tez zawsze sprawdzac sam bez aplikacji, ale to bezsensowna szansa na spalenie roslinek wiec lepiej pobawic się ta aplikacja i mieć jakkowiek przybliżony wynik, gdzies ostatnio widzielem taki przypadek ze ktoś przyjebal 100% mocy lampy na dosłownie sadzonkę  3cm efekt tego sam możesz wywnioskować 

 

mam jakis obrazek smieszny z opisem FULL SPECTRUM i w 10 jezykach jak zlozyc lampe 😄 tyle z instrukcji od chinczyka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cejerowski21 napisał:

Poszukaj w necie informacji o niej

napisz do sprzedawcy o wiecej info

Poprobuj i sam mierz telefonem 

bede szukal , ale chyba poki co zajme sie zrobieniem klimaciku w boxie na kielkowanie bo musze to jakos skonfigurowac 

do chinczyka mam pisac? powiem ci ze jestem ogarniety gosc ale mandarynskiego nie lapie poki co 😄 bede robil co moge 

mam ta aplikacje co poleciles photon , moze zakupie jeszcze jakis czujnik do mierzenia w sumie juz kupilem 5 roznych 1 wiecej mi nie zawadzi 

jakies rady dla swierzaka ?? 🙂 

albo inne pytanie jak robie jedzonko dla roslinek powiedzmy litr i mi zostanie cos tam to zostawiam na kolejny raz ? czy lepiej za kazdym razem robic nowe ?

20 godzin temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy a jaka lampe będziesz miał bo nie chce mi się aż tyle wpisów czytać ?

soryy jakos cie pominalem 😕 aa lampe mam ledowa moze dam ci caly opis ? 

SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm zestawy namiotów do uprawy filtr węglowy wbudowany wentylator kanałowy Combo z regulatorem temperatury i wilgotności 

za duzo o niej nie pisze ? kupilem caly komplet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczylem nawilzacz ustawilem na 65 wilgotnosc ale temperatura mi w boxie spada ?? !!!  i jest na 21 to malo na kielkowanie 😞 

7 minut temu, cejerowski21 napisał:

@dziurawy sf1000 to nie chinczyk

 

AB422769-6082-4EC9-9A32-768211818AB6.jpeg

tylko nie lapie tego zawies na 25-30 to cale ?  jak to rozumiec ? jak tutaj koledzy podpowiadaja na 50 70 cm ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25-30ci to jak piszesz koło 50/70cm tak zawieś lampe, 21stopni jest okej 20-30* podczas vega rośliny powinny mieć

Zawieś lampe na 60-70cm od konca doniczki

ustaw na 10-20% mocy i czekaj

zaloz fotorelacje najlepiej to na bierzaco będziemy mogli ci pomagac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, cejerowski21 napisał:

25-30ci to jak piszesz koło 50/70cm tak zawieś lampe, 21stopni jest okej 20-30* podczas vega rośliny powinny mieć

Zawieś lampe na 60-70cm od konca doniczki

ustaw na 10-20% mocy i czekaj

zaloz fotorelacje najlepiej to na bierzaco będziemy mogli ci pomagac

duza roznica w poradniku pisze 25 stopni ? na hemp poradniku ?  zostalo mi ostatnie 3 przesylki w tym nasionka i doniczki i testery jakies wiec pare dni zaczekam 

moze ty mowisz o kielkowaniu ? bo tam jest 21 stopni ? dobrze mysle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, cejerowski21 napisał:

Mowie ogólnie w dzien ok 25 w nocy ok 20 każdy podaje inne ale zbliżone widełkach temperatur.
Nie rozumiem drugiej części. 

nie nie dobrze dobrze to mi sie pojebalo lekko , tak tak ma byc ciagle 25 , no ale jak teraz mam box wlaczony od 3 h i mam 22 stopnie ?? wilg miedzy 65 70 mata podgrzewajaca podniesc temp ? czy w calym domu grzac na 25 ?? jak ty to widzisz ? bo nie moge dac lampy nizej ? albo wiecej mocy ? teraz jest na 30% , ciekawe ile bedzie jak lampa sie wylaczy calkiem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dasz lampe na wiecej mocy to ppfd ci podskoczy wtedy będziesz juz przepalały roskinki jeśli jej nie podniesiesz lub nie przykrecisz, bezsens

22 stopnie to dobrze zmierz jeszcze ile przy wyłączanej lampie, ważne żeby poniżej 18 stopni nie spadała, wilgotnosc ci będzie skakała w gore jak będą roslinki i jak je podlejesz, przyda ci się osuszacz i tak czyś jak, można podgrzewać mata oczywiście ale 22 stopie tez będą dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest też ten problem, że jak w zasadzie nie masz nic w boxie, co mogłoby zatrzymać tą temperaturę, to wiadomo że nie będzie za duża. Masz ścianki odblaskowe, które odbijają głównie światło, a nie je pochłaniają, a im mniej pochłoniętego światła przez powierzchnię tym mniej się podgrzewa. Ogólnie promienie cieplne to też "światło" tylko takie niewidzialne, a dokładniej promieniowanie podczerwone. Termowizja działa na tej zasadzie.

