Skocz do zawartości
dziurawy

Parę pytań przed pierwszą uprawą roślin marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy z CO2 poczytaj na opisie działania na opakowaniu, bo zależy jaki masz "generator CO2". 4 pestki według mnie też będą bardziej rozsądne, szczególnie że zaczynasz to zobaczysz ile jest wyginania się przy tylu roślinach :classic_biggrin: Płyn heliga to roztwór, który sprawdza Ci pH ziemi, dołączane jest praktycznie zawsze naczynie ze skalą i kolorami. I lampy LED generują ciepło tak jak każdy sprzęt elektroniczny jaki istnieje, tam gdzie przepływ prądu tam temperatura. Jedynie w ledach jest generowane bardzo mało temperatury, załóżmy że jak 100W pociągnie cały panel, to 10W zostanie zamienione na ciepło a 90W na światło. No i dodatkowo roślina wytwarza ciepło, ale w ilościach dość pomijalnych

daj spokoj ;( ;( 😞 😞 😞 dramat dowiaduje sie przypadkowych rzeczy ktore powinnien juz wiedziec , tak samo dzis wyczytalem zeby boxa podlaczyc zobaczyc jak to dziala , tak samo zawiesilem filtr niepotrzebnie dopiero potem sie przyda , teraz skupiam sie na pierwszym okresie ,wsadzanie kielkow do ziemi , ale za hujj nie moge sobie poradzic z tym programatorem od spidera szukam filmikow ale nie do konca mi pomagaja , po co sa te alarmy ? w sterowniku ? jak jest za wysoka temp to powinnien sie wlaczyc wiatrak ? cos zle robie 😕 w pizduuuu 

podlaczylem boxa wlaczylem lampy jest 26 stopni wilgotnosc byla 50 juz jest 30 

nie wiem jak mam sobie w nocy poradzic z wilgotnoscia gdy wylacza sie lampy na pewno cos wpadne 

WIECEJ STRESU NIZ JEBANEJ ZABAWY 😞 !! 

siedze i czytam przegladam tu pisza tak a tam juz inaczej kogo sie sluchac ? 

a na wiekszosc pytan nie znajduje odpowiedzi 

wiaderko mnie uspokojii he hehehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy dlatego każdy poleca, żeby popatrzyć na fotorelację innych i samemu takową założyć, bo wtedy od razu wiesz co jest źle i co można poprawić :classic_biggrin:

Co do wilgotności ona sama z niczego się nie weźmie, wentylator który działa będzie Ci ciągle wyciągał wilgoć z boxa, dlatego są regulowane obroty, żeby przy młodej roślinie ledwo co się kręcił, a przy końcu kwitnienia praktycznie na całą moc. Roślina pije wodę i gdzieś ta woda musi uciekać, wtedy liście sobie pierdzą tlenem i parą wodną i w taki sposób tworzy się wilgoć w powietrzu, a wentylator wyciąga tą wilgoć + temperaturę, którą generuje lampa.

Najłatwiejszym sposobem na podbicie wilgotności to mokry ręcznik gdzieś w pobliżu rośliny, tak schną przykładowo ubrania, gdzie z medium w którym jest dużo wody (ubrania) woda paruje do medium o niższym nawodnieniu (powietrze). Droższym sposobem jest nawilżacz powietrza, nie bez powodu są dostępne w growshopach:classic_biggrin: Na licznych fotorelacjach też można zauważyć stojące obok nawilżacze, czy tam ręczniki. Co do sterowników nie mam pojęcia, wszystko powinno być w instrukcji, bo jednak producent na pewno nie daje tak o sprzętu bez opisu jak co działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy dlatego każdy poleca, żeby popatrzyć na fotorelację innych i samemu takową założyć, bo wtedy od razu wiesz co jest źle i co można poprawić :classic_biggrin:

Co do wilgotności ona sama z niczego się nie weźmie, wentylator który działa będzie Ci ciągle wyciągał wilgoć z boxa, dlatego są regulowane obroty, żeby przy młodej roślinie ledwo co się kręcił, a przy końcu kwitnienia praktycznie na całą moc. Roślina pije wodę i gdzieś ta woda musi uciekać, wtedy liście sobie pierdzą tlenem i parą wodną i w taki sposób tworzy się wilgoć w powietrzu, a wentylator wyciąga tą wilgoć + temperaturę, którą generuje lampa.

