Skocz do zawartości
dziurawy

Parę pytań przed pierwszą uprawą roślin marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie jest pelno tematow dla poczatkujacych ale nie moge odszukac info dla siebie , jestem calkowicie zielony w temacie uprawy , obejrzalem setke filmow na yt , przeczytalem setke artykulow ale brakuje mi kilku odpowiedzi,

jak na 1 raz szukam czegos mocnego ? lemon haze silver haze ? wiem ze musza to byc feminizowane nasionka ? 

czy moge posadzic 5 roznych nasion ? 

na co uwazac przy 1 uprawie indoor? 

pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc i rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dziurawy napisał:

lemon haze silver haze ?

dobra odmiana

25 minut temu, dziurawy napisał:

wiem ze musza to byc feminizowane nasionka ? 

nie muszą ale najlepiej jak by były feminizowane bo masz prawie pewność na 100% że wyrosną żeńskie osobniki czyli te co się pali

26 minut temu, dziurawy napisał:

czy moge posadzic 5 roznych nasion ? 

możesz i 10 jak masz miejsce

26 minut temu, dziurawy napisał:

na co uwazac przy 1 uprawie indoor? 

żeby rośliny się nie wyciągały, żeby nie walić nawozów jak nie trzeba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Andi napisał:

dobra odmiana

nie muszą ale najlepiej jak by były feminizowane bo masz prawie pewność na 100% że wyrosną żeńskie osobniki czyli te co się pali

możesz i 10 jak masz miejsce

żeby rośliny się nie wyciągały, żeby nie walić nawozów jak nie trzeba 

wlasnie lata palenia nie wystarcza, ile trzeba czekac az urosnie takie dobre ziolko ? co ty bys polecil takiego mocnego ? co szybko rosnie ? na 1 raz? 

co do roslin chodzilo mi o to czy jak wezme 5 roznych nasionek (lemon,silver gorilla, sweety beety,white widow przyklady) a maja rozne okresy kwitnienia dojrzewania ? chcialbym zeby cos wyroslo z tego 

zeby rosliny sie nie wyciagaly ? czyli co mam robic? 

nawozy myslalem kupic ten zestaw tiger bloom organic gardening grow big widzialem duzo osob uzywa i chwali ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dziurawy napisał:

ile trzeba czekac az urosnie takie dobre ziolko ?

z 12 tygodni

Godzinę temu, dziurawy napisał:

co do roslin chodzilo mi o to czy jak wezme 5 roznych nasionek (lemon,silver gorilla, sweety beety,white widow przyklady) a maja rozne okresy kwitnienia dojrzewania ? chcialbym zeby cos wyroslo z tego 

to zetniesz co pierwsze dojdzie

Godzinę temu, dziurawy napisał:

zeby rosliny sie nie wyciagaly ? czyli co mam robic? 

dobre oświetlenie i warunki stworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Andi napisał:

z 12 tygodni

to zetniesz co pierwsze dojdzie

dobre oświetlenie i warunki stworzyć

masakraa , ale ok widocznie tak musi byc , a co bys polecil co szybko rosnie i fajnie klepie? czy tak to nie dziala i lepiej zaczekac te 12 tyg? 

jak uwazasz lepiej posadzic 5 takich samych czy lepiej 5 roznych ? na moj pierwszy raz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, dziurawy napisał:

jak uwazasz lepiej posadzic 5 takich samych czy lepiej 5 roznych ? na moj pierwszy raz ?

możesz 5 różnych 

28 minut temu, dziurawy napisał:

a co bys polecil co szybko rosnie i fajnie klepie?

może white widow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Andi napisał:

możesz 5 różnych 

może white widow

ok bedzie 5 roznych choc czy na 1 raz nie bedzie latwiej takie same ? czy to bez roznicy ,chodzi mi o swiatlo i podlewanie ?

