Skocz do zawartości
Wojmax

Cookies Gelato

Rekomendowane odpowiedzi

Roślinka ma się dobrze. Plan na najbliższy czas to dać jej jecsze urosnąć, tak aby łodygi miały po około 20/23cm. Następnie zgodnie z planem zakładam kratkę do SCROGa, tnę ją i robię z niej 8 szczytów 

IMG20221209225837.jpg

IMG_20221209_225915.jpg

IMG20221209225827.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Mr.Green Dokładnie po 4 na łodygę. Tylko weźmy pod uwagę fakt, iż na jedno rozgałęzienie przypadają dwa szczyty, także będę musiał ją dosyć mocno pociąć, ale obliczyłem, że to jest najbardziej optymalny sposób, żeby rozprowadzić równomiernie topy. Awykonalny plan z liczbą topów dalej aktualny 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna pilna pomoc. Zostawiłem roślin nie na weekend od piątku stała do teraz, jak w piątek palcem sprawdzałem czy chce jej się pić do bylo mokro dlatego nie podlalem ja na weekend. Teraz przychodzę patrzę a roślinka wygląda następująco:

Myślałem w pierwszej chwili że poprostu chce jej się pić, bo jednak nie miała wystarczająco wody, bo gdy włożyłem palec do ziemi to na około 5cm było suchutko, a więc ją czym prędzej podlalem, ale praktycznie cała woda zleciała do podstawki. Nie wiem o co chodzi. 

IMG20221211215636.jpg

IMG20221211215634.jpg

IMG20221211215632.jpg

Teraz czytam i wydaje mi się że powody mogą być dwa

1) brak wody i być może zbyt szybko wlałem wodę i dlatego praktycznie w całości przeleciała przez doniczkę

2) zbyt mała doniczką, naszczescie mam większą, powinienem przesadzać?

 

 

Ps. Dochodzę teraz do wniosku że roślina się tak zachowała z powodu za małej ilości wody, a woda opadła do podstawki z powodu tak bardzo wysuszonej gleby. Mam nadzieję że od jutrzejszego rana odżyje. Sprawę zamykam chyba że jutro jej się nie poprawi, to będę pisać. Miłego wieczoru Panowie! 

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinka prezentuje się następująco:

Myślę że za około 7/10dni założę kratkę i zgodnie z planem utnę główne dwa  szczyty, a resztę odrostów odetnę tak aby zostało ich w sumie 8.

IMG_20221213_163042.jpg

IMG_20221213_162959.jpg

IMG20221213144717_BURST001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się odjaniepawliło... 

Roślinka mam wrażenie że przestała rosnąć z niewiadomych dla mnie przyczyn. Pozatym cztery liście i tylko cztery zrobiły się z dnia na dzień praktycznie całe żółte. Zostawiam ja na święta więc w czwartek podleję ją 0.5l wody z ukorzeniaczem i Terra Grow od plagronu w proporcjach 2ml/1l wody. Mam nadzieję że to jej trochę pomoże. Strasznie mi oklapła również z niewiadomych przyczyn. Podlewam ją średnio raz na 4/5 dni po pół litra wody, ponieważ jest wystarczająco mokra ziemia. Z planem robienia roślinki na 64 topy niestety ale muszę spasować, ponieważ czas, który miałem mieć nieograniczony uległ zmianie. Jestem zmuszony przełączyć ją na flo w okolicach drugiego tygodnia stycznia. Prawdopodobnie zostawię te 10 szczytów które są, chyba że że mnie mile zaskoczyć i zacznie się rozwijać i piąć w górę. Walne Loliloping i myślę że efekt będzie zadawalający. Macie jakieś sugestie co mógłbym zrobić?

Ps. Wymyśliłem teraz jedna fajna rzecz którą jestem w stanie zrobić ale musiałbym ja robić jutro, najpóźniej pojutrze, mianowicie mógłbym przeprowadzić Topping na dwóch głównych łodygach przez co zwiększyłbym ilość topów o dwa plus zredukowałbym dysproporcję topów (reszta topów jest z Mainliningu). Myślicie że to dobry pomysł?

IMG20221220232440.jpg

IMG20221220232435.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Wojmax  Rób jak chcesz, walnąć możesz topping lub fim wszystkim szczytną na raz, jak taki masz pomysł to go realizuj, ale karm trochę mocniej, bo się wyjada , czyli w ziemi nie ma dość jedzenia, a  to jest weg, na wegu nie ma się wyjadać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr Jak tam jest donica 16 l , tak wynika z jego wcześniejszych deklaracji, ja w 14 l zrobiłem wega 55 dni, a moja roślina od jego planta jest parę razy większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Przesadzę ją jutro i porządnie podleję z nawozem i myślę że powinno być w porządku. Wogole @Zielone krainy dał dobry pomysł, bo mógłbym wszystkim szczytom przeprowadzić Topping, ale nie wiem w sumie czy nie są jeszcze za małe co uważacie?

@Zielone krainy 16l to nie jest, to jest przejściowa doniczką pomiędzy kubkiem a docelową, ale wątpię żeby nie miała miejsca, ale tak czy inaczej ją przesadzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Wojmax  Są w porządku, możesz robić trening na wszystkich szczytach,  ale wyjaśnij po co chcesz przesadzać, jak to donica 16 l, chyba że to jednak nie 16 l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...