Najłatwiejszym sposobem na podbicie wilgotności to mokry ręcznik gdzieś w pobliżu rośliny, tak schną przykładowo ubrania, gdzie z medium w którym jest dużo wody (ubrania) woda paruje do medium o niższym nawodnieniu (powietrze). Droższym sposobem jest nawilżacz powietrza, nie bez powodu są dostępne w growshopach:classic_biggrin: Na licznych fotorelacjach też można zauważyć stojące obok nawilżacze, czy tam ręczniki. Co do sterowników nie mam pojęcia, wszystko powinno być w instrukcji, bo jednak producent na pewno nie daje tak o sprzętu bez opisu jak co działa

hehehheeh mowisz roslinki sobie pierdzaaa noooo kozaczek 😄 😄 ehehhee 3 h zabawy i juz wiem o co chodzi , zmylil mnie ten alarm ktory sie ustawia ale po co on jest ? zeby sasiedzi wiedzieli czekalem 10 min caly czas byl wlaczony alarm , poki sie go nie wylaczy , ok widocznie tak musi byc , czego uzywasz do podniesienia temperatury? czy mata grzewcza nada sie czy lepiej kupic taka mala farelke? 

ja kupilem nawilzacz 

co do instrukcji napisal ja chinczyk a potem przetlumaczyli na ang reszte sobie wyobraz 😄 ale jest git prosty jak jebanie jedynie nie wiem na h ten alarm dali ? ok jak jestes ciagle w domu mozesz sobie go wlaczyc ale jak cie nie ma kto go wylaczyc? BIP BIP BIP BIP non stop poki nie wylaczysz 

dzieki mordo za info !! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy ja działam na nagrzewnicy, ale w cholerę jest to nieopłacalne, najlepsza jest mata grzewcza w razie czego

powiedzmy ze mam mate i chce lekko podgrzac w srodku boxa , to umieszczam gdzie mate ? pod doniczkami ? albo ja gdzies zawieszam ? pytam teoretycznie tylko bo niby ciagle mam te 25 stopni wiec zle nie jest 🙂 pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy w jakie wymiary tej maty? Bo jak malutka, to jak wrzucisz ją pod roślinę, to na dolnych korzeniach będziesz miał 40⁰C i 10% wilgoci i zabijesz roślinę pewnie w 5 dni. Najlepiej połóż ją gdzieś obok boxa, a dla najlepszej jej efektywności fajnie jakby wiatr ją trochę obwiewał, żeby cała objętość boxa się ogrzewała równomiernie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy w jakie wymiary tej maty? Bo jak malutka, to jak wrzucisz ją pod roślinę, to na dolnych korzeniach będziesz miał 40⁰C i 10% wilgoci i zabijesz roślinę pewnie w 5 dni. Najlepiej połóż ją gdzieś obok boxa, a dla najlepszej jej efektywności fajnie jakby wiatr ją trochę obwiewał, żeby cała objętość boxa się ogrzewała równomiernie

25 na 15 cos takiego mi sie wydaje wymiary tej maty ,tak myslalem ze to glupi pomysl pod roslinki , jakos moze ja zawiesze , czekam na wentylatorki male zakupilem 3 zeby robily wiaterek roslinkom , bede cos musial pomyslec ale jakos tego nie widze , w mojej wyobrazni poki co , musze cos podpatrzec poszukac u innych , a najlepiej gdyby nie bylo trzeba dogrzewac bo byl wlaczony box przez 12 h to tem byla 25 /26 🙂 

i najwazniejsze pytanie skad nagle inspekcja na chacie jak nikogo nie bylo od 3 lat ?? heheheheeh JAJA jakies 😄 😄 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  hmm to w sumie nie wiem jak z tą matą, może wypowie się ktoś kto używa, nie chce wprowadzać w błąd. A co do włączenia boxu to pamiętaj że masz świecić 18h nie 12:classic_biggrin:

