Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ajj, sprawdziłem sobie właśnie ph wody, moja ma 7.5 😞 Czy jest jakaś "mineralna" którą mógłbym stosować zanim dojdzie mi środek od obniżania ph wody? Ewentualnie czy mogę im dawać deszczówkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga Deszczówka powinna być lepsza, ewentualnie Twoja odstana 24h. Możesz też dać trochę cytryny do wody. Zbija ona Ph, ale ten sposoób nie jest ok do długotrwałego stosowania, ale na 2-3 podlania będzie ok.
Z tego co czytałem tutaj na forum, to odradza się stosowania wód mineralnych-sklepowych.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety woda potrafi robić takie cuda. W Polsce (jeżeli tam teraz się znajdujesz) woda pozostawia wiele do życzenia. W NL woda kranowit ma ph 7.1 gdy przelewam przez brite to spada delikatnie. 

Poza tym dzięki akwarystyce dużo człowiek się nauczył na temat wody 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki Wody mineralne sklepowe odpadają są to wody "ciężkie" dużo różnych minerałów.

@ZielonyTabaluga woda ma 7,5 PH, ale jakie ph ma ziemia ?. Może po dodaniu tej wody do gleby to się zbilansuje hę ???. Najlepiej jakbyś do podlewania stosował nasz nawóz o którym wczoraj rozmawialiśmy.

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga Tak jest możliwy, zrób twoja woda + woda destylowana 50% na 50%. Problem będzie rozwiązany. Albo zakup filtr do wody "Brita" lub coś podobnego.

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ogólnie, jest to możliwe, że świeża woda prosto z kranu ma ph 7.5, a po odstaniu 48h+, wzrosło jej do 7.8? Czy mi jakiś miernik zepsuty wysłali? Teraz kolejne pytanie z serii tych głupich. Znam miejsce w lesie, gdzie płynie rzeczka, a minimum 2km wcześniej nic do niej sciekowatego nie wpływa. Miałem użyć deszczówki, ale ojciec mi odradził ze względu "brudnych opadów" i dużej ilości siarki czy czegoś tam... Rzeka, deszczówka, wodociąg + destylowana, wodociąg + ocet/cytryna? 

Ph ziemi której użyłem 5.7-6.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...