a co do white widow palilem kilka razy ale jakos milosci nie bylo , choc wiadomo pewnie jest wiele odmian 

a gdzie kupujesz pestki ? panpestka dobre ma ? znalazlem u niego automata lemon haze brzmi fajnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  5 tych samych nasion jest łatwiej ogarnąć, bo zwyczajnie będą miały podobne geny i będą Ci rosnąć dość podobnie i potrzebować dość podobnych warunków. Co do mocy to szukaj po prostu takich, co mają dużo THC i poczytaj czym się różni sativa od indica. Pestek masz pełno, zależy czy kupujesz przez internet czy stacjonarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny dzieki za info tez tak myslalem o tych pestkach , ze na poczatek ogarne 5 takich samych bedzie latwiej i tak zrobie !! mam 22 lata palenia na karku , wiem co lubie wiem co mnie kopie co ladnie sie unosi w pokojuu:) ale trafic to co sie chce pewnie nie jest tak latwo? dlatego pytam widze w jednym sklepie na stronie kilka fajnych odmian ale mam tylko jeden strzal co wybrac?? pure haze ? lemon haze? czy moze cos innego ? kest tego 40 stron jest na prawde ciezko ? a ty masz moze jakies uwagi ogolnie pierwszej sadzonki? jakies bledy ? podpowiedzi ? z checia wszystkiego sie dowiem 

co do pestek jestem w holandii ale kupie pestki z PL 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy gupiś. Chłopie. Masz takie możliwości. Prosto z fabryki "Nirvana seeds (zajebista ekipa doradzą podpowiedzą) green house seeds.z Polski to funny seeds

 @Testerto nie reklama ani nic 🙈🖐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ArteK napisał:

@dziurawy gupiś. Chłopie. Masz takie możliwości. Prosto z fabryki "Nirvana seeds (zajebista ekipa doradzą podpowiedzą) green house seeds.z Polski to funny seeds

 @Testerto nie reklama ani nic 🙈🖐

teraz to mnie zabiles albo juz o wiaderko za duzo u mnie , albo ty tak piszesz skrotkowo? mowisz o pestkach teraz ?  

 

ozonator tez mi sie przyda ? bo widze w sklepie , ale nie mam na liscie zakupow?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy A tak serio wariacie.

Masz pojęcie w tematy uprawy?

Jeśli robisz to pod jakieś corpo i musisz mieć określony profil I ilość Tadka to oznator Ci się przyda jak i pomieszczenie z warunkami llaboratoryjnymi.

Jeśli nie to jest to zbedny element. Bardziej zainteresował bym się c⁰ i rho. 5

7 minut temu, dziurawy napisał:

tylko umyj je 

Zawsze jest WY-MY-TE😝🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ArteK napisał:

@dziurawy A tak serio wariacie.

Masz pojęcie w tematy uprawy?

Jeśli robisz to pod jakieś corpo i musisz mieć określony profil I ilość Tadka to oznator Ci się przyda jak i pomieszczenie z warunkami llaboratoryjnymi.

Jeśli nie to jest to zbedny element. Bardziej zainteresował bym się c⁰ i rho. 5

Zawsze jest WY-MY-TE😝🙈

jak bym mial pojecie to bym tu nie siedzial i nie zadawal glupich pytan ?? prawda?  

co masz na mysli corpo ? dla kogos ? nie wylacznie dla siebie , wystarczy juz kupowania teraz chce zaczac swoje sadzic i zbierac co to jest TADEK ? kupilem od spider farmera gotowy namiocik ze wszystkim , mam liste co potrzebuje ale na pewno czegos zabraknie , kupilem worki z co2 kupilem mierniki ph i eh ? 

co do bonga czym je myjesz ? ja zrezygnowalem z bonga bo draznilo mnie to mycie ??!!! i preparaty i goraca woda nie wiadomo co a bongo i tak bylo w syfie , dlatego wole wiadereczko :)) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy co do nasionek niestety nic nie powiem, bo praktycznie nic nie wiem:/ a co do błędów na początku to:

- nie wal za dużo światła, bo Ci będą rosły poziomo zamiast pionowo, a przez to będzie ciężko trenować roślinę (a trening to obowiązek na indoor)

- nie przelewaj rośliny, ja zrobiłem ten błąd "badając palcem 2cm w dół", czy też lać aż do wycieku od spodu doniczki. Tak nie lej, bo ją po prostu przelejesz. Podlewaj po całej powierzchni i powoli, jeżeli ziemia nie będzie zbyt chętna do picia, to na następne podlewanie daj jej o 100ml mniej. Jak znowu szybko będzie Ci znikać woda z powierzchni (np 5s i nie będzie żadnej kałuży najmniejszej) to na następny raz dodaj 50ml. Lepiej przesuszyć niż przelać

- obserwuj często, zagapisz się 1 dzień z niedoborami, to będziesz ją leczył 5 dni dłużej