A inspekcja to może nie używasz żadnych vpn ani przeglądarki tor i zauważyli że kupujesz z karty pełno sprzętu do uprawy. To coś jakbyś na swoim fb wrzucał zdjęcia z uprawy roślin :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  hmm to w sumie nie wiem jak z tą matą, może wypowie się ktoś kto używa, nie chce wprowadzać w błąd. A co do włączenia boxu to pamiętaj że masz świecić 18h nie 12:classic_biggrin:

A inspekcja to może nie używasz żadnych vpn ani przeglądarki tor i zauważyli że kupujesz z karty pełno sprzętu do uprawy. To coś jakbyś na swoim fb wrzucał zdjęcia z uprawy roślin :classic_biggrin:

tak tak 18h/6 na poczatek 😄 to juz mam w paznokciu zakodowane 🙂 

sprzet od chinczyka z niemiec , reszta to Polska , hiszpania i moze ziemie kupilem lokalnie ,a pamiatajmy ze jestem w holandii , i jak dla mnie plantacja zaczyna sie od 6 roslin wiec 5 moge miec , o ile to sasiadom nie wadzi . 

inne pytanie : nie bedzie smierdzialo z boxa jak mam filtr weglowy ?? 

7 minut temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  hmm to w sumie nie wiem jak z tą matą, może wypowie się ktoś kto używa, nie chce wprowadzać w błąd. A co do włączenia boxu to pamiętaj że masz świecić 18h nie 12:classic_biggrin:

A inspekcja to może nie używasz żadnych vpn ani przeglądarki tor i zauważyli że kupujesz z karty pełno sprzętu do uprawy. To coś jakbyś na swoim fb wrzucał zdjęcia z uprawy roślin :classic_biggrin:

oo i jak ty masz ustawiony czas ? o ktorej godzinie zrobic noc roslinkom zeby bylo mi i im latwiej ? tak jak ja ide spac ?one tez niech ida ? ale jak wroce z pracy bede mial tylko 5 h lub 4 h dziennie  dla nich? wystarczy im ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  jak filtr węglowy jest nieuszkodzony/zużyty i ma większą przepustowość niż wentylator, to nie ma możliwości żeby śmierdziało, w innym przypadku nikt by po prostu tego nie kupował, bo po co jak nie działa :classic_biggrin:

Ja puszczam je spać o 1 w nocy i budzę o 13, a godziny w jakich ma spać to obojętne, bo w boxie roślina nie wie kiedy jest noc a kiedy dzień, Ty jej to ustalasz. Jedyna różnica to że w lato będziesz miał cieplej w pokoju, a w zimę zimniej i tyle. No jeszcze kwestia wilgoci powietrza od kaloryfera itd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  jak filtr węglowy jest nieuszkodzony/zużyty i ma większą przepustowość niż wentylator, to nie ma możliwości żeby śmierdziało, w innym przypadku nikt by po prostu tego nie kupował, bo po co jak nie działa :classic_biggrin:

Ja puszczam je spać o 1 w nocy i budzę o 13, a godziny w jakich ma spać to obojętne, bo w boxie roślina nie wie kiedy jest noc a kiedy dzień, Ty jej to ustalasz. Jedyna różnica to że w lato będziesz miał cieplej w pokoju, a w zimę zimniej i tyle. No jeszcze kwestia wilgoci powietrza od kaloryfera itd

 

chcialem byc pewny na stowe z tym filterkiem 😄 

nie nie mi bardziej chodzilo o mnie zebym ja mial wiecej czasu zeby nimi sie zajmowac tak jak teraz bede lecial na poczatek 18/6 to dac im spac od 20 21? te 6 h ? czekam na nawilzacz i w sumie duzo rzeczy mi brakuje gdzies tam sobie jada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy na początku nie będziesz potrzebował więcej niż godzinę przy roślinie, a to nawet taki max, bo po prostu nie ma co przy niej aż tyle kombinować. A potem to co jakiś czas jedynie się zagląda, czy wszystko jest tak jak powinno.

