Skocz do zawartości
Wojmax

Cookies Gelato

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra czyli, co: jutro przesadzę ją do docelowej 16l plus przeprowadzę Topping na wszystkich szczytach, a na dodatek podleję ją nawozem Terra Grow i Power Roots w proporcjach 2ml/l wody?

@Zielone krainy kurde tak wlansie myślałem żeby chwilę odczekać po przesadzeniu ale czas goni niestety bo do 1 tygodnia stycznia chce się zamknąć z wegiem a po świętach czyli 2 chyba mi się nie opłaca przeprowadzać Toppingu? 

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Wojmax Nie szalej, po przesadzeniu daj jej z 2-3 dni, potem trening wysokiego stresu na wszystkich szczytach, odczekaj z 7 dni i przełączaj, jak cię czas godni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy no w tym problem ze właśnie teraz na tydzień ja zostawiam i będę dopiero 1 stycznia, więc wtedy najszybciej bym mógł trening zrobić i wtedy bym ją przełączył 8. Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Wojmax No i w porządku, przesadź jutro, a 1 stycznia zrobisz trening, dasz jej tydzień i przełączysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr Już to wyjaśnił.  Kierowałem sie tym, co miał w opisie na poczatku fotorelacji, napisał tam donica 16 l, więc uznałem, że to 16 l.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych świąt i hucznego sylwestra!

Zostawiłem roślinkę na 5dni i stał się cud bożonarodzeniowy, bo chyba inaczej tego nazwać nie można. Roślinka odżyła i się pięknie rozwija. Zastanawiałem się nad propozycją@Zielone krainy aby przeprowadzić Topping lub FIMing odczekać tydzień i przełączyć na flo. Wydaje mi się że jeśli przeprowadzę Topping/FIMing, to będę miał 20/25 szczytów, ale moim zdaniem one będą na tyle nierozwinięte że to będą popcorny które będę mieć jakieś 1/max 2g objętości więc średnio, z drugiej strony gdybym nie ciął i dodatkowo przeprowadził Loliloping to miałbym 10 ale ładnych dorodnych pałek. I teraz nie wiem co robić bo jeśli bym przycinał to za tydzień 2 stycznia, bo dalej mnie nie ma w domu, a na flo chce przełączyć w drugim tygodniu stycznia.

A co wy myślicie ciąć nie ciąć, FIM i SCROGa założyć czy Topping i porozsuwać te szczyty żeby się nie stykały? 

received_702598957981682.jpeg

received_885311899273038.jpeg

received_870280360843457.jpeg

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax jak ja przelaczysz drugi tydzień stycznia to ona wystrzeli najprawdopodobniej w kosmos 😛 Ja robiłem na 4 pałki czyli podwójny toping to mimo upinania, odrosty dostały świra po flipie.. I jeblo do góry jak fryz Rutkowskiego.. 😄

Analizując swój grow jak i czytając trochę w necie uważam iż roślina która nie jest dość rosrozsnieta na długość/wysokosc  ( w zaleznosci jak ja prowadzimy ) koniec końców I tak wystrzeli. Rośliny mają to w genach ze zrobią wszystko co się da by osiągnąć swój średni potencjał do wzrostu. 

Mówiąc w skrócie.. nieważne czy to w bok czy do gory, roślina osiągnie swój potencjał wzrostu. Wyjątkiem jest @Zielone krainy któremu nie rosną jak szalone w górę a zamiast tego.. cisną w szerz  🤪 nie wiem czy on to tak umi  😄 czy tak poprostu jest bo ma małego boxa  😄

Ja bym to osobiście upiął na te 5 pałek. Że tak powiem "spłaszczyl" bym roślinę upinajac każdy odrost. Po zrobieniu tego teraz masz jeszcze  3 tygodnie do flipa w połowie stycznia co daje mnóstwo czasu na powtórzenie zabiegu lub ewentualna zmianę decyzji na ScroGa, co nie będzie problemem.  

To tylko moja wizja. Nie traktuj tego jako jedyne wyjście lecz jako moja interpreracje  😉

Zobacz relację @Prograss jak porozciagal planta A mimo tego po przelaczeniu szczyty swoje i tak się podniosły jak słupki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Czy mógłbyś mi trochę szerzej wyjaśnić 4 akapit, bo nie jestem pewien czy dobrze rozumiem słowo upiąć i co za nim się wiąże. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax spoko luz. Czasem sam siebie nie kumam  😄

Normalnie lecisz z nią dalej jak Mainline. Upinasz każdego odrosta  w swoją stronę.  Odrosty żeby się uwolnic do góry rosną na długość i plant się rozrasta.  Nowe odrosty dostają światło i jest coraz więcej topow.  