No i jak nie masz po prostu tej rośliny w środku, to całą wilgoć i temp wyciąga Ci wentylator w dość szybkim tempie, bo nie ma co tego ciepła "magazynować" i odbierać. Kropelki wody w powietrzu nie wystarczą.

A co do lampy to masz jedną z najlepszych jakościowo dostępnych na rynku komercyjnym, to proszę szanować :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy po pierwsze na wegetacji masz mieć 25/26 C nie mniej bo będzie wolno rosła wilgotność do takiej temperatury ma być 65/70% 

w nocy jak zgaśnie lampa może buc 19/22 C wilgotności ok 60/70% 

Ta matę to możesz wyrzucić kup kabel grzewczy 100W 8,5 m do tego płytę sklejek i folie termo w aptece i ta folie pineskami złap płyta może być 30/30 

do tego regulator temperatury i będzie git zacznijcie czytać coś bo amator to Ci nie Pomorze a widzę tutaj ze każdy taki oczytany ze ja podziękuje za takie porady tak zwane domysły tu musza buc 100% rady a nie wasze domysły 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29/03/2023 o 20:14, cejerowski21 napisał:

jeśli dasz lampe na wiecej mocy to ppfd ci podskoczy wtedy będziesz juz przepalały roskinki jeśli jej nie podniesiesz lub nie przykrecisz, bezsens

22 stopnie to dobrze zmierz jeszcze ile przy wyłączanej lampie, ważne żeby poniżej 18 stopni nie spadała, wilgotnosc ci będzie skakała w gore jak będą roslinki i jak je podlejesz, przyda ci się osuszacz i tak czyś jak, można podgrzewać mata oczywiście ale 22 stopie tez będą dobre

przy wlaczonej lampie mam 23 stopnie gdy zgasilem po dwoch h mam 19, co do osuszacza gdy podbija mi wilgotnosc automatycznie wlacza sie wiatraczek i zabiera nadmiar to ladnie juz sobie ogarnalem , ale dzis pisalem z innym sensejem i mowil ze bedzie ok ? kazdy co innego pisze 😄 😄 jutro beda nasionka , mam juz prawie wszystko co jest niezbedne , calmag w drodze 

co do maty podgrzewajacej ? gdzie mial bym ja umiescic? 

20 godzin temu, Bob drzewny napisał:

Tu jest też ten problem, że jak w zasadzie nie masz nic w boxie, co mogłoby zatrzymać tą temperaturę, to wiadomo że nie będzie za duża. Masz ścianki odblaskowe, które odbijają głównie światło, a nie je pochłaniają, a im mniej pochłoniętego światła przez powierzchnię tym mniej się podgrzewa. Ogólnie promienie cieplne to też "światło" tylko takie niewidzialne, a dokładniej promieniowanie podczerwone. Termowizja działa na tej zasadzie.

No i jak nie masz po prostu tej rośliny w środku, to całą wilgoć i temp wyciąga Ci wentylator w dość szybkim tempie, bo nie ma co tego ciepła "magazynować" i odbierać. Kropelki wody w powietrzu nie wystarczą.

A co do lampy to masz jedną z najlepszych jakościowo dostępnych na rynku komercyjnym, to proszę szanować :classic_biggrin:

ale ja mam ustawiony program ? na 70 wilgotnosc jezeli wiecej wlacza sie wentylator i przez chwile dziala i tak samo z temo jak za wysoka to sie wlacza komputerek i wyciaga nadmiar 😄 

nie zalowalem na sprzet , ale poki co jest wiecej sprzetu niz nalentu jutro moze juz zaczne foto relacje wstawie foto ze wszytskim moze cos nowego sie dowiem 😄 