To roślina, więc z godziny na godzinę nic się z nią nie stanie :classic_biggrin: jedynie jak będziesz miał np nie wiem robił defoliacje 4 roślin jednocześnie, to w jeden dzień może Ci to zająć załóżmy 2 godziny razem z dociaganiem szczytów na LST, a w inne dni to conajwyżej możesz sobie zajrzeć czy wszystko jest i porządku i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy na początku nie będziesz potrzebował więcej niż godzinę przy roślinie, a to nawet taki max, bo po prostu nie ma co przy niej aż tyle kombinować. A potem to co jakiś czas jedynie się zagląda, czy wszystko jest tak jak powinno.

To roślina, więc z godziny na godzinę nic się z nią nie stanie :classic_biggrin: jedynie jak będziesz miał np nie wiem robił defoliacje 4 roślin jednocześnie, to w jeden dzień może Ci to zająć załóżmy 2 godziny razem z dociaganiem szczytów na LST, a w inne dni to conajwyżej możesz sobie zajrzeć czy wszystko jest i porządku i tyle

super cenne info , tylko skad mam wiedziec ktore liscie usuwac? te co bede najnizej ? jakos nie widze info na ten temat albo cos przegapilem 

28 minut temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy na początku nie będziesz potrzebował więcej niż godzinę przy roślinie, a to nawet taki max, bo po prostu nie ma co przy niej aż tyle kombinować. A potem to co jakiś czas jedynie się zagląda, czy wszystko jest tak jak powinno.

To roślina, więc z godziny na godzinę nic się z nią nie stanie :classic_biggrin: jedynie jak będziesz miał np nie wiem robił defoliacje 4 roślin jednocześnie, to w jeden dzień może Ci to zająć załóżmy 2 godziny razem z dociaganiem szczytów na LST, a w inne dni to conajwyżej możesz sobie zajrzeć czy wszystko jest i porządku i tyle

jak wysoko ma byc lampa od roslinek na kielkowanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  pamiętaj żeby nie zadawać pytań na daleką przyszłość, bo już na to drugie Ci odpowiadałem raz :classic_biggrin:

Usuwa się liście chore, albo te które będą zasłaniać Ci nowe szczyty, które będą ważne w przyszłości. Im mniej usuniętych liści tym lepiej. A co do drugiego pytania to wysokość jest nieistotna, ważne jest ile mocy światła fotosyntetycznego przyjmą. Na kiełkowanie na waciku czy gdzieś indziej nie potrzeba nawet lampy żadnej, dopiero jak wrzucisz do ziemi to można delikatnie odpalić światło na poziomie 50 ppfd (to można wyszukać na forum w wyszukiwarce, dużo o tym pisałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  pamiętaj żeby nie zadawać pytań na daleką przyszłość, bo już na to drugie Ci odpowiadałem raz :classic_biggrin:

Usuwa się liście chore, albo te które będą zasłaniać Ci nowe szczyty, które będą ważne w przyszłości. Im mniej usuniętych liści tym lepiej. A co do drugiego pytania to wysokość jest nieistotna, ważne jest ile mocy światła fotosyntetycznego przyjmą. Na kiełkowanie na waciku czy gdzieś indziej nie potrzeba nawet lampy żadnej, dopiero jak wrzucisz do ziemi to można delikatnie odpalić światło na poziomie 50 ppfd (to można wyszukać na forum w wyszukiwarce, dużo o tym pisałem)

moj login nie wzial sie z powietrza hehe , wiesz czasem sie zapomina 😄 😄 na kielkowanie daje dwa talerze reczniki kuchenne przykrywam i do boxaa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  pamiętaj żeby nie zadawać pytań na daleką przyszłość, bo już na to drugie Ci odpowiadałem raz :classic_biggrin:

