Skocz do zawartości
ColderVoid

LSD Auto - Barney's Farm | CFL Elektrox 125W | 0.25m2

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza fotorelacja jak i moje pierwsze sadzenie, oby roślinka się dobrze rozwijała. Jak na razie przez pierwsze dni bez nawozów, później wleci wg rozpiski.
Aktualny wiek rośliny to jeden dzień, mało do wyczytania z niej jak na razie ale chciałem wcześniej fotorelke wystartować żeby mieć fajną jej historię.
Na dole zdjęcia od kiełka do wyjścia z ziemi (Kiełkowane na wacikach). Nasiono wsadzone na ok. 1.5cm w ziemię (Wyjście na światło dwa dni po zasadzeniu, kiełkowało dwa dni).
W niedalekiej przyszłości planowana zamiana wlotu z wylotem i dodanie filtru węglowego.
Aktualizację planuje wstawiać około co dwa dni.

SPEC:

Box: RoyalRoom Classic C50 (50x50x120)

Oświetlenie:

  •         Lampa: CFL Elektrox 125W DUAL
  •         Odbłyśnik: Aluminiowy (47x47)

Wentylacja:

  •         Wlot: AXIAL-FLO 100 Turbo (135 m3/h)
  •         Wylot: Pasywny
  •         Mieszanie: Wentylator 22W

Nawożenie:

  • Canna Terra Vega
  • Canna Terra Flores
  • GHE RIPEN

Nawilżacz:

  • DEERMA F628W (270 ml/h | 25W)

Donica:

  • Zwykła z odpływem (10L)

Nasiono:

  • LSD Auto od Barney's Farm

Trening:

  • LST
  • Flushing (po ripenie)

Dzien 1 NXIF.jpeg

Dzien 2 NXIF.jpeg

Dzien 1x1 NXIF.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ColderVoid  Za słaba ta lampa CFL , jak na powierzchnie 0,25 m2, na wegu to przejdzie , ale na kwitnieniu nie, potrzebowałbyś na tą powierzchnie CLF 250 W.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green yup całe 125W ile fabryka dała. Dzięki!

 

@Growerseed koszta w małym stopni lecz przy zakupie zawsze koszta grają pewną role. CFL'ki grzeją się bardziej od ledów a chciałem niskim kosztem bez grzałek ceramicznych podnieść temp w boxie. Temp zew ok 18.5 °C po załączeniu lampy temp wew 27.8 °C

@Zielone krainy Nie wykluczam takiej opcji, w razie czego to tylko opcja dostawienia. Akurat jeśli chodzi o oświetlenie to wszystko mam pod ręką można by powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ColderVoid Na kwitnienie będziesz musiał dodać, bo CLF 125 W daje jakieś 6 tys. Im, a na twoją powierzchnie potrzeba 12 500 Im, czyli dwa razy tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Zrobiłem szybki research, dokupie dwie lampy ledowe każda po 25W (wydajność 120 lm/W) co da kolejne 6tyś lm. Z powodu że będzie to w kształcie listwy, umieszcze je na przeciwległych kątach boxa. Spowoduje to równomierne oświetlenie rośliny nawet podczas wzrostu w górę bez potrzeby zakrywania głównej lampy CFL. Myślisz że wystarczy?

 

Edit: Oczywiście lampa ta będzie przystosowana pod kwitnienie, spec: 

Kolor linii 1: 6500 K
- Linia 2: 2100 K
- Linia 3: 660 nm

Edytowane przez ColderVoid
Dodanie specyfikacji dodatkowej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ColderVoid Różnica między CFL a LED jest taka że LED świeci bardziej "kierunkowo" czyli prosto w samo sedno tematu :). CFL ma dużo więcej strat światła bo świeci w każdą ze stron i tutaj potrzebny odbłyśnik. Ale odbłyśnik nie dobija wszystkiego a część odbitego światła wraca i zatrzymuje się na żarówce CLF. Bez sensu. CFL były dobre i modne jak LED nie były popularne i tanie. Obecnie sobie to daruj. TYLKO LED.

Pomyśl lepiej o JEDNYM dobrym panelu LED z pełnym spektrum. Świeci on kierunkowo, ma dużo lumenów z wata i nie trzeba odbłyśników i mniej prądu z sieci zabiera (rachunki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad tym ledem 

LUMATEK LED ATS 200W

lub 

LUMATEK LED ATS 200W Pro

tylko o to jest pytanie czy ten PRO się zmieści do boxa  jest to tez inwestycja na przyszłość możliwości rozbudowy boxa na tym możesz mieć boxa  do 0.8x0.8   
teoretycznie jak się postarasz to puchacz go tam sam się nad takim zastanawiam tylko pytanie do doświadczonych czy jak będzie trochę na ciasno wchodził to nic się nie uszkodzi 🥺

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens attis zmieści się do 0,36 od ściany do ściany wymiar to 508x508mm, należy odliczyć grubość rurek i wchodzi z delikatnym luzem.

W 0,25 byłby wciśnięty w stelaż dosłownie i raczej nie wpłynęło by to dobrze na jego prace. Do takiego rozmiaru boxa jakiś qb do 120w albo cob do 100w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób zyrandoledy na Vtac , albo naświetlacz z vtac Evo 160lm/w i bierz barwę 3000k. Na tą powierzchnie wziąłbym vtac 9.5w 1500lm. Zobaczył ile ich potrzebujesz, kup oprawki, kabel i listewkę i jest ogien kurwa tanim kosztem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ColderVoid  Panele led ok, możesz np. zerknąć na stronę Ledam.pl tam znajdziesz stosunkowo tanie , a skuteczne panele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr tylko widzisz jak bym chciał większego boxa za jakiś czas to bym musiał kupować kolejnego leda   A np pod rurkami nie da się jednak go jakoś wepchnąć ? Po pod skosem to i tak lipa trochę  może być 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr kurczę to nie wiem na co się teraz zdecydować  🥺  bo te wymiary co sa podawane na stronach  to samego panelu i do tego trzeba dodać jeszcze te kable z lewej i prawej od zasilania i ściemniacza?  
Kusi mi by zmienić na jakiegoś leda dobrego co tez uciągnie większego boxa do 0,64😔 i kupić raz a porządnie teraz nie mam możliwości zmiany boxa 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens u mnie siedzi ats 200 pro, mam boxa 60x60. Sam panel wszedł idealnie, przewody po obu stronach zasilacza lekko napierają na ściany namiotu. Mogę później zmierzyć ile dokładnie potrzeba miejsca żeby zmieścić lumateka. 

Edytowane przez Dwaplusjeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...