Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

@WBB one najbardziej rzucają się w oczy jakbyśmy mieli powiedzieć czemu wolniej rosną właśnie, bo z tym chlorem to zawsze loteria, może się okazać że masz go na tyle mało, że mało co zmienia czy woda stoi 24h czy nie. Tylko że właśnie może się też okazać, że przez brak wyparowania z każdym podlaniem wlatywał do ziemi i budował sobie jakieś sole w glebie, no a korzeń nie mógł go zassać przez co z każdym kolejnym dniem korzenie były bardziej przyblokowane

No a drugi podejrzany to właśnie tester pH:classic_biggrin: To tacy najlatwiejsi do wskazania

A z pajęczyna czy plechą, to lepiej powpisuj coś w stylu "cannabis diseases" i zobacz czy czegoś nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewnytoś mnie teraz pocieszył 🙂 Ostatni grow też coś się zdupcyło pod koniec i 2 plantów jarać się nie da.... ale jaram bo nie ma nic innego.

Woda w sumie nie powinna być zła bo ja chyba gdzieś niedaleko mam ujęcie wody.

15 minut temu, Bob drzewny napisał:

A z pajęczyna czy plechą, to lepiej powpisuj coś w stylu "cannabis diseases" i zobacz czy czegoś nie ma

No ja właśnie nie wiem czego szukać..... zanim się zorientuje, że to to, to będzie już za późno

@Bob drzewnya co teraz można zrobić żeby zapobiec pleśni? Osuszacz... taki za 100pln się nadaje? Ten środek LeafCoat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB na leafcoat chyba za późno, nie chcesz palić jakiegoś plastiku na topach, ogólnie żadnej chemii itd nie powinieneś już na topy nakładać

Osuszacz na peeewno pomoże, suchy klimat to największy wróg pleśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda na to, że puchnie. Oprócz tego, że na oko widzę puchnięcie to wczoraj jak wyciągnąłem z boxa pierwsza sztukę do podlewania, pościągałem trochę drutów od lst to plant się rozjechał na wszystkie strony od ciężaru topów. Troszkę się nawet połamały niektóre mniejsze odrosty.

Przewidziałem, że tak będzie i godzinę wcześniej miałem naszykowane listewki żeby w razie czego podpórki zrobic. Do 3 w nocy to papierem ściernym leciałem (bo musi być ładnie) i zbijalem gwózdkami.

Jeszcze 6 takim podpórek do pozostałych 2 plantów muszę zmontować bo ich nawet z boxa nie wyciągałem wczoraj.

@Bob drzewnyczytałem, że też już o podpórkach myślisz 🙂

PXL_20230708_021515048.thumb.jpg.1440e2d14341ffd8bc613408944c8e86.jpg

PXL_20230708_021443784.thumb.jpg.ae7da490e90b9f24204c64a5b78d67f0.jpg

Ps. Juz chyba 4 podejście do sampli robię żeby nie ocenić pochopnie. I nie chce zapeszyć ale wyszło to zajebiście.... jak smak tak i moc. Na razie to ta moc z tych indyjek wydaje mi się nawet za mocna 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB kiedy planujesz ścinkę? Bo ta roślina co wrzuciłeś fajnie jeszcze zielona jest, to jak ścinka za 2tyg to możesz decydować, czy wolisz większy plon czy lepszy smak, bo jak plon to daj jej się wyjadać tylko na ostatni tydzień, a jak smak to już powinieneś pomyśleć o odstawieniu wszystkiego, bo nie zdąży się wyczyścić z nawozów

Chyba że water curring planujesz, ale to Ci jeszcze dodatkowo dorzuci mocy tak jak zielony pisał w którymś temacie

I taaak właśnie też myślę jak będę utrzymywał topy, bo zrobiłem lollipoping żeby były tylko grube kolby kukurydzy, a niestety siatka może być zbyt ryzykowna teraz (cholera wie ile na wysokość urosną), też nie wiem ile pomoże ten krzem co walę do rośliny, łodygi twarde są jak kamień, ale nie wiem ile są w stanie wytrzymać, za małe doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewnyta z tymi podpórkami to jeszcze z miesiąc i jej 2 siostry też. Wczoraj 2 automaty dostały już tylko wodę i do ścięcia będą. Jeden już jest nawet mocno wyjedzony.

Water Curring nie wiem dokladnie jak się robi ale nie planuje robić.

A z tą pleśnią trochę poczytałem, fotek poogladalem i sobie nawkręcałem, że moje ostatnie 2 planty plecha dojechała.

