Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@AmberYbarra Nie chłopak ma fantazje, tylko na tym forum gdy szukałem informacji, były strasznie rozbieżne. Jedne i te same osoby potrafiły pisać, że raz do automatu starczy 7l, a raz, że dać 15l. Jako, że była do słońca wystawiona, stwierdziłem na podstawie wypowiedzi, że lepiej dać większą. Ma 34 dni. Tak samo, jak dodałem jej zdjęcie i była kurduplem 2 tygodnie temu, jedna z czołowych tutaj osób pisała, że ona zaraz będzie kwitnąć. Do dzisiaj nie zauważyłem żadnych oznak. Czy coś z niej będzie? - nie wiem, nikt nie powiedział mi nic sensownego. Fakt jest taki, że zaczęła turbo szybko rosnąć. Jeśli pójdzie na straty to trudno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto.png.b201a6c8938b47e2cdfe831773a6c84c.png@ZielonyTabaluga Generalnie odmiany Automatyczne mają w sobie geny Ruderalis czyli full Automatu :). Od jakości tych genów i ilości tych genów zależy jak szybko będą kwitnąć jedna ma 2% tych genów inna ma 5%. Jedna ma geny Ruderalis z odmiany Kanadyjskiej inna ma z Rosyjskiej Syberyjskiej (bardzo mocna i agresywna odmiana). 34 dni to jeszcze nie dużo. Tylko ty liczysz 34 dni od wsadzenia nasiona w wodę czy od kiełka który wyskoczył z ziemi bo to jest zasadnicza różnica. Wiadro 15 Litrów to wcale nie jest dużo są Automaty co potrafią całe 15 litrów zapełnić korzeniami i trzeba na takie dać 20 litrów. A są też takie Automaty dla których 10 litrów to będzie dużo za dużo. Wszystko zależy od konkretnego typu rośliny ale niekoniecznie. Bo Automaty tego samego gatunku potrafią się różnić wysokością i wyglądem. Występuje tak zwana zmienność w obrębie tego samego typu i gatunku. Tak samo jak bracia i siostry ze związku matki i ojca różnią się między sobą mimo iż przodkowie są tacy sami.

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga ogólnie zakłada się że 11l powinno być ok w wielu miejscach tak wspominają. Gościu z homegrowtv automaty sadzi w 15 i wychodzą mu olbrzymy... 

Ja teraz 6 plantów będę sadzić w 9l donicach ale soil będzie własnej roboty 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AmberYbarra Dlatego nie wiem skąd komentarz, że mnie fantazja poniosła? Ja mam wolne 5l donice i zastanawiam się czy maluchy w nie wsadzić. Ewentualnie mam trochę paneli i zrobię im donice węższe, ale wyższe. Korzenie mi już dziurami wychodzą na spacer więc muszę coś z tym zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga puki co z małymi się wstrzymaj niech sobie rosną, rozbudują konkretny system korzeniowy... Wtedy jak zdecydujesz się na docelowe miejsce to wtedy je wsadzisz... Rośliny lubią spokój a małe tym bardziej poczekaj aż maluchy będą mieć z 3/4 poziomy to wtedy je przesadź i od razu lst plus toping za jednym stresowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga "Fantazja poniosła" w sensie że chcesz wyhodować giganta, wielkość doniczki jest ściśle powiązana z wysokością rośliny. Czym większa doniczka tym bardziej idzie w górę. Jest tylko jeden problem z dużymi doniczkami i małymi roślinami w tych doniczkach. Małe rośliny mają mały system korzeniowy. Duża doniczka ma dużo wody a mały niewykształcony system korzeniowy nie potrafi wyciągnąć wody z tak dużego naczynia i woda tam zalega. Zaczynają się procesy gnilne z powodu dużej ilości zalegającej wody, pojawiają się glony a system korzeniowy zamiast się rozwijać pozostaje mały (bo w przypadku nadmiaru wody się nie rozwija i z czasem zaczyna gnić).

@Przedzior Topping raczej się stosuje w fotoperiodach, automaty raczej bez toppingu.

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przedzior Mordo... No to ja już nic nie rozumiem. Tak jak wspomniałem, korzenie mi już dziurami wychodzą na spacer. Prawda jest taka, że doniczka jest 1.1l, one mają półtora tygodnia. Ktoś mi pisał tutaj, że jak korzenie zobaczą światło, to roślina umrze. Więc w końcu jak to jest? Zostawić je? 

@AmberYbarra Ale ja nie napisałem nic, że chce wyhodować giganta. Ja cały czas pisałem, że ona była spisana na straty i sam jestem ciekawy czy coś z niej w ogóle wyrośnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przedzior A na którym poziomie liści topping robiłeś ?. Topping robić MOŻNA ale nie jest to zalecane. To tak samo jak możesz pić Whiskey ale lekarze tego nie polecają :).

@ZielonyTabaluga To nie jest tak że jak korzenie zobaczą światło to roślina umrze, bo tego nie zrobi. Ale widzieć światła NIE POWINNY bo roślina może stać się karłem lub mieć problemy z rozwojem. Miejsce dla korzeni jest w ciemnej ziemi. "Ale ja nie napisałem nic, że chce wyhodować giganta. " dlatego uznałem że masz fantazję :))).

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga Podlewać co 3 dni. Poniedziałek podlewamy, wtorek, środa przerwa. W czwartek podlanie i tak dalej. Jak podlewany za często roślina nie wykształci korzeni a jak je wykształci to będą krótkie i cienkie. Dzieje się tak dlatego że jak roślina coś ma w nadmiarze w tym przypadku wodę to nie będzie jej szukać. A co za tym idzie wykształcać systemu korzeniowego.

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga nic jej nie ma. Spokojnie.

Z fantazja to hak kolega wyzej opisal to nie chodzi o sam rozmiar doniczki a o wysokosc namiotu.. bo w tym 15 l wiadrze to ona wystrzeli w gore i moze byc problem z wysokoscia.. wydupi ja w gore i bedzie lipa.. w skrocie piszac..

Ja sam uzywalem 25 litrowej donicy na automaty i wiem ze potrafia duzo urosnac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga wlasnie to ona wyglada jakby Cie dojechala i zalozyla Ci Nelsona od tylu 😄 dlatego jej sie pazurek ulamal 😛

To sa rzeczy z cyklu.nie wyjasnione sytuacje w boxie. Wszystko ok ten lisc i tak za niedlugo bedzie z tych pierwszych ktore beda odpadac 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...