To ze masz 10 palek to nie znaczy że nie może być więcej i to bez cięcia. Jak porozchylasz teraz te zagęstnik które masz to małe odrosty urosną i staną się nowymi odgalezieniami. 

Wszystko  zależy co chcesz osiągnąć  😉

bardziej  w górę..? 

plant-main-lining.jpg.8c09390471d3587489c96462bd76923f.jpg

 

Czy bardziej płasko.. ? 

32-cola-main-lining-scrog-nugbuckets-sm.jpg.3f8cb2ba56d847ad232727ee7491efa6.jpg

 

A tutaj masz obraz o co mi chodzi  z dalszym upinaniem. Coś na ten styl tyle że dostosowany do kształtu twojej rosliny. 

7bd70347fc13af60ae609d87bcf4207dbfbec5b9_2_374x500.jpeg.1dcd7bd1f86e4f9f2aaaaeb191384b52.jpeg

Ty rzadzisz w boxie i Ty musisz wiedzieć czego chcesz 🙂

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax mozesz rozłożyć szczyty na płasko przy pomocy lst, poczekac, przelaczyc w kwitnienie i na początku flo rozłożyć siatkę.

Ale jak napisal @Mr.Green Ty rządzisz i musisz wiedzieć czego chcesz(biorąc pod uwagę rozmiary boxa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soniq21 @Mr.Green Ślicznie dziękuję nie byłem świadomy że to ma taki potencjał. Coś podział na pewno, nie wiem czy jecsze będzie mi się chciało w kratkę bawić ale na pewno tak jak @Mr.Green powiedział porozsuwać te szczyty i fajnie na całej szerokości boża je będę miał. Dzięki wielkie jescze raz! 2 wracam więc porzucam jakieś foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
12 godzin temu, Mr.Green napisał:

Mówiąc w skrócie.. nieważne czy to w bok czy do gory, roślina osiągnie swój potencjał wzrostu. Wyjątkiem jest @Zielone krainy któremu nie rosną jak szalone w górę a zamiast tego.. cisną w szerz  🤪 nie wiem czy on to tak umi  😄 czy tak poprostu jest bo ma małego boxa  😄

Światłem i treningiem wpływam na to , aby ograniczyć ich wyciąganie.

@Wojmax  Kwestia tego, co chcesz uzyskać im więcej szczytów będzie miała roślina tym jej topy będą mniejsze, bo roślina podzieli między nie energie świetlną i składniki, ale więcej szczytów to bezpieczniejsza opcja choćby ze względu na plechę, a ostatecznie wagowo wyjdzie podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, skorzystałem z obu propozycji. To znaczy rozłożyłem roślinkę i upiołem każdego odrosta, a na dodatek przeprowadziłem Topping na 8 szczytach, mało tego na dwóch głównych szczytach przeprowadziłem FIMing (oczywiście czy dobry czy nie to już natura zweryfikuje w niedalekiej przyszłości; w najgorszym wypadku będę miał Topping). Roślinka wyglądała w ten sposób:  

IMG_20230102_205335.jpg

IMG_20230102_205313.jpg

A teraz prezentuje się tak:

IMG_20230102_205523.jpg

IMG_20230102_205604.jpg

IMG_20230102_205453.jpg

IMG20230102163944.jpg

Myślę że dam jej około tygodnia na regenerację i przełączam na flo (tyle jej powinno moim zdaniem starczyć, pozatym jak przełączę światło to wystrzeli w górę więc tak naprawdę czeka ją dwa tygodnie intensywnego wega). Podlewam nawozem Terra Grow i raz na jakiś czas Power Roots, pH wody, jak i glepy sprzyjające w okolicach 6.00, temperatura ok. 29/30° w dzień, w noc ok. 26/27°, wilgotność jak i w tamtej roślinie niezadowalająca, bo około 30%, ale roślinka nie wydaje się, aby potrzebowała więcej wilgoci, ledy około 40cm nad szczytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...