Skocz do zawartości
Mr.Green

Fast Buds = 2x Bruce Banner + 2x Cherry Cola + 2x Gorilla Cookies [ Organic & Led ]

Rekomendowane odpowiedzi

@hubert2020 trochę wysokie są ale to nic. Daj lampę na 40cm i 40%. Powinno wystarczyć by nie szły już tak w górę. 

Moje były podobne to dałem lampę 10 cm niżej i zaraz rosły w kostkę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green bo już mnie szlak trafia na ta lampe nigdy już nikomu nie polecę Mars Hydro z wesrsji TS 

teraz dowalilem takie donice 14 l wege planuje na 55 dni i trening robię 3xTopping na ostatnim toppingu będę urywal 10 szczytow i pozniej  SCROG

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green bo miało być 60cm wysokości 25% mocy jedna uprawa się wyciągnęła po czym ustawiłem teraz na 50 cm 30% mocy tez się wyciągają i nie wiem czy ta lampa jakaś felerna przyszła czy ja nie dojebany 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę w matematykę, bo producent podaje 3 różne ppfd dla 3 różnych wysokości lampy, to można machnąć z tego prowizoryczną różniczkę i funkcje jak to się zmienia i u Ciebie jak ustawisz na wysokości 60cm i zaledwie 25% mocy, to na kwadracie 30×30cm bezpośrednio pod środkiem lampy masz nie mniej niż 80 ppfd i nie więcej niż 120, ale to na kwadracie 30×30. Im sadzonki będą bliżej do krawędzi boxa tym te wartości będą spadać, ale do ilu to już nie wiem, nie chce mi się liczyć też krawędzi :classic_biggrin: Ale można uznać że jakbyś miał sadzonkę maksymalnie na ściance, to na takim ustawieniu ona dostanie z 70ppfd

A no i zakładając, że potencjometr rzeczywiście jak ma ustawione 50% to lampa wypluwa rzeczywiście 2 razy mniej światła niż w przypadku 100%, czy tak jest to cholera wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak 😎

obserwujcie swoje rosliny 😜

wyciąga się to obniżyć lampe brakuje nawozów to dojebac  do pieca za dużo to łac wodę proste jak jebanie 😂

To nie jest jakaś mega wielka uprawa na 1000 krzaków by musiało grać jak w zegarku 🙄😁 

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny no i właśnie to nie jest takie proste zęby to policzyć przynajmniej dla mnie i na pewno nie będę się w to bawił. Bo z jednej strony wartości będą spadać bliżej krawędzi ale z drugiej strony zwiększa się odległość do powierzchni która przecież odbija światło i to promieniowanie też dociera do rośliny. Albo ja mam już łeb zjebany i jestem na innym poziomie percepcji 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel kurde to akurat ciężej wytłumaczyć, bo tu wchodzi rozmowa o tym że światło nie jest strumieniem cząstek tylko falą jak np na tafli wody, kiedy wrzucimy kamień :classic_biggrin: lepiej odpalić czujnik z apki i mieć +/- w miarę wiarygodny wynik albo na oko patrzyć czy się nie wydłużają. No a najlepiej czujnik światła wiadomo, ale to świństwo drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jest jak mówisz. Cząsteczki światła to fotony tak swoją drogą i myślę że nie bez powodu jest mowa o współczynniku odbijania światła przy foliach do boxów. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny ogólnie to mi się wydaje ze producent w chuja przywalił z ta lampa i niby jest na 60/60 a tak naprawdę na 40/40 tylko obawiam się ze ona teraz sobie nie radzi a co dopiero jak na kwitniecie przyjdzie czas to co 10 cm od  roslinki 

dzwoniłem do Hydro Marsa o technik stwierdził ze coś jest z lampa nie tak bo powinna dawać radę na 60 cm 25/30 % mocy 

i zamówiłem Hydro Marsa 300 w

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020  nie mogę sobie przypomnieć typa co zajmuje się zawodowo benchmarkami oświetlenia właśnie dla roślin, ale tam mh ts 1000 miał naprawdę dobre wyniki, jedna z najlepszych budżetowych lamp i w miarę wiarygodnych. Może rzeczywiście Ci się trafił trefny model jakiś.

Ale jak 300W tam wrzuciłeś, to weg wydaje mi się że będzie musiał być naprawdę solidny, bo dwoma roślinami nie zapełnisz tak szybko tego boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...