- pilnuj temperatury i wilgotności, jak będziesz miał 22⁰C w dzień i 17⁰C w noc, to nie tłumacz sobie tego jako "a trudno niech tak będzie". To za mało, trzymaj się 24-29 w dzień

- nie dotykaj brudnymi łapami rośliny, przed każdą zabawą z rośliną umyj je dokładnie 

- ziemia ma być pod samą górę doniczki, nie ugniataj jej, ona sama się "zbije" potem przy podlewaniu

- nie szarżuj z nawozami, w zależności od gleby jaką będziesz miał zacznij lekką suplementację od 3 tygodnia, lekką, nie na pełnej, bo zaszkodzisz zamiast pomóc

- czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy co do nasionek niestety nic nie powiem, bo praktycznie nic nie wiem:/ a co do błędów na początku to:

- nie wal za dużo światła, bo Ci będą rosły poziomo zamiast pionowo, a przez to będzie ciężko trenować roślinę (a trening to obowiązek na indoor)

- nie przelewaj rośliny, ja zrobiłem ten błąd "badając palcem 2cm w dół", czy też lać aż do wycieku od spodu doniczki. Tak nie lej, bo ją po prostu przelejesz. Podlewaj po całej powierzchni i powoli, jeżeli ziemia nie będzie zbyt chętna do picia, to na następne podlewanie daj jej o 100ml mniej. Jak znowu szybko będzie Ci znikać woda z powierzchni (np 5s i nie będzie żadnej kałuży najmniejszej) to na następny raz dodaj 50ml. Lepiej przesuszyć niż przelać

- obserwuj często, zagapisz się 1 dzień z niedoborami, to będziesz ją leczył 5 dni dłużej

- pilnuj temperatury i wilgotności, jak będziesz miał 22⁰C w dzień i 17⁰C w noc, to nie tłumacz sobie tego jako "a trudno niech tak będzie". To za mało, trzymaj się 24-29 w dzień

- nie dotykaj brudnymi łapami rośliny, przed każdą zabawą z rośliną umyj je dokładnie 

- ziemia ma być pod samą górę doniczki, nie ugniataj jej, ona sama się "zbije" potem przy podlewaniu

- nie szarżuj z nawozami, w zależności od gleby jaką będziesz miał zacznij lekką suplementację od 3 tygodnia, lekką, nie na pełnej, bo zaszkodzisz zamiast pomóc

- czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj

dzieki za podpowiedzi ale pojawiaja sie kolejne pytania :

co masz na mysli nie za duzo swiatla ? wydaje mi sie , ze bedzie dodatek jakis do namiotu jaka moc do jakiej roslinki ? czy sie myle ? bo skad mam wiedziec ile ma byctego swiatla ? 

co do podlewania tego sie boje wlasnie kiedy podlewac kiedy dawac jakies witaminki ale tez widzialem ze foxfarm daje taka tabelke mysle jechac na tej marce ogladalem typa co jedzie na tej marce i sobie chwali 

bede patrzyl codziennie jak na dzidziusiaa :**** 

wlasnie widzialem ze robi to w rekawiczkach teraz juz wiem ze chodzi o higienie a nie o czyste raczki po robocie , pewnie tez chodzi o mycie namiociku , a czy umyc go przed 1 uzyciem ??

myslalem wlasnie ze ma byc w okolicach 25 24 stopnie 

co to znaczy dla ciebie 3 tydzien ? jak juz wloze pestke i zacznie rosnac? bo pamietam ze ziomek mowil ze wlasnie przez pierwsze 3 tyg nic nie dawac roslinka wezmie wszytsko sobie z ziemi co bedzie potrzebowac 

czytam czytam czytam ogladam ogldam ale ciagle czuje ze to za malo dlatego jestem tutaj :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy tadek tehc3, nie wiem po co miernik EC. Przy medium soil wystarczy badać Ph. Bogdana czyszczę kostką do zmywarki ciepła woda trochę ryżu potrząsnąć odstawić 3-5min wstrząsnąć jeszcze raz. Ewentualnie izopropyl, temperatura jest najważniejszym elementem jak i RH światło itp. Nie znam wymiarów boxa ani tego spidera co masz automaty?

@Bob drzewny beż przesady. Taka higiena jest wymagana przy hydro, zobaczył byś w jakich warunkach ludzie kręcą dobre wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...