Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się wydaje że tydzień i kosa 🙂 spuchnąć już nie spuchną raczej. Ostatni proces to dojrzewanie.

Daj zdjęcie bez lampy. Najlepiej jednego dużego topa trochę z bliższa ale bez zooma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mr.Green napisał:

Daj zdjęcie bez lampy. Najlepiej jednego dużego topa trochę z bliższa ale bez zooma. 

Pierwszą z brzegu wyciągnąłem do fotki. One mają strasznie zbite i twarde te topy. Ja przynajmniej do tej pory takich nie wyhodowałem.

PXL_20230723_211615218.thumb.jpg.a2d04526b409d9d2a3e63391269ae036.jpg

PXL_20230723_211941799.thumb.jpg.0208ee495b2be298d3f10ed2b4e72dd9.jpg

Plan na ściankę mam taki, że dzisiaj poszedł ostatni raz nawóz bo musiałem resztkę Rokzbastica zużyć. I za 2 tygodnie kosa. Ale chętnie bym o tydzień skrócił tylko takie nieprzepłukane nie wiem jak będzie smakowało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiego automata Skywalker z BarneyFarm's wyszło 38g + wcześniej podebrane sample. Topy były duże ale strasznie rozlazłe. Nie mam akurat fotki teraz żeby to pokazać.

A z sezonów miało być po 200g z krzaka.... coś czuję, że po 100 zgarnę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mr.Green napisał:

200 z krzaka..?  

No ZieloneKrainy miał 160g a krótszego wega 🙂

3 minuty temu, Mr.Green napisał:

I 100 z krzaka też raczej nie będzie

A ile? Jak nie będzie 100 to zaraz to wypierdalam, nawet nie ścinam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony machnął 220g przy 55 dniowym wegu, ale miał jedną roślinę na 0.32m², 120 Wat leda dla niej samej, mineralne nawozy ogarnięte już do perfekcji i też ma wiele hodowli za sobą. Jak będziemy przyrównywać się do rekordów, to nigdy nie będziemy zadowoleni z uprawy :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Ty chyba dalej nie jesteś do końca świadom jak to działa. 

Lampa ma współczynnik. Np. 2.0 i do tego ma 200w więc w teori na optymalnej przestrzeni da 400 gieta. Czy to będzie 1/2/3/4/5/6/7/8/9.. itd kwiatków.  To jeden ciul w teorii. Więcej nie urośnie plonów. Sam to sprawdzałem wsadzając 15 krzaków na to samo miejsce gdzie było 6. Można się tylko lepiej bawić :)) ale mocy nie oszukasz.

Dlatego mówienie ile kto mial z krzaka i jakiego miał wega to trochę za mało by cokolwiek znaczyło. 

Do tego powinieneś się zastanowić czy sama waga jest wyznacznikiem sukcesu? 

Jak dla mnie jakość jest definitywnie ważniejsza od ilości. Jak z większą rzeczy tak na prawdę 🙂

U Ciebie współczynnik wynosi 1.7 więc przy 400w daje nam to 680 gieta w teorii 🙂

 

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green też prawda, jeden może ściągnąć 180g, a drugi 100g i to nie znaczy że ten 1 jest lepszym growerem. Może się okazać, że ten pierwszy miał jedną roślinę w boxie 0.5m², leda 200W, donice 25L, mineralne nawozy i długiego wega, a ten drugi ściągnął tyle z jednej rośliny z czterech automatów w boxie 0.36m² też przy 200W ledzie i organicznych nawozach. Oczywiście to przykład, ale widać że jest za dużo czynników, które nam określają dobry wynik pod względem samej wagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green z tego growa co teraz to strzelam że będzie ze 140 suchego przez 3 duże błędy w tym teraz niedobór, który nie wiem czy szybko wyleczę bez flusha, ale na następny dokupuję osuszacz, paski ledowe na rogi na kwitnienie i robię obieg w miarę zamknięty, zobaczę czy da radę 200 ściągnąć z 50dni wega:classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @Bob drzewny  wiecie nie każdy kto uprawia robi to tylko w celach dla siebie bo dużo ludzi chce na tym zarobić by chociaż prąd się zwrócił bo przy tak długiej uprawie to z 1000 zł idzie na sam prąd a jeśli z namiotu 80/80 nie ściągniesz 400 gr to się to nie opłaca robić tym bardziej w Polsce 

@Mr.Green to czyli lepiej jest zrobić 4 namioty po jednym krzaku niż w jednym box 4 krzaki ?

@Bob drzewny a te ledy na rogach masz coś do polecenia ?

