Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Katastrofedens napisał:

No ok ale to liczysz całe grow a to chodzi o samo flo 9 tyg czyli 63 dni 🙂  czyli razem wyjdzie 37/14/+63 🤪

No to dzisiaj jest 37/14/45 czyli jeszcze 18 dni do 63. Niecałe 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, dziurawy napisał:

@WBB cos strasznie duzo, jak na moj wynik 216 kwh 94 dni ok 200 zl ? albo 70 euro 

No mi też coś nie pasuje. Będzie trzeba to przeanalizować. U mnie leci jakieś 500W jak lampy odpalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie pamiętam czy miałeś jakieś ogrzewanie itd, ale jak takie rachunki przyszły, to musiałbyś zużyć na tego growa prawie 3000 kWh, żeby Ci wyszło 2200 zł. Tyle to w 100 dni by wzięła plantacja, która ma pobór 3000/(100×15) = 2000W na godzinę. 15h wziąłem, bo tyle średnio wychodzi święcenia licząc weg i flo.

No ale koniec końców 2k W na godzinę na pewno nie używałeś, czyli coś Ci tam kradnie solidnie prąd na tym liczniku

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdziłem wczoraj pH odstanej w odkręconej butelce wody. Jest chyba podobnie jak przy takiej prosto z kranu. Odstanie pH obniża?

Może by dodawać trochę PH DOWN? Zawołamy @Bob drzewnybo on na wszystkim się zna 🙂

To pH to jedna z moich teorii dlaczego przestały puchnąć kwiaty, bo wydaje mi się, że przestały. Nawet brat zauważył, że coś to małe te topy.

Druga teoria to, że roślina czuje, że ma za cienkie łodygi i nie udźwignie większych topów 🙂

Następnej uprawy nie robię bez elektronicznego miernika.

PXL_20230702_172324135.thumb.jpg.8e3f9fcf6951a9db02d9ef65b4fe1bf9.jpg

A nawóz obniża czy podnosi pH?

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB odstanie podwyższa pH, bo woda w rurze jest wysycona CO2 jak czytałem i w akwarystyce trzeba mocno to brać pod uwagę, bo woda nagle z 7.0 może się zrobić na 8.5 po tygodniu i wtedy mogą ryby wyzdychać

Może butelka ma za mały dziubek i przez to mała powierzchnia parowania, w sumie nie wiem, ja zawsze trzymam sobie w garnkach 5L i jak po wlaniu mam ~7.2 pH, to po tych 3 dniach jest gdzieś 8.2, a po 5 już 8.5 i nie rośnie dalej za bardzo.

I też trzeba pamiętać że elektroniczne mierniki mają poprawkę na temperaturę, bo np woda o temp 10⁰C będzie miała zupełnie inne pH niż ta sama woda, ale o temp 25⁰C, dlatego w tych miernikach też często występuje termometr, bo miernik tak czy srak musi obliczyć temperaturę, żeby wyświetlić pH

Ale powiem Ci też że ciekawi mnie jedno, podobno ziemia organiczna ma zdolności buforowania pH, to czemu aż tak polecają, żeby najpierw lać 6.2 i im dalej tym bliżej 6.6 pH. Przecież to tak strasznie mała różnica, a na dodatek niby gleba jeszcze buforuje

Ale tak do rzeczy, to wydaje mi się że masz dobre pH tej wody, tam się kręci bliżej 6.5, czyli teoretycznie idealne pod kwitnienie dość późne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Bob drzewny napisał:

Może butelka ma za mały dziubek i przez to mała powierzchnia parowania

No to samo sobie myślałem. Ale już ni chciałem o tym dupy zawracać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, WBB napisał:

Sprawdziłem wczoraj pH odstanej w odkręconej butelce wody. Jest chyba podobnie jak przy takiej prosto z kranu. Odstanie pH obniża?

Może by dodawać trochę PH DOWN? Zawołamy @Bob drzewnybo on na wszystkim się zna 🙂

To pH to jedna z moich teorii dlaczego przestały puchnąć kwiaty, bo wydaje mi się, że przestały. Nawet brat zauważył, że coś to małe te topy.

Druga teoria to, że roślina czuje, że ma za cienkie łodygi i nie udźwignie większych topów 🙂

Następnej uprawy nie robię bez elektronicznego miernika.

PXL_20230702_172324135.thumb.jpg.8e3f9fcf6951a9db02d9ef65b4fe1bf9.jpg

A nawóz obniża czy podnosi pH?

Też mierze ph wody testem kropelkowym I trzymam się żółtego koloru. Nawozy jedne obniżają, a drugie podwyższają ph, teoria mówi, że nawozy  na weg podwyższają, a  na flo obniżają ph, w praktyce różnie z tym bywa. Kup sobie papierki lakmusowe, nie duży koszt, a możesz zmierzyć ph wody z nawozem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaraz ładuje nowy nawóz. Ale szału to nie będzie. Skład podobny do tego Bloombastica, który się skończył. Tamten też miał żelazo, ale inne proporcje PK są tylko. I jak tamten miał kolor toxic zielony to ten ma bordowo-czerwony.

PXL_20230703_185907910.thumb.jpg.013cd9f40c8e006760487de51f0859e5.jpg

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB człowiek czasami myśli, że w sumie najłatwiej by było latać na mineralnych i na dodatek woda RO, wtedy jesteś pewny i co do żywienia i wody, a tak to trzeba się dymać z tym, że nagle roślina sobie decyduje "a nie będę rosła/puchła" i się domyślaj czemu, jak objawy pasują do 100 różnych niedoborów/nadmiarów :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37/14/49

Dzisiaj poszła sama woda z PK10/20. W prawym górnym rogu są 2 automaty i one dzisiaj ostatni raz dostały nawóz. Jeden jest taki biedny, że z niego nie wiem czy 30g wyjdzie. Zapomniałem im fotki zrobić 🙂

Dzisiaj mam wkręta, że reszta po tym nowym nawozie coś ruszyła i jakby puchnąć chce...

PXL_20230705_194904955.thumb.jpg.348cad1fcd389bb0651c81b7c7bc8eeb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zapachu nie było ale jak tam dzisiaj sample znowu podbierałem do żona jak tylko wróciłem już o zapachach coś pieprzyła. 

Kiedyś jej powiedziałem, że w policji powinna pracować bo węch jak u psa 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Ja mam akurat z tym spokój bo jest gdzie indziej 

małe u mnie jebie od trzeciego tygodnia i tak już pozostało budowałem różne sposoby ale niestety nie udało mi się pozbyć zapachu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bob drzewny napisał:

Jakie lejesz pH wody swoją drogą?

No takie jakie tu wyżej, na górze strony dawałem próbkę... między 6.5 a 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WBB aaaa racja zapomniałem. To jak ten nawóz wleci + wysokie pH i nic nie spuchną to znaczy że sposób mierzenia niewystarczający i przekłamuje albo rzeczywiście ten chlor je tak załatwił

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Bob drzewny napisał:

@WBB aaaa racja zapomniałem. To jak ten nawóz wleci + wysokie pH i nic nie spuchną to znaczy że sposób mierzenia niewystarczający i przekłamuje albo rzeczywiście ten chlor je tak załatwił

Czyli wtedy można by powiedzieć, że chujowe "naczynia" do podlewania....

 

Wczoraj jakąś jakby pajęczynkę znalazłem na jednym automacie i zacząłem oglądać czy nie jakaś plecha bo ja tam wilgotność trochę mam wysoko bez osuszacza.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...