Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No hej, wjezdzam z moją kolejna uprawą, tym razem znowu phantom OG, poniewaz ostatnie rosliny daly mi ze 30 nasionek, no to trzeba je wykorzystac co nie? 

Przygoda zaczęła sie okolo 25 maja. Ogolnie zaczalem duzo wcześniej, ale moj kochany pies wpierodlil mi 2 rosliny na ogrodku, wiec jestem prawie miesiac w plecy. 

Przez pierwsze tygodnie trzymalem rosline na dworze w czasie dnia, chowalem na noc do domu, mialem ja na tym ogrodku okolo 4 tygodni. Slonce ladnie grzalo, wiaterek wial. Wszysyko pieknie, az pewnego dnia przychodzę z pracy, a tu roslina wyjebana na ziemi(wiek okolo 3 tygodnie) , masakra mowie co to sie odjebalo? Okazalo sie, ze tak wialo ze donice sie przechyliła, bo juz miala suchutka ziemie i stala na podescie. Roslina wysypala sie na ziemie, ale zostalo odratowana. Oto jak wyglądała po paru godzinach od naprawy. 

IMG_20220629_145402.thumb.jpg.d84f39049b756c96ebe6adeee4a687b8.jpg

Mozna powiedziec, ze pierwszy wczesny hardkorowy trening miala za soba.

Roslina pieknie odbila po okolo 2 3 dniach i dostala niezlego powera. Jednak niedlugo po tym, moj kochany pies pomyslal sobie chyba, ze trzeba ja troche potrenowac. To ugryzl sobie ze 2 3 liscie, wiec kolejny stres roslinie zostal zapodany. 

IMG-20220621-WA0003.thumb.jpg.4a77e95e5d47322f7bbf6a68f736df81.jpg

Postanowiłem, ze nie moge ryzykowac, wiec roslinka zostala przeniesiona do boxa jakos tydzien temu i daje jej kolejne 10 12 dni zanim przelaczymy na kwitnienie. Radzi sobie calkiem niezle,chyba.

IMG_20220629_145028.thumb.jpg.b3d48fce93b55cc67eb414c7d4c3c846.jpgIMG_20220629_145042.thumb.jpg.d91bd2257e2359e574cfe523794081d9.jpgIMG_20220629_145135.thumb.jpg.b35d928a70ab952775aaebab135cbf28.jpg

Box: 60x60x200

Donice: 2x 18l

Wiatraki: 2x 15w

Went: black orchid 100mm 25w

Oswietlenie: mars hydro ts1000, 60+cm od lampy

Ziemia: biobizz light

Nawozy: Terra aquatica grow, micro, bloom do twardej wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ogolnie to, wydaje mi sie ze od stresu dala tyle nasion. Poszperalem po necie i jak masz zenska rosline ktora da ci nasiona, na 100% wszystkie będą żeńskie. W tym wieku juz plec chyba pokazuje co nie? Widze jak rosna jej te wloski juz chyba. 

 

Normalnie mialem wczesniej femi seedy phantoma og. Sorki nie znam wszystkich zwrotow na 100pro,moze herma to zle slowo na ta rosline? Ale nasiona na bank sa wszystkie zenskie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git forumowicza nie chodzi o to ze to meskie czy zenskie tylko bardziej o to ze jak tamta hermila to to co wyrosnie z jej nasion to podczas kwitnienia tez bedzie hermic.

Czyli jak bedzie ladnie wszystko wygladalo to w pewnym momencie zaczna znowu nasionka sie robic.. czylu w skrocie mowiac.. z hermy wyrisnie herma 😛 ale czy tak bedzie to sie okaze 🙂

z innej manki patrzac to wydaje mi sie, zaznaczam ze wydaje mi sie ! Ze to ze hermi to gdzies ma w genach to zapisane. No bo jakby sam stres powodowal hermienie to kazdy trening powyzej LST sprawialby ze plant hermi. Toping to stres. Mainline to juz w ogole zmiana zycia planta o 180° i tak dalej. Sam sie zastanawiam nad swoim grow obecnym czy mnie to nie spotka bo stresu im nie zalowalem.. wrecz mialy go w nadmiarze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mr.Green napisał:

@Git forumowicza nie chodzi o to ze to meskie czy zenskie tylko bardziej o to ze jak tamta hermila to to co wyrosnie z jej nasion to podczas kwitnienia tez bedzie hermic.

Czyli jak bedzie ladnie wszystko wygladalo to w pewnym momencie zaczna znowu nasionka sie robic.. czylu w skrocie mowiac.. z hermy wyrisnie herma 😛 ale czy tak bedzie to sie okaze 🙂

z innej manki patrzac to wydaje mi sie, zaznaczam ze wydaje mi sie ! Ze to ze hermi to gdzies ma w genach to zapisane. No bo jakby sam stres powodowal hermienie to kazdy trening powyzej LST sprawialby ze plant hermi. Toping to stres. Mainline to juz w ogole zmiana zycia planta o 180° i tak dalej. Sam sie zastanawiam nad swoim grow obecnym czy mnie to nie spotka bo stresu im nie zalowalem.. wrecz mialy go w nadmiarze 

Hmm, na poprzedniej uprawie to ja wycinalem bardzo duzo lisci, wgl nie bylo lst tylko hst i to pare razy. Ogolnie nie przeskadzalo mi to ze w topkaxh bylo pare nasion, jednak nie na kazdym. Ale w 90proxent oewny jestem, ze jezeli roslina ma zenskie dna i nie ma wgl kontaktu z meskim, na bank bedzie zenska. A czy da mi zniwu nasiona, przekonamy sie. Nigdy jeszcze tego nie robiłem, to nabiore nowego doswiadczenia 😆 oby nie bylo lipy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zielone krainy napisał:

@Git Z pestek od hermy wyjdzie prawdopodobnie herma.

Nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, konopny_janusz napisał:

Szkoda czasu na uprawę hermy wolałbym wydać te parę stów i nie marnować czasu ale powodzenia 

Ale wydac pare stowek na co? 😆Na nasionka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@Git mi się wydaje że będą to żeńskie nasiona ale się okaże w praniu. 

@konopny_janusz A po co jak ma 30 nasion to niech spróbuje może mu okaże się płeć żeńska ja tam bym spróbował i jakby się nie udało to dopiero bym je zakupił, siano lepiej mieć w tych trudnych czasach a jak masz go dużo to się podziel ze mną Januszku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lasir  No nie koniecznie, ale jak dla mnie nie zbyt opłacalne, bierze się nasiona najlepsze, do jakich ma się tylko dostęp, a nie jakie pochodzą z roślinnego pedała, bo skoro poświęcasz uprawie 3-4 miesiące, ładujesz pieniądze w dedykowaną ziemię i nawozy, to pestki warto mieć , jak najlepsze, a nie sadzić pestki z hermy, jakie najprawdopodobniej też wyjdą na hermę, a że może sie uda i nie będzie hermy, to dla mnie akuratnie nie jest przekonywujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze moja roslinka to byla bornalna femi ze sprawdzonego zrodla i ona ze stresu dala mi pare basion w pojedynczych topkach, to nie tak ze mialem cala rosline obrośnięta nasionkami. Ale fakt faktem, ryzyko jest spore takze kupuje zaraz nasionka normalne i wsadze juz do ziemii i poleca na lato na dwor, jak sie okaze ze ta to lipa to poleci szybka podmianka do boxa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...