Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 40 

Rośliny idą powoli ,bardzo powoli. I to mnie martwi. Nigdy nie miałem tak wolnego wzrostu ale tez 1 raz bez roots excellurator jadę. 
Ogólnie dziewczyny wyglądają bardzo poprawnie pomijając wolny wzrost i wyjście z szoku po fim. 
Panel mam na 55cm temp.22-23 /24h

Robiłem opryski dwa dni z rzędu boom boom spray by wyszły z szoku szybciej. Nie zauważyłem spektakularnego efektu prócz tego ze panny nabiły się azotem.  
 

Odrywam liście wiatraki i małe odrosty przy dole nie mające szansy na rozwój. 

zamówiłem roots excellurator będę podawał na vega i jeszcze 2 tyg po przyłączeniu tak jak producent zaleca. 

Ile na oko jeszcze na vega je trzymać by plon był największy jeśli o mnie chodzi to mogę jeszcze i 5 tyg je przetrzymać na marginesie. 
 I tak mi się wydaje , ze z 4 tyg im powinny wystarczyć ale to tylko moje założenia. Jak wyjdzie się okaże. 
 

7F57D0C3-6B8B-4ECB-AE0E-AC7E475EFFD6.jpeg

10A87A05-6933-47C6-BE64-85811DE93BB6.jpeg

Kiedy podkręcić Panel na 75% ? 

 

 

08E228CA-07EE-4D9A-ADA2-AF9AD9C4886F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 czesc mordo masz 40 dzień to już prawie 6tyg Vega. 

Po sobie ci mówię a mam 1m na 1m i zrobiłem im wega 4 tyg . Także ja bym już przełączał.. 

Na okres indukcji kup im melasę,  skraca indukcję nawet do 3 dni 

Jeśli idą ci wolno , nie martw się na indukcji je wykurwi w niebo,  mówię cały czas z doświadczenia.  

Jeśli nie będzie cie satysfakcjonowało (ale napewno cie zaskocza) podnieś moc lampy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TROUBLEMAKER nie porównuj swojego grow do tego tutaj. 
 

ty puściłeś swoje rosliny samopas tak naprawdę wiec one pną sie w górę Ba całego. 
tutaj jest siatka położona wiec one z automatu już są przyciśnięte do gleby i trochę im dłużej zejdzie wyjście z niej. 
 

przeplataj póki co pod siatą ile wejdzie. Postaraj się zapełnić większość oczek w siatce i przełączaj na flo. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Brazil Munster napisał:

@TROUBLEMAKER nie porównuj swojego grow do tego tutaj. 
 

ty puściłeś swoje rosliny samopas tak naprawdę wiec one pną sie w górę Ba całego. 
tutaj jest siatka położona wiec one z automatu już są przyciśnięte do gleby i trochę im dłużej zejdzie wyjście z niej. 
 

przeplataj póki co pod siatą ile wejdzie. Postaraj się zapełnić większość oczek w siatce i przełączaj na flo. 
 

A moc lampy już można do 75% przełączyć ? Jak sugerował Troublemaker ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Brazil Munster napisał:

Jak masz opcje to Ściągnij apke do pomiaru ppfd i daj równo nad głowami roślin średnio około 500ppfd. 😉

 

 

Pomysł doskonały ale nie wierze w poprawny odczyt. Pobrałem apk i mi wyskakuje 110 w centrum. Wiec do 500 daleka droga. 
Sprawdzę ile kosztuje ppfd miernik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy trening jak oceniacie ? 
siatkę wyrównałem lekki fryzjer i zaplątałem  panienek pod siatką. 

939AAEBC-690C-4EFC-8EE4-A26ACE7D0FDA.jpeg

E3E26F54-1977-4A0B-B5D8-C5ADDA60601C.jpeg

95DB2C60-537B-42C5-BC07-32B2369C8C88.jpeg

DEB8B563-C653-4C6A-82FF-B3361233B728.jpeg

@Brazil Munster

później sprawdzę jeszcze raz na innej wysokości. Ten pomiar miałem na 55cm 

Nie czarujmy się ze apk i aparat w telefonie ci pokaże wiarygodny odczyt. Może u ciebie jest lepiej ale mój iPhone już po przejściach. Zalany aparat uszkodzenie sensora wykrywania twarzy. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lidar w IPhone daje jakiś prawdopodobny odczyt. Jutro dam ci znać. Jak to pokrywa się z parametrami oficjalnymi lumateka dla mojego modelu. 
 

 

co do do roboty z siatka jest git. Ale ja bym zwiększył powierzchnie aż nad ta nagrzewnice bo będzie ciasno. Tzn nad nią bym zapuszczał tez odrosty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Brazil Munster napisał:

Może lidar w IPhone daje jakiś prawdopodobny odczyt. Jutro dam ci znać. Jak to pokrywa się z parametrami oficjalnymi lumateka dla mojego modelu. 
 

 

co do do roboty z siatka jest git. Ale ja bym zwiększył powierzchnie aż nad ta nagrzewnice bo będzie ciasno. Tzn nad nią bym zapuszczał tez odrosty. 

I tak się stanie jak tylko coś będzie sięgało dalej, znajdzie swoje miejsce. Narazie to max co mogę bezpiecznie wycisnąć. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Barney's napisał:

@Juras80 jak polecisz odrostami nad tą nagrzewnicą to kaplica ja tak zrobiłem z farelka i skończyło się tragicznie daj tą nagrzewnice do góry nad lampa 

Nie głupi pomysł. I pewnie bym i u siebie inaczej to rozwiązał. Ale mam bezpiecznie to zmontowane. Ta nagrzewnica niby typowo do namiotu nie generuje tyle ciepła dziko. I mam odgrodzone donice po całości izolacja. Jak narazie nie widać by coś się działo ale ręka na pulsie. 
 

Mam taka rozkminke czy powinienem dać panienkom papu. Według kalendarza biotabs teraz powinienem dać 20ml orgatrex i bactrex 1g na 0,5l jednorazowo w donice. 

Co radzicie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...