I ja to teraz jaram bo nie mam innego. Nie dość, że smakuje jak kupa to jeszcze po tym kaszlę jak ch.... Po tym nowym nie kaszlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Bob drzewny napisał:

pod mikroskopem do trichomów widać strukturę typową dla grzyba

No właśnie wczoraj jak się o tych trichomach dowiedziałem to pokojarzylem fakty... Ja wtedy raz chyba wspomniałem, że trichomy zamiast się robić bursztynowe to one takie biedne, cieniutki się porobiły... takie strzępki. Roślina do tego usychała.

No i do tego są różne rodzaje tych pleśni. Ten z pajęczynką to chyba ta "szara"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34/14/53

Tyczki wbite ale jeszcze trzeba dokończyć wiązanie topów do tych tyczek. I znowu dochodzę do wniosku, że to w jaki sposób to ogarniam to wygodniej by mi było z siatką scrog zrobić 🙂

PXL_20230709_212552879.thumb.jpg.6001200405065508c8c4409b4e979691.jpg

Prawy dolny róg to największa roślina i najwięcej na niej materiału. A to ta sztuka, która strzeliła w połowie wysokości łodygi przy LST i miała być wywalona bo nic z niej nie będzie. Przez to 2 automaty od razu kiełkowałem i teraz zajmują miejsce.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB  z tymi termometrami to rzeczywiście oszaleć idzie i ich rozstrzalem, ja trzymam jeden w boxie przy roślinie, drugi na wylocie poza boxem i trzeci w pokoju, bo wcześniej tak samo mi pokazywało jak chce i zależy to mocno od tego czy powietrze stoi, czy dmucha na miernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bob drzewny napisał:

@WBB  z tymi termometrami to rzeczywiście oszaleć idzie i ich rozstrzalem, ja trzymam jeden w boxie przy roślinie, drugi na wylocie poza boxem i trzeci w pokoju, bo wcześniej tak samo mi pokazywało jak chce i zależy to mocno od tego czy powietrze stoi, czy dmucha na miernik

No właśnie daje je tak żeby nic tam nie dmuchało, nie zasłaniało... żeby wyniki były wiarygodne.

Swego czasu miałem prawie, że fobie i marzyły mi się czujniki w każdym punkcie boxa... taka siatka co 20cm 🙂

Teraz o ile się już przyzwyczaiłem do temp 30-33 stopni, to te 40 udaję, że nie widzę 🙂

Zmieniałem też ostatnio rozłożenie tych skrzydeł w odblysniku bo mam tam regulacje. Ale do tego przydało by się mierzyć jak się rozkłada wtedy światło na całej powierzchni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym wiatraku pod wentylatorem na pewno jest duży ruch powietrza, bo jednak wentylator zaciąga powietrze od tyłu, a że masz tam róg, to ciągnie z dołu i góry i wypluwa z przodu

Ale to 40 stopni wydaje mi się nierealne, miałbyś liście zwinięte jak blanty :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bob drzewny napisał:

Przy tym wiatraku pod wentylatorem na pewno jest duży ruch powietrza, bo jednak wentylator zaciąga powietrze od tyłu, a że masz tam róg, to ciągnie z dołu i góry i wypluwa z przodu

Ale to 40 stopni wydaje mi się nierealne, miałbyś liście zwinięte jak blanty :classic_biggrin:

Wcześniej tam nie było wentyla i było chyba podobnie... Też mi się wydaje, że przy 40 to powinny były już dawno paść 😉

 

20 minut temu, Mr.Green napisał:

@WBB zdrowe te sezony 🙂

Oby do końca... bo jeszcze trochę im zostało.

Już Cię ostatnio miałem wołać bo widziałem, że czaisz się tu za firanką 🙂

Mamy tu od pewnego czasu taką AI na forum.... normalnie wszystko wie o co by zapytać.... nasz czatGPT. To kolega wyżej cytowany .. Bob 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wolnego czasu ostatnio, to staram się czytać i podawać dalej, ale też żeby nie było że jestem taki "szlachetny", to na tym podawaniu dalej mogę testować na ile internet miał rację :classic_biggrin: Oczywiście nigdy nie wprowadzam w błąd, a jeśli się zdarzy to bardzo sporadycznie i nieumyślnie, ale na peeeewno mogłyby być lepsze porady, każdy się doskonali wiadomo

Ja tu jestem taki "zawsze się wypowie, ale diagnoza/porada średniej jakości", a do lepszej jakości porad są inni jak zielony czy dominik czy grolsch czy też inni, ale oni mają mniejszy dostęp :classic_biggrin:

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie jakieś gówno ale to nic nie daje. Chyba nawet 1% wilgotności nie zbiło 🙂

PXL_20230712_205021682.thumb.jpg.2108a88fb9486ce17e2db766247b870d.jpg

Jeden automat jest już do ścinania bo się mocno już wyjadł ale dopiero za 2 dni będzie tydzień jak samą wodę dostaje. Nie wiem czy czekać jeszcze tydzień czy ciąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...