Usuwa się liście chore, albo te które będą zasłaniać Ci nowe szczyty, które będą ważne w przyszłości. Im mniej usuniętych liści tym lepiej. A co do drugiego pytania to wysokość jest nieistotna, ważne jest ile mocy światła fotosyntetycznego przyjmą. Na kiełkowanie na waciku czy gdzieś indziej nie potrzeba nawet lampy żadnej, dopiero jak wrzucisz do ziemi to można delikatnie odpalić światło na poziomie 50 ppfd (to można wyszukać na forum w wyszukiwarce, dużo o tym pisałem)

czytam czytam o tym ppfd ale jedynie co zrozumialem to ze musze miec cos do mierzenia i z tego co ludzie pisza telefon jednak huj sie nadaje ,szczegolnie ze moj ma x lat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ppfd to tak lopatologicznie mowiac to ile światła dostaje szczyt przykadowo(tak ja rozumiem), ściągnij sobie Photone zaklej aparat przedni kartka papieru i przystaw zaklejona strona do gory(do światła) w miejsce szczytu, reguluj wysokość/ natężenie światła az wynik będzie taki jaki chcesz, veg 400-600ppfd bodajże a flo to chyba powyżej 800 z tego co pamietam ale to musisz wyczytać na forum juz @Bob drzewny pisał o tym nie raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega będzie miał panel LED, to strasznie łatwo będzie skalibrować taką aplikację i pomyli się conajwyzej o 10%, ale to pomijalne wartości, jednak nie tworzymy roślin w laboratorium, tylko w małym boxie i jak będzie te 50 ppfd za mało czy za dużo, to po prostu będzie lekko widać po roślinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cejerowski21 napisał:

@dziurawy ppfd to tak lopatologicznie mowiac to ile światła dostaje szczyt przykadowo(tak ja rozumiem), ściągnij sobie Photone zaklej aparat przedni kartka papieru i przystaw zaklejona strona do gory(do światła) w miejsce szczytu, reguluj wysokość/ natężenie światła az wynik będzie taki jaki chcesz, veg 400-600ppfd bodajże a flo to chyba powyżej 800 z tego co pamietam ale to musisz wyczytać na forum juz @Bob drzewny pisał o tym nie raz

tak zrobilem jak mowiles mam aplikacje , szkoda ze nie mam roslinki by miec co mierzyc hehehehe :D:D ale dzieki dzieki przyda sie kazde info !! a co ppfd to wpisuje w szukaj ppfd ale wyszukuje mi po slowie i tak wchodze czytam czytam , mam rozumiec ze wysokosc to tak na oko wazniejsze sa te ppfd ? i to ono okresli mi wysokosc lampy ? 

1 godzinę temu, Bob drzewny napisał:

Tutaj kolega będzie miał panel LED, to strasznie łatwo będzie skalibrować taką aplikację i pomyli się conajwyzej o 10%, ale to pomijalne wartości, jednak nie tworzymy roślin w laboratorium, tylko w małym boxie i jak będzie te 50 ppfd za mało czy za dużo, to po prostu będzie lekko widać po roślinie

wspominacie tutaj o vegu i flo ? ok a kielkowanie do tego sie nie odnosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas kiełkowania może byc ciemnk, sam tak kielkowalem i jak widac wszystko jest ok

Wysokosc lamp się zmienia tak, jeden będzie miał 40cm od szczytów drugi 20cm, z lampa led jeśli takowa kupisz masz w instrukcji na jakich wysokościach w jakich etapach rozwoju roslinki powinna byc trzymana lampa wiec masz bardzo uproszczone zadanie, wysokość lampy=ilosc ppfd, no ppfd jeśli nie masz lampy led z rozpiska co i jak jezt dla ciebie wyznacznikiem jak wysoko powinieneś trzymac lampe, możesz tez zawsze sprawdzac sam bez aplikacji, ale to bezsensowna szansa na spalenie roslinek wiec lepiej pobawic się ta aplikacja i mieć jakkowiek przybliżony wynik, gdzies ostatnio widzielem taki przypadek ze ktoś przyjebal 100% mocy lampy na dosłownie sadzonkę  3cm efekt tego sam możesz wywnioskować 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...