Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ZielonyTabaluga napisał:

@AmberYbarra kwestia tego, że jak pytałem faktycznie o model ledow, każdy mówił, że lumeny w ledach nie są aż tak ważne... 

Aż tak ważne nie są. Ale co do czego przychodzi to są. WIĘKSZA MOC = WIĘKSZY PLON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ZielonyTabaluga napisał:

@AmberYbarra mi wychodzi aktualnie 3750. Mało? 

UHM.. jak na ten BOX i te roślinki to nawet spoko czoko ale to małe sadzonki. Ale jak się rozrośnie a prędzej czy później tak będzie. Będziesz musiał wsadzić w większy BOX i dać im co najmniej dwa razy więcej (jak nie trzy). :))).

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa wygląda tak. Cały zabieg zajął mi 45 minut na 3 Ledy. W tym pół h na pierwszą, bo nie wiedziałem dokładnie od której strony dupy się za to zabrać. Moje spostrzeżenia :

-Świeci jakieś 25/30% jaśniej. 

-Ciepło jest trochę większe (wiatraki dają radę) 

-Nie napeeedala tak po oczach. 

Zdjęcie daje na porównanie z wczorajszym dniem. Możecie również powiedzieć co myślicie o tym jednodniowym wzrostem bananów. 

 

 

IMG_20220831_154149.jpg

16619568196135861994198822605600.jpg.7d4b36cbeed6fc425c92d99ce01b1a38.jpg

IMG_20220831_171701.jpg

Edytowane przez ZielonyTabaluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ZielonyTabaluga napisał:

A więc sprawa wygląda tak. Cały zabieg zajął mi 45 minut na 3 Ledy. W tym pół h na pierwszą, bo nie wiedziałem dokładnie od której strony dupy się za to zabrać. Moje spostrzeżenia :

-Świeci jakieś 25/30% jaśniej. 

-Ciepło jest trochę większe (wiatraki dają radę) 

-Nie napeeedala tak po oczach. 

Zdjęcie daje na porównanie z wczorajszym dniem. Możecie również powiedzieć co myślicie o tym jednodniowym wzrostem bananów. 

 

 

IMG_20220831_154149.jpg

16619568196135861994198822605600.jpg.7d4b36cbeed6fc425c92d99ce01b1a38.jpg

IMG_20220831_171701.jpg

 

 

Jedna sugestia, doniczki nie mogą być przeźroczyste. Korzenie nie powinny "widzieć" światła. Mogą być kłopoty z roślinkami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, AmberYbarra napisał:

Aż tak ważne nie są. Ale co do czego przychodzi to są. WIĘKSZA MOC = WIĘKSZY PLON.

Żeby wsadzić więcej watów/lum to musi mieć więcej wysokości. 

Nadmiar światła też potrafi zaszkodzić roślinom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Udyr napisał:

Żeby wsadzić więcej watów/lum to musi mieć więcej wysokości. 

Nadmiar światła też potrafi zaszkodzić roślinom.

Tak tak oczywiście, wraz ze wzrostem mocy trzeba zwiększać dystans od szczytów roślinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doniczki już obklejone taśmą, teraz druga sprawa. Pryskam je spryskiwaczem wodą. Kwestia tego, że rano dałem im nawet dobrą dawkę, a teraz sprawdzam, a u nich susza... Jest jakaś tabela jak w to lać? Druga sprawa, minęło te dwie godziny i powyginały się w stronę lamp (wcześniej były proste) pytanie może głupie, ale odwracać je co jakiś czas, aby się prostowały? 

Użyłem ziemi compo sana najwyższej jakości. Kiedy mogę zacząć ich karmić? 

Edit. W sensie gną się od kiedy uharatalem obudowę z ledow.

Edytowane przez ZielonyTabaluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ZielonyTabaluga napisał:

Doniczki już obklejone taśmą, teraz druga sprawa. Pryskam je spryskiwaczem wodą. Kwestia tego, że rano dałem im nawet dobrą dawkę, a teraz sprawdzam, a u nich susza... Jest jakaś tabela jak w to lać? Druga sprawa, minęło te dwie godziny i powyginały się w stronę lamp (wcześniej były proste) pytanie może głupie, ale odwracać je co jakiś czas, aby się prostowały? 

Użyłem ziemi compo sana najwyższej jakości. Kiedy mogę zacząć ich karmić? 