@WBBmi się wydaje ze jedna Szyszka będzie ważyła ok 10 gr jak już będzie sucha

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako  no co jak co, ale przy podejmowaniu ryzyka zarobek nie jest niczym złym. Ja właśnie dlatego hoduje jednego badyla, bo wtedy minimalizuje ryzyko w razie czego, gdyby coś poszło nie tak i staram.sie uczyć. Ale jak ktoś ma zaufany rynek zbytu, to w dzisiejszych czasach może sobie z takiego 0.36m² namiotu zrobić fajny dodatek do wypłaty 4k miesięcznie. Przy zachowaniu pełnej ostrożności taki dodatek może nie jednemu zmienić status życia i to znacząco, ale też wpuścić w problemy, jak nie zachowa rozumu. A co do ledów na razie nic nie wiem, będę coś szukał tak za ~ 2 miesiące, bo zainteresowałem się ostatnio tematem pasków LED. O ile nie nadają się na główne źródło światła bez kombinowania, to na doświetlacze rogów przy małych panelach powierzchniowo wydają się obrzydliwie wydajne.

@Mr.Green oj u mnie ciężko z doświadczeniem :classic_biggrin: Jedyne co wiem, to że jak będziesz chciał maksymalizować wyniki i masz możliwość radzenia sobie z wilgocią bez żadnego problemu, to lepsza struktura korzeni jest niby przy wyższych growbagach, obowiązkowo jedna warstwa, z uwagi na efekt air pruningu. Tyle że w tych wysokich świntuchach trzeba się bawić w prowadzenie korzeni nie tyle co horyzontalnie, co wertykalnie. Mi się nie udało tego zrobić tym razem, mimo szczerych prób:classic_biggrin:

Czyli z minusów to jest długie podlewanie czasowo, w cholerę wysokie parowanie gleby przez stosunek objętości do powierzchni donicy i dodatkowa wysokość w boxie, bo jednak 30cm donica vs 40cm donica trochę zmienia. A z plusów wątpliwa wiarygodność większych plonów przez lepszą strukturę korzeni i tyle :classic_biggrin:

Ale ja na następny raz znów wybieram wysokie doniczki, nie odpuszczę tej acapulco gold dopóki nie wycisnę z niej 200g w rozsądnym czasie na wega:classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mr.Green napisał:

Ty chyba dalej nie jesteś do końca świadom jak to działa. 

Trochę śledzę posty przy fotorelacjach i coś tam już wi m jak to działa. Ale o tych współczynnikach chyba pierwszy raz słyszę....

Te 200 to tak trochę z przymrużeniem oka było pisane ale skoro dłużej, wiec j mocy to czemu się nie porwać na dogonienie takiego wyniku Zielonego 🙂

Sam też napisałeś, że w teorii 680g więc jak zbierasz 300 to można lekko się wkurwić 🙂

Tak @Monakomusi się za prąd zwrócić. Ale ja tylko jestem ogrodnikiem, wynegocjowałem tylko podział 60/40 i całą "logistyką" zajmuje się brat. 

A @Bob drzewnyto jest kozak i on osiągnie swój cel prędzej czy później. I takie podejście mi się podoba.

Ja będę mniej wkurwiony zbierając te 100 ale chciałbym za to zebrać wiedzę dlaczego nie wyszło więcej i co i jak zrobić żeby następnym razem było wiecej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB wiem że kumasz dużo ziom. Tu nie było urazy czy co.. po prostu ten współczynnik to jest techniczne Max. Tak zwane 110% mocy. Dobre odmiany. Idealnie karmienie.. itd. To tylko tak dla info 😛

@Monako wiadomo że pieniądz na drzewie nie rośnie a każdy go potrzebuje. Jednak jak palisz i kupujesz shit to też kasa idzie. Jak zapalisz swojego dobrego palonka to mmmm :)) to z ulicy już nie smakuję.. 😄

Jak ktoś pali mało a chce mieć swoje to mała lampka też wystarczy. Koniec końców czy wydam na prąd i gadżety czy zostawię u dilera.. jeden chuj. A co swojskie to swojskie.. :))))))

10 godzin temu, Monako napisał:

Mr.Green to czyli lepiej jest zrobić 4 namioty po jednym krzaku niż w jednym box 4 krzaki ?

Cztery namioty zawsze są lepsze niż jeden.. 😄

Chyba nie o to chodziło hehe 🙂

zdefiniuj lepiej..?? Bo nie znam twoich konfiguracji 😄

@Bob drzewny wolisz wyższe doniczki od szerszych ? Dobrze rozumiem ? Jestem po porannym blancie i nie wiem czy wszystko jest ok 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mr.Green napisał:

wiem że kumasz dużo ziom. Tu nie było urazy czy co

Wcale tego tak nie odebrałem. I ja się nie obrażam o pierdoły 🙂

Ale racja, trzeba iść lufę skopcić bo bachory z rana już wkurwiają:)

A przy okazji zapytam... Na dwóch sztukach widzę jeszcze zdrowe, grube, jasne włoski na topach. A na jednej te włoski są "biedniejsze", jakby się wysuszaly. Czy to o czymś mówi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...