Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Przedzior napisał:

@ZielonyTabaluga a jak z wilgotnością? Ja to zakładam denka od butelek aby była większa wilgotność. Tylko tutaj panują specyficzne warunki. 

Nie mam pojęcia, dopiero we wtorek będę miał higrometr, pryskam ścianki boxa wodą, ziemię z góry. Póki co na oko, zamówiłem też nawilżacz. 

38 minut temu, Udyr napisał:

@ZielonyTabaluga żadnych nawozów, za mała jest na cokolwiek.

 

Ale póki co, są w porządku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy growbox to jeden wielki niewypał, nie przewidziałem sytuacji... 

Wyszedł mi tak, że ani wsadzić do niego 2 rośliny (wtedy zostaje zbyt dużo miejsca) ani 3 (bo wtedy docelowe donice ok 11l)mi się nie zmieszczą... Dlatego dzisiaj przejdzie modernizację. Czy wymiary : 0.35m x 0.65m / 0.8/m wysokości. Starczy mi na 3 automaty? 

Chodzi mi w sumie o przestrzeń dla nich, bo donice już wtedy ładnie mi się zmieszczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższy tym lepiej 

Policz sobie, wysokość doniczki plus średnia wysokość twoich roślin jakie mogą osiągnąć + odległość od źródła światła+ miejsce na światło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga jest zasada. Podlać zamknąć i nie podglądać. Za każdym razem jak otwierasz obudowę/boxa/namiot zmienia się temperatura, wilgotność itp.

Daj jej żyć i nie przeszkadzaj jej rosnąć. Cierpliwości odrobinę zawsze się przydaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga Nie zimno, one czasami tak reagują. Możliwa przyczyna to opiła się wody liście zrobiły się ciężkie od wody i lekko opadły, zjawisko normalne. Abo w drugą stronę, ma za sucho i liście opadają z odwodnienia. Albo po prostu opuściła listki bo tak chciała, to jest bardzo zabawna roślinka i czasami robi takie rzeczy bez powodu.

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Mr.Green napisał:

@AmberYbarra moze lecz nie musi. Kazda teza dobra 😉

Każdy wytrwały growerek się tego z czasem nauczy. Uprawa to wieczna nauka. A Ci co mówią że już wszystko wiedzą są w błędzie i jeszcze nie raz uprawa ich zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już w większym growie. 

43x66cm

Oswietlone 

3x 2700k 1250lm

2x 3000k 2475lm

2x 4000k 2475lm

Obłożony kocem ratunkowym. 

Teraz uzbrajam nawilżacz powietrza, a następnie jadę odebrać termometr + wskaźnik wilgoci. 

Opinie mile widziane. 

IMG_20220907_161730.jpg

Edytowane przez ZielonyTabaluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Ma chłopak fantazję...

9 godzin temu, Mr.Green napisał:

Ta w tym wiadrze to chyba Cie ponioslo z ta doniczka 😄 ile to ma litrow? 

🤔

🙂

5 godzin temu, ZielonyTabaluga napisał:

@Mr.Green w wiadrze jest amnesia, mogę, jeszcze troszkę mogę 😄

Amnesia kiedy kiełokowana ile ma dni ?

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...