Edit. W sensie gną się od kiedy uharatalem obudowę z ledow.

Gną się bo wyczuły "prawdziwe" światło IMO normalna reakcja. Możesz odwracać. Doniczki muszą mieć otwory w dnie. Podlewaj tak żeby woda wyszła dnem przez otwory. Jak zaczyna wychodzić dołem podlewanie STOP. Korzenie muszą oddychać. Roślinka ma mieć dostęp do CO2 (dwutlenek węgla niezbędny do procesu fotosyntezy), korzenie muszą mieć dostęp do tlenu. Jak doniczki nie mają otworów korzenie duszą się w wodzie i ziemia zaczyna gnić korzenie też. Otwory być MUSZĄ. Woda ma krążyć a NIE STAĆ, taka prosta zasada.

Karmienie czyli nawozy tak od 21 dni od wykiełkowania. Mała roślinka nie ma wykształconego systemu korzeniowego więc i tak nie zaciągnie wody i nawozów bo po prostu nie ma czym. Tutaj występuje progresja czym starsza tym więcej ciągnie i tyle. Jak masz Automata to spokojnie z nawozami. Automat NIE POTRZEBUJE mocnego walenia nawozami ma niskie wymagania w stosunku do fotoperioda. To tyle. Jak ziemia ma sucho podlewaj tak żeby było mokro. Są trzy grzechy główne przy Automatach.

1. Lanie za mało wody.

2. Lanie za dużo wody.

3. Przesadzanie (Automatów nie powinno się przesadzać). Chociaż są TRIKI że można to zrobić i roślinka nie ucierpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AmberYbarra Czyli ich gięcie to prawidłowy proces w całym tym moim burdelu. Jeśli chodzi o moje pojemniki, to na samym początku jakieś tam dziurki im porobiłem. Powiedz mi jeszcze przyjacielu. Jest zasada której trzeba się twardo trzymać? Że albo ma 12h światła i 12 śpi, lub 16/8 etc, czy jednego dnia może to być 12 światła, drugiego 16? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ZielonyTabaluga napisał:

@AmberYbarra Czyli ich gięcie to prawidłowy proces w całym tym moim burdelu. Jeśli chodzi o moje pojemniki, to na samym początku jakieś tam dziurki im porobiłem. Powiedz mi jeszcze przyjacielu. Jest zasada której trzeba się twardo trzymać? Że albo ma 12h światła i 12 śpi, lub 16/8 etc, czy jednego dnia może to być 12 światła, drugiego 16? 

Powiem tak. Przy Automatach WSZYSTKO jedno. Automat ma "zaprogramowany" poprzez geny Ruderalis cykl życia. Jak dasz mniej światła roślina będzie mniejsza i da mniejszy plon. Logiczne. Jak masz fotoperioda sytuacja jest trochę inna bo sterujesz nią niejako za pomocą światła.

Jak masz Automata to najlepszy cykl to 18/6. A wiesz czemu ?. Bo cykle 20/4 i 24/0 są ZA BARDZO obciążające i męczysz nimi roślinkę.

Roślinka MUSI mieć ciemność do prawidłowego cyklu fotosyntezy i przebudowy komórek chlorofilowych. Więc cykl 18/6 najlepiej spełnia te założenia. Tak tak, roślinka też potrzebuje odpoczynku. To tak jak byś nie spał przez tydzień. Jak byś się czuł ?. Zmęczony prawda ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ZielonyTabaluga napisał:

O to chodziło? 🤣 30 minut jebania. 

16619568196135861994198822605600.jpg

Co Ty robiłeś 30 minut?jedynie, że 28 min. zajęło Ci zjaranie blanta a potem robota :)

Uważaj jak pryskasz.Te ledy teraz kopią prądem:)

W sumie bez uśmieszków.Te ledy kopią prądem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TROUBLEMAKER napisał:

@AmberYbarra jeśli chodzi o cykl 24/0 20/4 to one wcale nie mecza roslin , poprostu chodzi o to że mniej prądu idzie i tez nie ma różnicy przy płonie gdy porównasz z 18/6 , 🙂

To też. Ale roślinka MUSI mieć ciemność do prawidłowego cyklu fotosyntezy i przebudowy komórek chlorofilowych taka jest ich biologia. I dotyczy KAŻDEJ rośliny rosnącej na naszej planecie.

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...