Skocz do zawartości
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 😅 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

@krisu1989 model? Ja najtańszy jaki znalazłem o parametrach które mnie interesowały. Czujnik tuya a producent bez znaczenia. Ja zapłaciłem 70 zł 

Screenshot_2023-04-28-21-37-54-448_com.tuya.smart.jpg

Zakresy pełne. Stopnie co 0,3 można ustawić najniżej higro co 3% i działa. Porównywałem wyniki z termometrem microlife na IR i pokazuje z dokładnością do 0,1-0,2 stopnia. Co uważam za bardzo do przyjęcia👍

Tylko wiadomo że to jest pomiar innego typu niż IR więc odczyt temperatury przy jej gwałtownej zmianie prowadzimy dopiero po kilkunastu minutach. Ale to naszym przypadku bez znaczenia.

Aha, czas pomiaru termo i higro można ustawić oczywiście co 1 min jak ktoś bardzo potrzebuje wiedzieć 🤣 tylko że wtedy 2 dobre baterie energizer max na tydzień bierze 💥

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci wyświetlacz? 😁To chcesz sobie coś "Smart " robić czy nie? Mój ma trochę inny kształt ale widzę że to to samo chyba. U mnie gdzieś na zdjęciach wcześniej widać kilka razy jeszcze jak wisi na lince. Ma 2 otwory pomiarowe.

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie urządzonka... termometr celowo z wyświetlaczem żeby widzieć. I żebym mógł go z boxa wyciągnąć i używać też w domu. Czujniki bez wyświetlacza mam w planach zakupić i przykleić gdzieś na oknach w domu...

Lecę na aplikacji Tuya.

Screenshot_2023-04-29-09-12-45-89_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.thumb.jpg.e029cbb9cb4832547bc79a50bb65b6e8.jpg

Screenshot_2023-04-29-09-13-04-48_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.thumb.jpg.4b7693ff3aeabc280964facd7b35d33a.jpg

Screenshot_2023-04-29-09-12-23-50_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.thumb.jpg.0587a0ecb8b5d966d98aa04849cfeb72.jpg

Screenshot_2023-04-29-09-49-17-74_d448303990bb92d03c4d800220c6084a.thumb.jpg.81b4a954b9e0e4d801cd146a1b9df23d.jpg

 

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 63. Po porannym goleniu, podlaniu 0,5l z tabelką z 9 tygodnia. Jak to @Udyrnapisał gdzieś w komentarzu fajne "pały" 🤣 zaczynają rosnąć. Patrzymy... O a w nocy jak grałem na konsoli to posłuchałem swojego wewnętrznego głosu  i szybko poszedłem nastawić już nasiono do kiełkowania w kieliszku 🪴🤣 żeby móc rozpocząć kolejny projekt równolegle w tym boxie. Mam plan którym się podzielę ale jak będę miał później dostęp do tabletu bo Mały teraz rysuje. Ogólnie to zajebiście się cieszę że zdecydowałem się na przesadzenie bo cały czas mógł pójść na marne. Rękawice i skalpel w żywicy po zabiegach ale ogólnie chyba konopie lubią być drażnione lekko co jakiś czas bo dostają wtedy widzę wigoru 🚀 zresztą kto nie lubi... 🤣🖐️

IMG_20230430_064939.jpg

IMG_20230430_064817.jpg

IMG_20230430_064851.jpg

IMG_20230430_064804.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nr 2 po wykiełkowaniu idzie pod delikatny wilgotny nawiew z rury który mi utrzymuje higro w boxie i tam będzie miał idealnie z wilgocią do rozwoju. A 1 idzie w przeciwległy kąt na styk już liczyłem. Światło jak na początek będzie dobre dla sadzonki a 1 będzie sobie dojrzewać. Ale to założę osobny temat po wykiełkowaniu. Pozdro 

Untitled Notebook 1 P1.png

10 godzin temu, WBB napisał:

@sopel ale masz na myśli te 11 stopni? To temp na zewnątrz... z neta pobierana. 

Ale ogólnie mam problem z temperaturą 😉

Jaki masz problem z temperaturą i jak myślisz z czego wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze a propos Airpota nr 2 to oprócz wilgoci sadzonka będzie już od początku lekko drażniona 🤤 przez lekki powiew wiatru bo wyciąg na minimum ale cały czas pracuje, nawet bez szumu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus ja używam baterii energizer. 2xaaa - 3 tygodnie minimum. Pomiar termo i higro co 5 minut ustawiony. to masz zjebany i reklamuj albo wyśrubowane ustawienia ale to mało prawdopodobne. Albo jeszcze 3 wyjście niska sprawność akumulatorów skoro ładujesz? Naładuj do pełna i sprawdź napięcie miernikiem. Jak bez obciążenia pokazuje poniżej 1,5v to takie baterie się nie nadają do takich urządzeń bo one niby mają niski pobór prądu ale korzystają z niego dynamicznie podczas wybudzania z uśpienia do pomiaru.

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel  dziwne. Akumulatorki są nowe. Też z firmy Energizer. Pojemność 700mAh. Ładuję zawsze do pełna, do momentu, kiedy na ładowarce mam "full". I trzymają 2-3 dni. Odczyt również mam co 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertusjak nowe i tej marki to pewnie sprawne. To jebniete samo urządzenie moim zdaniem co może się przekładać też na fałszywe wyniki. Ja bym reklamował. Elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbkowanie powinno być rzadkie, ja włączyłem sobie miernik CO2 z higro i temp to mi wyzerowało 3 baterie w 1.5 godziny, bo próbkowanie było co sekundę. Najlepiej włączyć sobie próbkowanie nawet co 10 min, warunki nagle się nie zmienią bez powodu, chyba że Ci dach zerwie w domu :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. U nas leci 11 tydzień. Mało podlewam bo mało pije. Ciepło 27-28 stopni w dzień. Higro 45-50%.Ostatni napój z nawozami był w niedzielę na koniec 10 tygodnia. Teraz już będę lał tylko wodę. Jak nie będzie przypału jutro w dzień to wezmę miskę albo wiadro i przeleje ją 5l czystej wody. Muszę następnym razem wziąć uchwyt do mikroskopu bo reka tak kurwa chodzi że nie mogłem zrobić zdjęcia trichomów 🙉🤣🤣🤣  Pozdro 

 

IMG_20230509_225820.jpg

IMG_20230509_225836.jpg

20230509_225557.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dzisiaj plukalem roślinę i zebrałem dużo brudnej wody 😁 pierwsze są trichomu z dolnych kwiatów a drugie z górnych. Czy pąki będą się jeszcze rozwijać? Jak myślicie ile do zbioru? Kto wie i powie mi? Każdy może ale @Tester @Udyr @grolsch3 @Zielone krainykrainy też 😉

 

20230511_091626.jpg

20230511_091053.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hawudepiasz nie 🫣 dopiero rano robiłem płukanie a nie chciałem mieć wcześniej pobierać 🤤 chce po płukaniu zaczekać ze 2 dni żeby się wszystko rozeszło. Trichomu wydają się być mleczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...