2 godziny temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy po pierwsze na wegetacji masz mieć 25/26 C nie mniej bo będzie wolno rosła wilgotność do takiej temperatury ma być 65/70% 

w nocy jak zgaśnie lampa może buc 19/22 C wilgotności ok 60/70% 

Ta matę to możesz wyrzucić kup kabel grzewczy 100W 8,5 m do tego płytę sklejek i folie termo w aptece i ta folie pineskami złap płyta może być 30/30 

do tego regulator temperatury i będzie git zacznijcie czytać coś bo amator to Ci nie Pomorze a widzę tutaj ze każdy taki oczytany ze ja podziękuje za takie porady tak zwane domysły tu musza buc 100% rady a nie wasze domysły 

nie chcial bym nowego boxa za 450 euro obijac sklejka 😄 regulator temp mam w boxie wlacza sie wiatrak i wyciaga nadmiar potrzebuje cos innego niz kabel grzewczy i sklejke 🙂 

i mata kosztuje 60 euro przyda sie 😄 szkodaa wyrzucac 🙂 😛 

czytam zakonoczone fotorelacje jest tam ogrom wiedzy 

 

20230325_173539.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ty mnie nie rozumiesz 

plyte sklejek 30/30 cm ja obijasz folia po czym jak masz obita folia i na niej mocuje kabel i opierasz ja o ścianę boczna 

ten box kosztował 450 euro to on ze złota jest ? 
 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy ty mnie nie rozumiesz 

plyte sklejek 30/30 cm ja obijasz folia po czym jak masz obita folia i na niej mocuje kabel i opierasz ja o ścianę boczna 

ten box kosztował 450 euro to on ze złota jest ? 

terazz czajee , ale jakos za duzo zachodu musi byc cos fajniejszego niz kabel , grzalka jakas ? jakies inne patenty ? no nie moge zostac z temp 22 23 stopnie nawet w razie w cos powinno lezec w domku , bo box nie byl wlaczony na sucho 24 h ? moze tak byc ze nagrzeje sie bardziej ?? niz te 22 23 stopnie ?  a nie chce stawiac tam farelki malej ? nadmuchu ? 

co do zlota, pytaj chinczyka to nie ja ustalam ceny 😛 

8 minut temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy ty mnie nie rozumiesz 

plyte sklejek 30/30 cm ja obijasz folia po czym jak masz obita folia i na niej mocuje kabel i opierasz ja o ścianę boczna 

ten box kosztował 450 euro to on ze złota jest ? 
 

https://ajzu.pl/pl/akcesoria-growbox/4278-lighthouse-grzalka-do-pomieszczenia-uprawowego-echoheat-45w.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy miałem grzejnik z growshopu wielkie gowno 

farelka wielkie gowno bo się spalisz Ty i cały dom 

Mata gowno bo na korzenie złe wpływa 

scianka grzewcza tez gowno 

chyba ze chcesz to zrób jak doświadczony grower ze stawiasz jeszcze jednego box i tak normalny grzejnik i z jednego do drugie podajesz ciepło 

a wracając do box o jego ceny to Ty chyba piszesz 450 euro za cały sprzęt bo jak za samego box to dałeś się w chuja poleciec totalnie bo u nas w pl najlepszy box z najlepszej Polki kosztuje MAX 1000 zł ale to MAX maxaow

tem wentylator z filtrem będziesz musiał wywalić z tego box bo nie starczy miejsca 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://hobbybrouwshop.nl/product/inkbird-itc-308-wifi-met-lighthouse-ecoheat-45w-verwarmingsbuis/?utm_source=Google Shopping&utm_campaign=HobbyBrouwShop.nl&utm_medium=cpc&utm_term=4513&gclid=CjwKCAjw5pShBhB_EiwAvmnNV1XMTviRehp4wubEj6WfRZQjLLIQOYW0HkgTTK4IaLwdezqfIGLb5RoCgicQAvD_BwE 

cos takiego miales? 

farelka ma teraz kazda termostat wylaczy sie przy przegrzaniu to pewne ale zajmuje miejsce , nie no bez przesady ile tych boxow? ludzie trzymaja ziolko w kartonie i rosnie 🙂 

tyle kosztowal caly zestaw filtr box wyciag sterownik caly zestaw 

170 cm ? nie starczy miejsca ? z tego co wiem maja rosnac na szerokosc 🙂 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomus, poo co ci mata grzewcza? Okolice 22* to odpowiednia temperatura, w nocy 19 idealnie, po co ci wygrzewać boxa bardziej? Co do wilgotności i temperatur ze samo się włącza fajny pomysł, napewno ułatwi zycie. Natomiast ogrzewanie boxa dla mnie strata kasy jeśli nie masz z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...