Skocz do zawartości
Ciemny

Auto Tropicanna Glue 60x60x140 Mars 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr na dzień dzisiejszy jest taka średnia jutro rano podejrzewam że będzie już lekka i będzie do podlania. Czuć po podlaniu jaka jest ciężka a po dwóch dniach jaka leciutka. Ostatnim razem była podlewana bardzo powoli bo dosypywalem ziemi i nie chciałem porobić dziury wgłębień jak zwał tak zwał . 

A worek z CO2 i temp jak na foto może mieć właśnie taki wypływ jak klapnięte liście? 

Odciąłem wlot powietrza kartonem żeby nie dmuchało na doniczkę ,może to mieć taki wpływ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny mogłoby być cieplej, ale nie ma co narzekać. Gorzej jak w nocy spada poniżej 17-15'c.

Niby w nocy nie powinno się podawać CO2 bo nie ma fotosyntezy, ale nie sądzę żeby to był problem, przecież wymieniasz powietrze wyciągiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr w dzień jest około 23 stp ale później otworzyłem chwilę okno żeby wpadło trochę świeżego powietrza . 

Wgl nie wiem czy ten worek działa powinien robić się biały a on bez zmian jaki był taki jest . 

Tak na noc jest tyko wyciąg i mieszający. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny nie wiem co ten worek robi bo nie używałem.

Zasadniczo da się wysoki poziom CO2 utrzymać samym oddechem przy otwarciu na chwilę boxa, albo tym co zaciąga się z domu.

Workami/butlami/bimbownikami tylko się poza normalne stężenie wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jak wymieniasz powietrze na świeże to worek co2 nic Ci nie daje, taką opinie usłyszałem przy swojej 1 uprawie. Obieg zamknięty musi być

Screenshot_20220914-222000_Chrome.jpg

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Rzeźnik no dobra panowie . To wychodzi na to że ten mój worek nic nie daje 😅 Bo i tak cały czas okno w pomieszczeniu jest praktycznie uchylone 😅 trudno niech już wisi może nie zaszkodzi. 

Dziś rano będzie podlana to później dam znać czy dalej klapla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem. 

Dzień 41 flo7-8. 

Jak widać panna nadal czarna jak diabol 😅 od ostatniego posta leje sama wodę praktycznie dzień w dzień jest podlewana a mam wrażenie że robi się jeszcze czarniejsza... 

Zauważyłem że liście z tego najwyższego szczytu ciąganie do góry widać to na zdjęciu , czemu się tak dzieje? 

Druga sprawa to wgl nie pachnie zero nic a nic .. jak była na weg to coś tam było czuć a teraz nic a nic liście oszronione i zero .. nawet nie używam filtra bo nie potrzeba 😅 mogłem ja coś skrzanic? Czy po prostu taka odmiana ? 

Lampa jakieś 30 cm od szczytów i 60% mocy. 

IMG20220918161402.jpg

IMG20220918161409.jpg

IMG20220918161415.jpg

IMG20220918161422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny polecam waatomierz najprostszy do tego marsa,  nie wiem czy to tylko przypadłość mojego ale 10 razy ustawisz na 50% i za każdym razem pokaże inną moc raz 35w raz 51w  jest spory rozrzut, czasem mam wrażenie żę w środku nie jest elektroniczny sciemniacz na cyfrowym potencjometrze tylko staryy liniowy potencjometr z ruskiego radia, innymi słowy jest kurewsko niedokładny, brak mu powtarzalności. Dodatkowo jestem ciekaw ile wyciskasz mocy ze swojego ja ze swojego wiecej niż 140w nie daje rady wycisnąć, ( sprawdzane na 2 watomierzach różnych firm ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kartek czytałem właśnie gdzieś że max daje 140w ale o takich przypadłościach nie słyszałem. Może gdzieś na czasie zakupie . Dzięki za radę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14/09/2022 o 21:15, Rzeźnik napisał:

Ogólnie to jak wymieniasz powietrze na świeże to worek co2 nic Ci nie daje, taką opinie usłyszałem przy swojej 1 uprawie. Obieg zamknięty musi być

Screenshot_20220914-222000_Chrome.jpgprzeciez wyciąg masz zamieszczony u góry namiotu, co2 jest cięższe i spada na dół także moim zdaniem normalnie działa. Wiele osób którzy używają co2 nie widzi różnicy w growie ale zapewne wpływa to w jakiś sposób niewidoczny. Nie wiem w jaki no ale przecież od dawna wiadomo że co2 jest potrzebne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TROUBLEMAKER Wiesz co, nie mam porównania, zaufałem wtedy gościowi z forum bez zweryfikowania informacji aż do teraz, no i okazuje się, że i ten gość i Ty macie rację. Ja stosowałem matę tylko na wegu i ogólnie wydawało mi się, że są jakieś takie duże te liście, ogromna powierzchnia, ale to była też moja pierwsza uprawa i wszystko wtedy było nowe. Fakt, że miały wtedy od początku lampę na 60% bo nawet nie czytałem zaleceń producenta co do ustawienia jej i ich nie spaliło, to może coś tam pomagało

Screenshot_20220919-144250_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na noc wyciągać worek ? Bo wyłączyć go nie mogę ani nic innego 😅 

Od kiedy stosować pk13/14 ? Leje sama wodę i dziś 1ml big bud bez żadnych azotów.. sam potas i fosforan. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciemny jeśli badania są wiarygodne to PK 13/14 powinno się stosować na trzy tygodnie przed zbiorami.

1 godzinę temu, Ciemny napisał:

To na noc wyciągać worek ?

 Co2? zostaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...