Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien 22

Widac małe niedobory roslinki dostały wedle zaleceń:

1L wody z 3ml biogrow

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Białe plamki od wody sa od wody, zolte przebarwienia to brak azotu, Runtz tez dostał bio grow z racji jednego jasnego liścia. Jedna podlana muszynianka, druga woda z ph ok6(zolty kolor)

Dzisiaj nie naginane skoro zaraz ma byc flo uznałem ze nie bede juz ich tryskał 

Ten Runtz jest taka kapucha ze ciężko mi go podlac bez oblewania liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz już zacząć lać mocniej po całej donicy, korzenie muszą mieć bodziec żeby grzebać po całej doniczce nie tylko w jednym miejscu. Według mnie masz też za mocno światło, za bardzo się zamienia w kapustę

No i te żółte ślady poszarpane są chyba przez jakieś szkodniki

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Poszarpane slady to przez te zielone muszki. Juz mam lepy zamontuje je na dniach powinno nie byc problemu. Lalem po całej doniczce dlatego wlasnie pisałem ze ciężko się je podlewa bo niskie sa i niektóre liscie dotykają ciagle podłoża. Podciągnę na dniach kilka cm wyzej w takim razie ten żyrandol zobaczymy ci wtedy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość lampy aktualnie 60cm od szczytu diesela i 55cm od szczytu Runtza, nakleilem lep na te muszki i w boxie i poza boxem zobaczymy co będzie. Runtz się strasznie krzaczy a Diesel rosnie, może to zależne od genetyki. A i jeszcze, mierzyłem ppfd na szczytach ok 330 na runtzie i 350 na dieselu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wziąć poprawkę, że apka może Ci nawet zakłamać o 100ppfd jak nie masz dokładnych rzetelnych danych od producenta, które warto wrzucić podczas kalibracji. Ale tu na pewno trzeba było podnieść, bo za bardzo pokrzaczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem taki że ja to sam z zarowek ta lampe skręciłem.. jedyne dane jakie mam to te z własnych obserwacji. Lampa troche podniesiona w kazdym badz razie, zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 24

Znaleźliśmy źródło problemu pogryzionych liści- mszyce 

Tak wiec dziewczynki dostają oprysk z mieszanki 1:10 ocet z woda i dwie kropelki płynu do rak, na liście od dwoch stron

Kupię na poczatku następnego tygodnia olejek neem do roslin

Powstała masakryczny ilosc nowych szczytów, widocznych i tych pod lisciami, nie chciałem odginac żeby swiatlo na nie padało, musiałbym uwiazywac drucikiem nie chce dokładać stresu roslince niedługo powinna przejsc na flo(przynajmiej Diesel on jest starszy o kilka dni). Roslinki maja jeszcze wilgotna ziemie wiec uznaje ze dostana sama wode jakos w sobotę tym razem 0,5L, nie cały litr.
To chyba narazie tyle, trzymajcie się :ganjamon:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Tak to narazie wyglada, nie wiem o co chodzi z tym runtzem, może na flo wybije w gore, narazie rosnie w szerz 

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 No ja bym tak zrobił a jak zauważysz ze wyjdą pierwsze białe włoski na flo jak wskoczy  to bym już zostawił 🙈  i potem tylkk odchylił szczyty na boki by rozłożyć na całym boxie 😜

musisz mieć wizje jak ma to wyglądać i się nie bać 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 25

co robić, żółto pomarańczowe plamki na liściach, pojawiły się dopiero po oprysku (ocet woda 1:10 mydło) który miał zapobiec mszycy. Kupie dzisiaj olej neem żeby je spryskać

image.jpg

image.jpg

Juz po odslonieciu szczytów

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne po tym oprysku jak patrze na podobne problemy u innych. Przysnąłem je woda z ocetem, ale woda nie miała odpowiedniego ph(ok8), + wypaliło je od światła. Nauczka na przyszłość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprysk woda1L(przefiltrowana przez filtr dadi)+mydło3 pompki+3lyzeczki olejku neem.

Nie szczedze im tego, pryskam, ustawiłem wentylator żeby największa wilgoć, krople wody, ściągnął z liści żeby nie przypaliły się. Daje normalnie wentylator i czekamy

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...